Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu: Najdroższe usługi archiwsty w A Konin  PostWysłany: 22-07-2020 - 15:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1586
Skąd: Wrocław
Status: Offline
W odpowiedzi na moje zamówienie aktu ur. z 1891 r. dostałam odpowiedź, że niczego nie znaleziono po obejrzeniu spisu z 1891 r. i koszt pracy archiwisty wynosi 30 zł (za każde rozpoczęcie poszukiwań do 1/2 godz.). Kiedyś przeglądano +- rok i płaciło się za skan.
Zapłaciłam, ale to jest zdzierstwo. Ten akt na pewno tam jest.

Evil or Very Mad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2020 - 15:31
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31717
Skąd: Warszawa
Status: Offline
zamów kopie skorowidzów z księgi 1891 i już
bez kwerendy
po parę zł za skan

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2020 - 15:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1586
Skąd: Wrocław
Status: Offline
"za każde rozpoczęte 1/2 godz"

czyli będzie to kosztowało jeszcze z 70 zł - najpierw znajdzie skany, później w następnym mailu wskażę właściwy skan, potem je zeskanuje i za same skany...

pewnie tak jest też teraz w Poznaniu, bo Konin pod niego podlega
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2020 - 15:44
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31717
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2020 - 15:47
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 925

Status: Offline
Zdzierstwo, faktycznie. #facepalm

W LVIA koszt pracy osoby realizującej kwerendy to 30 euro i rozliczanie godzinne.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2020 - 21:35
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1012
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Ja przed laty miałam podobną historię w AP Konin. Zamówiłam ksero aktu urodzenia wskazując dokładną datę urodzenia i parafię. Otrzymałam odpowiedź, że aktu nie znaleziono i policzono wówczas 15 zł za kwerendę. W tym samym czasie w AP Warszawa za zamówienie innego aktu gdzie również wskazałam datę urodzenia i ewentualną ale nie pewną parafię, odpowiedź była również negatywna ale za kwerendę nic nie naliczono.
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Łuniewska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2020 - 22:03
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2015
Posty: 424

Status: Offline
W tym miesiącu zamawiałam dwa akty w AP Konin. W odpowiedzi otrzymałam informację, że skany są i jeżeli jestem zainteresowana ich otrzymanie należy uiścić opłatę. Co zrozumiałam że nie muszę płacić jeżeli zrezygnuję, więc dziwi mnie, że zażądano zapłaty w przypadku gdy zamówiony akt się nie znalazł.
Odpowiedź którą otrzymałam z AP Konin w sprawie zamówienia brzmi: Jeżeli jest Pani zainteresowana otrzymaniem szczegółowych wyników poszukiwań (z opisem bibliograficznym) wraz ze skanami odnalezionych aktów, to prosimy o uiszczenie stosownej opłaty w wysokości 34,00 PLN (słownie: trzydzieści cztery złote), która składa się z:
- opłaty za poszukiwania archiwalne - 30,00 PLN,
- opłaty za wykonanie skanów 300 ppi - 4,00 PLN (2 x 2,00 PLN)
Pozdrawiam Łuniewska Ewa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2020 - 22:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1586
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Cennik został podpisany przez dyrektora AP Poznań
identyczny cennik jest w Łodzi i w Bydgoszczy
dalej nie sprawdzałam
są to zmiany z 18.05.2020
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-07-2020 - 10:29
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1197

Status: Offline
Witam!
Każde archiwum ma (powinno mieć) swój regulamin i tam takie rzeczy są uregulowane.
Przed wysłaniem zamówienia, polecam lekturę regulaminu i cennika. Wtedy nic nie powinno nas zaskoczyć.
Ja za każdym razem - jeśli zamawiałem z archiwum - podawałem nr zespołu, nr j.a., daty, nazwy i inne rzeczy(np. na Wawel nr stron/kart). Za każdym razem płaciłem tylko za skan/ksero.
Jeśli nie podamy tych podstawowych rzeczy, to w pracowni muszą szukać i stąd się biorą ceny za kwerendę. Cena powiedzmy za godzinę podana jest 60 zł., ale dodatkowo często podają, że najmniejszą jednostką rozliczeniową jest np. 20 minut (i wtedy cena 20 zł), albo 30 minut jak powyżej (i wtedy cena 30 zł, mimo że samo wyszukanie trwa powiedzmy 5 min).
Pozdrawiam!
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
olenski_janOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2020 - 13:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2008
Posty: 107

Status: Offline
Ted_B napisał:
Witam!
Każde archiwum ma (powinno mieć) swój regulamin i tam takie rzeczy są uregulowane.
Przed wysłaniem zamówienia, polecam lekturę regulaminu i cennika. Wtedy nic nie powinno nas zaskoczyć.
Ja za każdym razem - jeśli zamawiałem z archiwum - podawałem nr zespołu, nr j.a., daty, nazwy i inne rzeczy(np. na Wawel nr stron/kart). Za każdym razem płaciłem tylko za skan/ksero.
Jeśli nie podamy tych podstawowych rzeczy, to w pracowni muszą szukać i stąd się biorą ceny za kwerendę. Cena powiedzmy za godzinę podana jest 60 zł., ale dodatkowo często podają, że najmniejszą jednostką rozliczeniową jest np. 20 minut (i wtedy cena 20 zł), albo 30 minut jak powyżej (i wtedy cena 30 zł, mimo że samo wyszukanie trwa powiedzmy 5 min).
Pozdrawiam!
Tadek


Teoria teorią, a praktyka praktyką. Wszystko zależy od archiwum. 16 lica br. wysłałem zamówienie do AP w Szczecinie podając numer zespołu, nazwę zespołu, numer jednostki i nazwisko osoby, której dotyczy. Szybko (duży plus!) otrzymałem skany dwóch stron karty osobowej, która stanowiła całość zamówionej jednostki. Za "wyszukiwanie informacji i sprawdzanie danych" (wyjęcie karty z kartoteki?) archiwum liczy sobie na fakturze 25 zł. Przypuszczalnie karta nawet nie została wyjęta do zeskanowania, bo w danych EXIF obu skanów jest data skanowania 2012, więc 25 zł należy się za wyszukanie skanów na dysku, co rzeczywiście może być trudne, bo nazwy plików nie zawierają numeru jednostki archiwalnej. Jak widać bez te komputery tylko bałagan się robi, bo wyjęcie karty z kartoteki trwałoby może dwie minuty.
Pozdrawiam
Jan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2020 - 14:10
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1197

Status: Offline
Witam!
Janie! Zgodnie z tym co piszesz nie podałeś nr aktu, więc jakieś wyszukiwanie po imieniu i nazwisku miało miejsce.
Ale masz rację - wiele zależy od archiwum.
Przykład odwrotny do Twojego. Zamawiałem zapowiedzi. Podałem wszystko tak jak Ty, plus jeszcze datę nastąpionego małżeństwa. Bez nr - bo po prostu przy zapowiedziach ich nie ma. Dostałem bodajże 2-3 strony z zapowiedziami i policzono mi tylko za skany (zdjęcia) - bez kwerendy.
Pozdrawiam!
Tadek

PS. 16 lipca ? To chyba rekord!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
olenski_janOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2020 - 14:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2008
Posty: 107

Status: Offline
To nie był akt stanu cywilnego tylko kartoteka osobowa. Numer jednostki, który podałem to unikalny numer tej karty. Nazwisko podałem dla pewności. Szybkość reakcji bardzo dobra.
Pozdrawiam
Jan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.501371 sekund(y)