Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pucka_PawelOffline
Temat postu: Par. Zarszyn k. Sanoka / Widota, Porawski  PostWysłany: 14-01-2020 - 22:46


Dołączył: 14-09-2016
Posty: 6

Status: Offline
Witam Wszystkich!

Prosze o pomoc wszystkich, ktorzy wybieraja sie do Archiwum Archidiecezjalnego w Przemyslu lub bezposrednio do parafii Zarszyn lub pochodza z tego terenu. Poszukuje danych genealogicznych dotyczacych przodkow mojej malzonki. Konkretnie chodzi o akt urodzenia Jozefa Widoty, ur. 1878 r. oraz Wladyslawy Porawskiej, ur. 1893 r. w Zarszynie a takze ich rodzenstwa oraz akta/informacje na temat ich rodzicow: Mateusz Widota, Teresa Widota z d. Rybka, Wladyslaw Porawski i Franciszka Porawska z d. Wysocka. Akta urodzen, slubow zgonow.
Interesuja mnie zdjecia cyfrowe owych aktow.
Pozdrawiam serdecznie

Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JadwigaOffline
Temat postu: Re: Par. Zarszyn k. Sanoka / Widota, Porawski  PostWysłany: 15-01-2020 - 15:17
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2007
Posty: 18
Skąd: Szwecja
Status: Offline
Pucka_Pawel napisał:
Witam Wszystkich!

Prosze o pomoc wszystkich, ktorzy wybieraja sie do Archiwum Archidiecezjalnego w Przemyslu lub bezposrednio do parafii Zarszyn lub pochodza z tego terenu. Poszukuje danych genealogicznych dotyczacych przodkow mojej malzonki. Konkretnie chodzi o akt urodzenia Jozefa Widoty, ur. 1878 r. oraz Wladyslawy Porawskiej, ur. 1893 r. w Zarszynie a takze ich rodzenstwa oraz akta/informacje na temat ich rodzicow: Mateusz Widota, Teresa Widota z d. Rybka, Wladyslaw Porawski i Franciszka Porawska z d. Wysocka. Akta urodzen, slubow zgonow.
Interesuja mnie zdjecia cyfrowe owych aktow.
Pozdrawiam serdecznie

Paweł


Archiwum Diecezjalne w Przemyslu? Zapomnij. Tam na strazy stoi "smok". Jesli uda ci sie go pokonac dostaniesz tak malo czasu ze nie bedziesz szukal dla innych. A o skanach czy zdjeciach mozes zapomniec od razu.
Co innego w parafii. Ksiadz w Zarszynie bardzo pomocnyl.
Mozesz rowniez sprawdzic czy w gminie nie maja ksiag z tych lat. Archiwum Panstwowe w Sanoku tez ma czesc ksiag.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzysztof_GruszkaOffline
Temat postu: Re: Par. Zarszyn k. Sanoka / Widota, Porawski  PostWysłany: 15-01-2020 - 18:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2011
Posty: 273
Skąd: Mielec
Status: Offline
Witam, na straży stoi smok kupuję genialne określenie tego co tam się dzieje.pozdrawiam Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AgnieszkaDOffline
Temat postu: Archiwum Diecezjalne w Przemyslu  PostWysłany: 15-02-2020 - 17:32
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 37

Status: Offline
Dzien dobry,
Poszukuje jednego zdjecia z Archiwum. Mam imie I date. Jezeli ktos z panstwa ma okazje odwiedzenia archiwum bardzo prosze o kontakt na pw.
Tak, probowalam sie kontaktowac a archiwum. Shocked Confused Shocked
Poszukuje alternatywy.

_________________
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mazurkaOffline
Temat postu: Dostęp do archiwum architecezjalne w PRZEMYSL  PostWysłany: 20-07-2020 - 15:53
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2020
Posty: 46
Skąd: Bordeaux
Status: Offline
W poprzedniej wiadomości poinformowano mnie, że można nawiązać kontakt z archiwami archiwum architecezjalne w PRZEMYS L pod adresem b.archiwum[T]op.pl zamieszczonym na stronie internetowej tych archiwów.
Chcę zaznaczyć, że ten adres nie działa. Aby się z nimi skontaktować, posłużyłem się adresem kuria[T]przemyska.pl i otrzymałem odpowiedź na inny adres: archiwum[T]przemyska.pl
Dlatego sugeruję, abyście zgłosili ten adres, kiedy są Państwo proszeni o konsultację z tym działem.
W celu zaspokojenia mojego wniosku, ponieważ mieszkam za granicą, odesłano mnie do genealog w LPRZEMYSL którego oczekuję odpowiedzi.
Czy możliwe jest wprowadzenie w życie przepisów dotyczących dostępu do archiwów archiwalnych w PRZEMYS L dla tych, którzy mogą się tam udać?
Dziękuję za pomoc
Gustav
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub.witkowskiOffline
Temat postu: Dostęp do archiwum architecezjalne w PRZEMYSL  PostWysłany: 20-07-2020 - 17:02
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2019
Posty: 241
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Wygląda na to, że wpis pochodzi z translatora, więc na wszelki wypadek poniżej odpowiedź po angielsku. Mnie również przemyskie archiwum odesłało do pana Macieja Orzechowskiego. Niestety nie wiem czy jest to jedyna osoba, która ma dostęp do zbiorów archiwum. W każdym razie jego stawka to 70 zł za godzinę pracy plus 30 zł jako dated na archiwum.

