Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kułagowska_KatarzynaOffline
Temat postu: Gniezno: Stypiński, Majewski - poszukuję krewnych!  PostWysłany: 29-07-2020 - 15:26
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2013
Posty: 164

Status: Offline
Witajcie,

Każdy z nas, gdy buduje swoje drzewo genealogiczne, natrafia na rodzinne zagadki. Ja z jedną z nich nadzwyczaj mocno się zmagam. Na dwóch rodzinnych zdjęciach zidentyfikowałam siostrę mojej praprababki Zofii - to Antonina Laskowska, po mężu Grzybowska. Prawie nic o niej nie wiem. Zaintrygowała mnie jej postać. Chciałabym dowiedzieć się więcej o niej i o jej rodzinie. Chciałabym odnaleźć jej żyjących potomków. Mimo, że rodzina wywodziła się ze Zwolenia, jest bardzo duża szansa na to, że osiadła w Warszawie i tam dziś żyją potomkowie Antoniny.

Poniżej przedstawiam dane, które do tej pory udało mi się zgromadzić, a które pomogą w odszukaniu krewnych. Proszę o pomoc, ktokolwiek wie, gdzie szukać; lub być może ktoś ma tę rodzinę w swoim drzewie.



Fot. Rodzina Laskowskich ze Zwolenia: stoją od lewej Antonina, jej brat ks. Władysław, jej siostra Zofia oraz ich rodzice Paweł i Józefa ze Zrębowiczów.



Fot. Od lewej Zofia Kułagowska, jej córka Józefa Kułagowska, siostra Zofii Antonina Grzybowska.

Antonina Grzybowska, z domu Laskowska
Urodzona w Zwoleniu 7.06. 1860 r.
Mąż Jan Grzybowski ur. w Zwoleniu 7.07.1855 - ślub w Zwoleniu 20.02.1878 r. Nie wiem gdzie i kiedy zmarli.

Ich dzieci (a 4 zmarło w pierwszych miesiącach po porodzie), które założyły rodziny:
- Stanisław Grzybowski - ur. 25.04.1882 w Zwoleniu, zm. ?
- Wiktoria Grzybowska po mężu Stypińska - ur. 19.12.1887 w Zwoleniu
mąż Leon Ignacy Stypiński ur. 7.04.1873 r. w Zwoleniu, stolarz, zamieszkały w mieście Warszawie w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny, syn Stanisława i nieżyjącej Teodory z Papiewskich, zm. ?
Ich ślub odbył się w Zwoleniu 21.11.1911 r.

Ich dzieci:
Ryszard Bolesław Stypiński, ur. 11.08.1917 r. w Zwoleniu, zm. ?
Marianna Janina Stypińska, ur. 22.06.1919 r. w Zwoleniu, zm. ?

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna

_________________
...najwięcej korzeni mam w Zwoleniu. Na razie...


Ostatnio zmieniony przez Kułagowska_Katarzyna dnia 30-07-2020 - 18:13, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kułagowska_KatarzynaOffline
Temat postu: Gniezno: Stypiński, Majewski - poszukuję krewnych!  PostWysłany: 30-07-2020 - 18:11
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2013
Posty: 164

Status: Offline
Co za radość! Właśnie odnalazłam w wyszukiwarce grobonetu grób córki Antoniny Grzybowskiej z domu Laskowskiej - Wiktorii z Grzybowskich Stypińskiej na Cmentarzy Parafialnym w Gnieźnie: https://gniezno.artlookgallery.com/grob ... SzzE4bT3Bc

https://billiongraves.pl/grave/Marianna ... ArtZkHdFEI

W tym samym grobie pochowana jest jej córka Marianna Majewska ze Stypińskich.

Bardzo proszę o kontakt osoby spokrewnione!

_________________
...najwięcej korzeni mam w Zwoleniu. Na razie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.227834 sekund(y)