Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JacekJSOOffline
Temat postu: Dziewoklucz 1938 nazwiska Radwan,Gniewosz,Niedźwiedzki  PostWysłany: 01-08-2020 - 21:28
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2020
Posty: 53

Status: Offline
Dzień dobry lub wieczór

W albumie mojego dziadka mam zdjęcia podpisane "Dziewoklucz 1938"
Może ktoś rozpozna kogoś. Majątek Dziewoklucz był w Wielkopolsce. Mojego dziadka i jego dziadka umiem rozpoznać. Nazwiska mi znane to : Niedźwiedzki (Stanisław),Gniewosz (Ludwik), (powiązane prawdopodobnie Radwan Antoni i Władysław).
https://www.fotosik.pl/zdjecie/287998deed4cd5c7
https://www.fotosik.pl/zdjecie/8e73f68b8e0637ec
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a2515042a5632c16

W tym samym albumie jest strona ze ślubu

https://www.fotosik.pl/zdjecie/6aad977945d43342

Czyj to ślub ... nie wiem. Może ktoś..... ?

jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Dziewoklucz 1938 nazwiska Radwan,Gniewosz,Niedźwiedzki  PostWysłany: 01-08-2020 - 23:28
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Dzien dobry,

Radwan to dosc popularne nazwisko.
W mojej galezi mam dwoch Antonich i dwoch Wladyslawow, wiec wszystko zalezy od epoki.

Pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JacekJSOOffline
Temat postu: Dziewoklucz 1938 nazwiska Radwan,Gniewosz,Niedźwiedzki  PostWysłany: 02-08-2020 - 11:50
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2020
Posty: 53

Status: Offline
Dzień dobry,

Na pierwszym zdjęciu pierwszy z lewej Ludwik Gniewosz ur 30 lip. 1862 Grabowo(Ostrołęka), absolwent politechniki ( informacja w spisie Arkonii i Welencji), pod koniec XIX w. właściciel majątku Grabowo, na początku XX Krzynowłogi małej. W latach 20-30 sędzia pokoju w Dubnie. Rodzicami Ludwika byli Antoni i Helena z Jabłońskich. Miał czworo dzieci. Helenę Emilję, Tadeusza Stanisława (zm.1904), Marię Magdalenę i Antoniego Jerzego. Maria wyszła za mąż za Piotra Niedźwiedzkiego mieli syna Stanisława ( na drugim zdjęciu siedzi na schodach). Helena wyszła za Antoniego Radwana ur. 1879 Grójec finansistę i dyrektora papierni w Jeziornej p. Warszawą. Rodzicami Antoniego byli Julian 1836-1903 i Helena ze Staniewskich 1840-1929.

Pozdrawiam
Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Dziewoklucz 1938 nazwiska Radwan,Gniewosz,Niedźwiedzki  PostWysłany: 02-08-2020 - 17:07
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Jacku,
To nie jest moja linia Radwanow, ale znam te galez.
To jest galez kielecka (woj. swietokrzyskie).
Ta galez jest wpisana do WGM Marka Minakowskiego, ale musialbys wykupic abonament (49 zl. na rok), zeby odczytac..
Pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JacekJSOOffline
Temat postu: Dziewoklucz 1938 nazwiska Radwan,Gniewosz,Niedźwiedzki  PostWysłany: 02-08-2020 - 21:19
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2020
Posty: 53

Status: Offline
Bożeno,
Dziękuję za chęć pomocy. Znam dużą część tej linii , znam stronę o prof. Mieczysławie Radwanie. O "moich" Radwanach wiem dosyć dużo. Ciotki Heleny nie poznałem , zmarła 3 miesiące po moim urodzeniu w domu moich dziadków. Ale pozostało trochę pamiątek 2 albumy zdjęć Heleny i Antoniego. W WGM (mam abonament) informacje o Antonim i Jego rodzicach i o Gniewoszach są , jak to powiedzieć " z poślizgiem o naście lat w jedną lub drugą stronę". W Genetece są wtóropisy Radwanów z Grójca.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc
Pozdrawiam
Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-08-2020 - 13:06
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Jacku,
przejrzyj E-kartotekę Poznań:

wł.ziemski Ludwik Gniewosz ur.05.08.1887r.Grabowo
żona Irena zd.Szczygielska ur.1907r.Łukom
potomstwo:
Jan Zbigniew ur.1923r.Rubinkowo
Włodzimierz Jerzy ur.1931r.Poznań
http://e-kartoteka.net/pl/search#show

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JacekJSOOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-08-2020 - 13:29
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2020
Posty: 53

Status: Offline
Elu,

Bardzo dziękuję, ale to nie moi Gniewoszowie. Ludwik urodził się w 1862 w Grabowie k. Ostrołęki.Miał brata Stanisława i siostrę Janinę po mężu Heins. Ich rodzicami byli Antoni i Helena z Jabłońskich. Żoną Ludwika była Maria z Nieściuszko Bujnickich o której niewiele wiem.

Pozdrawiam
Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.615828 sekund(y)