Your message above looks as if it was translated by GoogleTranslate, so I include a reply in English, too. When I called the archive in Przemyśl last year, I was also asked to contact a private researcher, Maciej Orzechowski. I do not know if he is the only person who has access to the archive. Anyway, he charges 70 PLN per hour's work plus 30 PLN as a donation to the archive.

Jakub
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mazurkaOffline
Temat postu: RE: Dostęp do archiwum architecezjalne w PRZEMYSL  PostWysłany: 20-07-2020 - 17:13
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2020
Posty: 46
Skąd: Bordeaux
Status: Offline
Dear Jakub,
You are the one who give me some informations about Jakub POPEK some times ago.
Effectively Mciej ORZEKOWSKI is the person indicate to refer. It seems to be the unique for ¨PRZEMYSL as the site polishdocuments.com suggest.
Do you recommand him for the quality of work ?
Sincerely
Gustav
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub.witkowskiOffline
Temat postu: RE: Dostęp do archiwum architecezjalne w PRZEMYSL  PostWysłany: 20-07-2020 - 18:38
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2019
Posty: 241
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Hello Gustav,

I am generally reluctant to pay someone for looking for my ancestors. Some archives and parishes here, however, are equally reluctant to reveal things.
I've asked Maciej Orzechowski to look up a couple of records in the Przemyśl diocese archive for me, so it was not like hiring him to do any extensive research on my behalf. I have no reasons to complain, however.

Jakub

_________________
www.austriackiegadanie.wordpress.com - blog o odkrywaniu galicyjskich korzeni
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mazurkaOffline
Temat postu: RE: Dostęp do archiwum architecezjalne w PRZEMYSL  PostWysłany: 20-07-2020 - 19:14
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2020
Posty: 46
Skąd: Bordeaux
Status: Offline
Hello Jakub

Thank you for your response. I just need some records to complete my family tree on the polish side. I'm waiting for his proposal.

Gustav
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_MOffline
Temat postu: RE: Dostęp do archiwum architecezjalne w PRZEMYSL  PostWysłany: 20-07-2020 - 19:15
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2015
Posty: 90
Skąd: Poznań
Status: Offline
Witam,
Podłączam sie do tematu zeby zapytac czy mozna sie dowiedzieć jakie księgi sa przechowywanie w tym archiwum, to znaczy spis miejscowości i lat.

Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janowski_PawełOffline
Temat postu: RE: Dostęp do archiwum architecezjalne w PRZEMYSL  PostWysłany: 20-07-2020 - 19:25
Sympatyk


Dołączył: 07-09-2011
Posty: 23

Status: Offline
Nie wiem czy spis istnieje ale na pewno są księgi z Nienadowej (parafia Dubiecko):
U 1832-1888,
M 1850-1888,
Z 1832-1888,
dodatkowo zapowiedzi przedślubne 1798-1849.

Może każdy kto korzystał wrzuci swoje informacje i powstanie jakaś lista.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lis_TadOffline
Temat postu: Archiwum Diecezjalne w Przemyslu  PostWysłany: 06-08-2020 - 19:10
Sympatyk


Dołączył: 05-10-2015
Posty: 95

Status: Offline
Witam zacne grono!

W oczekiwaniu na powiew zmian w dostępie do AD szukam śmiałka który chciałby zweryfikować księgi z Brzozowa (jedna osoba z okresu ok 1885-1890). Zdalnie Parafia nie współpracuje.

_________________
Tadeusz
www.meFuxe.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joniec_HenrykOffline
Temat postu: Archiwum Diecezjalne w Przemyslu  PostWysłany: 08-08-2020 - 14:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2018
Posty: 22

Status: Offline
W archidiecezji przemyskiej danych historycznych i archiwalnych dla cywilów nie udostępniają, ani na żądanie, ani danych o parafiach na stronie internetowej. Wszystko jest tajne tylko dla osób zaufanych w sutannach.

Archidiecezja przemyska jako jedyna w Polsce nie udostępniła na swej stronie historycznych i statystycznych danych o parafiach. Jest tylko wykaz dekanatów i parafii z godzinami mszy świętych. Jeśli ktoś chce coś się o danej parafii dowiedzieć to musi szukać na Wikipedii - bo część parafii ma na Wikipedii opisaną historię i wykaz proboszczów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janowski_PawełOffline
Temat postu: Archiwum Diecezjalne w Przemyslu  PostWysłany: 08-08-2020 - 20:49
Sympatyk


Dołączył: 07-09-2011
Posty: 23

Status: Offline
A czy PTG nie wystosowałoby jakiegoś pisma do arcybiskupa w tej kwestii? Tak trzeba płacić osobom trzecim. Akurat sam z tego korzystam z braku czasu na dojazd ale ktoś inny (wielu innych...) mógłby na tym skorzystać... Chodzi mi oczywiście o bronienie dostępu niczym pewien trójgłowy mitologiczny przyjaciel człowieka.

Przecież im te informacje sprzed wieku czy dwóch na nic a dla nas to wszystko. To informacje o NASZYCH przodkach. Lepiej żeby się bez otwierania rozpadły że starości?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AquilaOffline
Temat postu: RE: Dostęp do archiwum architecezjalne w PRZEMYSL  PostWysłany: 18-09-2020 - 23:48
Sympatyk


Dołączył: 16-01-2018
Posty: 147

Status: Offline
Skąd wiesz? To info z archiwum, czy ze spisu (który gdzieś kiedyś widziałem w necie)? Właśnie Nienadowa mnie interesuje i te lata by mnie bardzo zadowoliły, no ale smok broni dostępu... No, chyba, że sypnie się kasą, bo ją to zawsze przyjmą.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.080761 sekund(y)