Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski   PostWysłany: 24-07-2020 - 20:17
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaro_ChudzikOffline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 24-07-2020 - 20:17
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2020
Posty: 276

Status: Offline
Mam wśród przodków licznych Żochowskich z Żochów w parafii Kosów Lacki, pochodzących z kilku różnych rodzin, dlatego w celu wymiany informacji chętnie nawiążę kontakt, szczególnie z osobą posiadającą wiedzę o przydomkach Żochowskich z Żochów.

P.S. - swoją drogą dziwne to uczucie, nie będąc Żochowskim, zakładać na forum temat o Żochowskich, dla potomnych Żochowskich.


Ostatnio zmieniony przez Jaro_Chudzik dnia 25-07-2020 - 08:17, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia_21_33Offline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 24-07-2020 - 21:56
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 133
Skąd: Łódź
Status: Offline
Dzień dobry,
Amoi Żochowscy pochodzili z parafii Wyszonki Kościelne. Niewiele o nich wiem i chętnie dowiem się więcej.
Pozdrawiam
GOSIA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarekLechOffline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 27-07-2020 - 06:54
Sympatyk


Dołączył: 10-08-2018
Posty: 28

Status: Offline
Dzień dobry,
Dzieje Żochowskich z Żochów w parafii Kosów Lacki opisałem w monografii "Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy". Zochowskim poświęcony jest jeden z rozdziałów. Książka obejmuje okres od XV wieku do roku 1815, łącznie z drzewami genealogicznymi. Problem polega jednak na tym, że Parafia, która miała wydać monografię ma problemy finansowe i nie wiadomo kiedy książka się ukarze. Jeśli są jakieś konkretne pytania dotyczące Żochowskich (przed 1815) być może będę mógł pomóc.
Żochowscy osiedlili się również w sąsiedniej parafii Skibniew Podawce. Dostępna jest jeszcze monografia "Parafia Skibniew Podawce i jej mieszkańcy". Sprawdziłem, że nazwisko Żochowski jest tam wymienione ponad 1000 razy (do 1903 roku).
Pozdrawiam
Lech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BRutkoOffline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 27-07-2020 - 21:37
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2017
Posty: 26

Status: Offline
MarekLech napisał:
Dzień dobry,
Dzieje Żochowskich z Żochów w parafii Kosów Lacki opisałem w monografii "Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy". Zochowskim poświęcony jest jeden z rozdziałów. Książka obejmuje okres od XV wieku do roku 1815, łącznie z drzewami genealogicznymi. Problem polega jednak na tym, że Parafia, która miała wydać monografię ma problemy finansowe i nie wiadomo kiedy książka się ukarze. Jeśli są jakieś konkretne pytania dotyczące Żochowskich (przed 1815) być może będę mógł pomóc.
Żochowscy osiedlili się również w sąsiedniej parafii Skibniew Podawce. Dostępna jest jeszcze monografia "Parafia Skibniew Podawce i jej mieszkańcy". Sprawdziłem, że nazwisko Żochowski jest tam wymienione ponad 1000 razy (do 1903 roku).
Pozdrawiam
Lech


Dobry wieczór, w moim drzewie znajduje się Barbara z Żochowskich Wyszomierska, żona Stanisława i matka Franciszka, zmarła 27.05.1814r. w Wyszomierzu (akt nr 9/1814 par. Skibniew) - i to by było tyle co mi wiadomo.
Panie Lechu, może zechciałby i mógłby Pan coś podpowiedzieć w sprawie mojej antenatki?
Z niecierpliwością czekam na Pana monografię "Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy" zarówno dot. Żochowskich, jaka i Maleszewskich, i in. Pańska poprzednia monografia "Parafia Skibniew Podawce i jej mieszkańcy" wielce mi pomogła w poszukiwaniu przodków. Dziękuję za ogrom Pana pracy i poświęcony czas, pozdrawiam, BRutko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nowakOffline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 27-07-2020 - 22:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2008
Posty: 315

Status: Offline
Interesują mnie losy rodziny Macieja Żochowskiego syna Jakuba i Justyny Męcińskiej, wnuka Stanisława żonatego z Marianną Żukowską córką Jakuba i Barbary Cybulskiej wnuczką Wiktora i Marianny Umińskiej, pozdrawiam Grażyna


Ostatnio zmieniony przez nowak dnia 05-08-2020 - 08:58, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krutkowskiOffline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 28-07-2020 - 22:40
Sympatyk


Dołączył: 04-03-2013
Posty: 130

Status: Offline
Czy spotkał ktoś z Państwa Żochowskich w rejonie Rybnika?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarekLechOffline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 30-07-2020 - 08:08
Sympatyk


Dołączył: 10-08-2018
Posty: 28

Status: Offline
Barbara z Żochowskich Wyszomierska, ur. 1764 w Żochach. Córka Stanisława "Krzysik" i Marianny Trzcińskiej. Kilkoro rodzeństwa. Stanisław "Krzysik" poślubił Mariannę w 1760 roku.
Przydomek "Krzysik" pochodzi od Krzysztofa Żochowskiego (ok. 1596-1619), syna Jana, wnuka Stefana, prawnuka Wojciecha "Kula" Żochowskiego (ok.1498).
Rodzina mocno rozrodzona.
Pozdrawiam
Lech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BRutkoOffline
7 Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 30-07-2020 - 10:16
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2017
Posty: 26

Status: Offline
MarekLech napisał:
Barbara z Żochowskich Wyszomierska, ur. 1764 w Żochach. Córka Stanisława "Krzysik" i Marianny Trzcińskiej. Kilkoro rodzeństwa. Stanisław "Krzysik" poślubił Mariannę w 1760 roku.
Przydomek "Krzysik" pochodzi od Krzysztofa Żochowskiego (ok. 1596-1619), syna Jana, wnuka Stefana, prawnuka Wojciecha "Kula" Żochowskiego (ok.1498).
Rodzina mocno rozrodzona.
Pozdrawiam
Lech

Wielkie, wielkie ukłony. Bardzo dziękuję. Proszę dać znać, jeśli to nie problem, kiedy dostępna będzie Pańska monografia dot. Kosowa Lackiego .
Pozdrawiam, BRutko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dąbrowska_DanutaOffline
Temat postu: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 30-07-2020 - 12:18
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2019
Posty: 96

Status: Offline
Dzień dobry,
właśnie trafiłam na Mariannę Żochowską - wiem tylko że była żoną Tomasza Dmochowskiego i urodziła im się córka Józefa(ta) ok 1800 roku - nie wiem gdzie. Józefa wyszła zamąż w Rosochatych Kościelnych (podlaskie) a resztę życia mieszkała w par. Andrzejewo (mazowieckie)
Pozdrawiam
Danuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaro_ChudzikOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 01-08-2020 - 07:27
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2020
Posty: 276

Status: Offline
MarekLech napisał:
Dzień dobry,
Dzieje Żochowskich z Żochów w parafii Kosów Lacki opisałem w monografii "Parafia Kosów Lacki i jej mieszkańcy". Zochowskim poświęcony jest jeden z rozdziałów. Książka obejmuje okres od XV wieku do roku 1815, łącznie z drzewami genealogicznymi. Problem polega jednak na tym, że Parafia, która miała wydać monografię ma problemy finansowe i nie wiadomo kiedy książka się ukarze. Jeśli są jakieś konkretne pytania dotyczące Żochowskich (przed 1815) być może będę mógł pomóc.
Żochowscy osiedlili się również w sąsiedniej parafii Skibniew Podawce. Dostępna jest jeszcze monografia "Parafia Skibniew Podawce i jej mieszkańcy". Sprawdziłem, że nazwisko Żochowski jest tam wymienione ponad 1000 razy (do 1903 roku).
Pozdrawiam
Lech


Dzień dobry, bardzo dziękuję za okazaną chęć pomocy. Najbardziej chciałbym poznać przydomek rodowy Franciszka Żochowskiego (syna Macieja), który ok. 1775 roku (data z analizy źródeł pozametrykalnych) poślubił Mariannę Rytel. To rodzice urodzonego ok. 1776 roku - prawdopodobnie w Żochach - Kazimierza Żochowskiego, który w 1809 roku, w Zuzeli poślubił Józefatę Zawistowską. Wiadomo mi, że rodzina Marianny Rytel zamieszkiwała Rytele Święckie, więc przypuszczam, że jej ślub z Franciszkiem Żochowskim miał miejsce w kościele prostyńskim. Pozdrawiam serdecznie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarekLechOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Żochowski  PostWysłany: 03-08-2020 - 07:45
Sympatyk


Dołączył: 10-08-2018
Posty: 28

Status: Offline
Dzień dobry,
Franciszek Żochowski ur. 1750 był synem Macieja "Szczęsik" i Jadwigi Trzcińskiej z Żochów. Przydomek "Szczęsik" pochodzi od Feliksa (Szczęsnego) Żochowskiego (ok.1573-1610), syna Jana, wnuka Zachariasza, prawnuka Zawiszy, praprawnuka Marcina (ok.1503). Rodzina mocno rozrodzona.
Pozdrawiam
Lech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaro_ChudzikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2020 - 07:49
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2020
Posty: 276

Status: Offline
Panie Lechu, bardzo dziękuję za przywrócenie pamięci o tym fragmencie historii rodzinnej. Domyślam się, że ślub Macieja Żochowskiego z Jadwigą Trzcińską kryje się pod dostępnym indeksem AM 1735/13, gdzie pannę młodą zapisano jako Jadwigę Adamowską.
Podobnie, jak BRutko jestem bardzo zainteresowany dalszymi informacjami o publikacji monografii parafii w Kosowie Lackim. Pozdrawiam serdecznie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ścibor_GrażynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2021 - 20:29
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2021
Posty: 50

Status: Offline
Dobry wieczór.
Wszystkim Genealogom życzę dobrego 2021 Roku i owocnych poszukiwań genealogicznych.

Jaro_Chudzik Pisze Pan, cyt.

...Wiadomo mi, że rodzina Marianny Rytel zamieszkiwała Rytele Święckie, więc przypuszczam, że jej ślub z Franciszkiem Żochowskim miał miejsce w kościele prostyńskim....

W tamtym czasie, Rytele Święckie prawdopodobnie należały do parafii Ceranów.

Rodzina/rodziny o nazwisku Żochowski żyją również we wsi Lubiesza gmina Ceranów.

Pozdrawiam
Grażyna Ścibor
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WieliczankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2021 - 23:20
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2019
Posty: 121
Skąd: Kraków
Status: Offline
Dzień Dobry
W Liber natorum 1784-1827 parafia Łazany strona 145
Żochoska/Żohoska Rosa filia Ludovici Nobilis habitanti In Opiechowo mąż Zapałowicz Kajetan mandatariusz LB de Lipowskie , adres Sławkowice nr domu 16 parafia Łazany (małopolskie), w dniu 10 marca 1826 chrzest syna trojga imion Karol Kajetan Józef
Liber Natorum Łazany 1784-1827 strona 138 , Adres Sławkowice 18
w dniu 16 marca 1824 narodziny, 30 marca 1824 chrzest syna Zapałowicz Edward Kajetan

Informacja na www.windaki.pl
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.694059 sekund(y)