Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-06-2020 - 18:15
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Goś_Edmund napisał:
Parafia Maniewicze była młodą parafią, bo erygowana w 1927r. W tomach ks. Żurka nie występuje. Postaram się jutro sprawdzić Kowel, bo Maniewicze były w tym dekanacie.I dam znać
Edmund

Niestety w parafii Kowel nie natrafiłem na nazwisko Zych.Ani małżeństwa z Piwowarskim, Ratomskim czy też Barcikowskim nie znalazłem. Dla jasności znalazłem np. Ratomskiego ale małżonka to nie Stanisława itp.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2020 - 11:05
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Bardzo dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas.
Chyba już te Maniewickie akty pozostaną nieosiągalne. Co prawda jest to historia w miarę młoda i z relacji ojca od dziadków coś tam wiemy ale zawsze konkretne daty i dokument to coś innego.
Pozdrawiam
Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2020 - 20:59
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Dla rasowego genealoga dokument metrykalny jest istotny w każdym calu. Ja np.szukam aktu ślubu mego dziadka w Hołobach w 1899r. Co z tego, że znam nr aktu ślubu jak metrykalia ze wspomnianego roku są nieosiągalne (jak na razie). Co raz pojawiają się nieznane księgi metrykalne z Wołynia, które były przechowywane w rodzinach księży lub osób kiedyś związanych z danym wołyńskim kościołem i uratowane przed zniszczeniem, spaleniem itp. Nawet był przypadek oferty sprzedaży księgi metrykalnej poprzez ogłoszenie (nie z Wołynia). Trzeba być dobrej myśli i obserwować nowinki dot. metrykalii. Powodzenia w pogłębianiu tajemnic swego rodu.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stevebrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2020 - 23:01
Sympatyk


Dołączył: 28-02-2020
Posty: 131

Status: Offline
Masz rację Edmund. Dlatego nie poddaję się. Szukam dalej - już wrzuciłem post w innych temacie Wink
Pozdrawiam
Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LazarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-06-2020 - 16:29
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2019
Posty: 12

Status: Offline
Czy w ksiegi sa nazwy Szaniawski, Szeniawski, Leminski, Klodnicka?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-06-2020 - 22:22
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Na tak postawione pytanie nie ma odpowiedzi. Bo to jest już prawie dziesięć tomów. Każdy ma ok. 700-800 stron nazwisk. I jak mam te określone nazwiska szukać? Proszę podać z jakiej parafii lub miejscowości mają być te nazwiska - wtedy można skutecznie przeszukać i odpowiedzieć.
Ale dzięki umieszczeniu pytania dot. Turzyska - miałem ułatwione poszukiwania.
I oto wyniki poszukiwań: w parafii Kowel

Szaniawski Stanisław, szlachetny i Zofia Bańkowska (ślub 22.11.1741 Choteszów). Nr kartki 1256.
Kłodnicki Antoni, czcigodny i Teodora ….., dzieci: Emerencjanna Joanna (chrzest 29.01.1713 Koźlenicze) Nr kartki 478
Kłodnicki Stanisław, szlachetny i Felicjanna (Klembowska) dzieci: Stanisław Adam chrzest 21.03.1658, Piotr chrzest 2.07.1660, matka: Klembowska. Nr karty 479

Lemińskich nie znalazłem, ale jest Lewicki (Lewiecki)

Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
karabowicz_radekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2020 - 19:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-04-2016
Posty: 10

Status: Offline
Dzień dobry,

poszukuję rodziny Wójcickich, z miejscowości Bokujma, gm. Kniahinin, pow. Dubno.
Wcześniej to była parafia Targowica, potem Młynów. Z kolei na kami.net.pl to par. Łysin....
Poszukiwana rodzina: Jan Wójcicki x Aniela, dzieci: Piotr (*1881), Michał (*1885).

Z poważaniem,
Radek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2020 - 22:02
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
karabowicz_radek napisał:
Dzień dobry,

poszukuję rodziny Wójcickich, z miejscowości Bokujma, gm. Kniahinin, pow. Dubno.
Wcześniej to była parafia Targowica, potem Młynów. Z kolei na kami.net.pl to par. Łysin....
Poszukiwana rodzina: Jan Wójcicki x Aniela, dzieci: Piotr (*1881), Michał (*1885).

Z poważaniem,
Radek

Niestety, w parafii Młynów takowego poszukiwanego nazwiska nie napotkałem
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
karabowicz_radekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2020 - 23:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-04-2016
Posty: 10

Status: Offline
Szkoda. Dziękuję za sprawdzenie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-07-2020 - 05:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Dzień dobry,
Poszukuję aktu ślubu Ignacego Monkiewicza z Heleną Jaźwińską około 1820 roku. Najstarszy akt metrykalny do którego udało mi się dotrzeć to akt zgonu ich córki Adelajdy w 1832 roku w parafii Kołki, w tym samym roku w Parafii Kołki rodzi się córka Adela a w 1835 roku syn Wincenty, Nie wiem gdzie rodzi się kolejny syn Jan Rudolf Monkiewicz. Od 1861 roku rodzina Monkiewiczów jest w Turzysku - ślub Jana Monkiewicza z leonildą z Rudnickich w Turzysku. Przez 40 lat mieszkają w okolicach Turzyska i tu rodzą się im dzieci.
Dostępne akty metrykalne (AGAD) z okolic Turzyska czy Kowla sprawdziłam, parafię Turzysk zindeksowałam ale są duże braki. Nie wiem skąd przybyli Monkiewicze do parafii Kołki, gdzie Ignacy i Helena wzięli ślub, gdzie i kiedy urodził się i zmarł Ignacy Monkiewicz. Helena zmarła w parafii Turzysk w 1880 roku jako wdowa.
Serdecznie pozdrawiam
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-07-2020 - 23:04
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Wojciechowska_Ewka napisał:
Dzień dobry,
Poszukuję aktu ślubu Ignacego Monkiewicza z Heleną Jaźwińską około 1820 roku. Najstarszy akt metrykalny do którego udało mi się dotrzeć to akt zgonu ich córki Adelajdy w 1832 roku w parafii Kołki, w tym samym roku w Parafii Kołki rodzi się córka Adela a w 1835 roku syn Wincenty, Nie wiem gdzie rodzi się kolejny syn Jan Rudolf Monkiewicz. Od 1861 roku rodzina Monkiewiczów jest w Turzysku - ślub Jana Monkiewicza z leonildą z Rudnickich w Turzysku. Przez 40 lat mieszkają w okolicach Turzyska i tu rodzą się im dzieci.
Dostępne akty metrykalne (AGAD) z okolic Turzyska czy Kowla sprawdziłam, parafię Turzysk zindeksowałam ale są duże braki. Nie wiem skąd przybyli Monkiewicze do parafii Kołki, gdzie Ignacy i Helena wzięli ślub, gdzie i kiedy urodził się i zmarł Ignacy Monkiewicz. Helena zmarła w parafii Turzysk w 1880 roku jako wdowa.
Serdecznie pozdrawiam
Ewa

Mam pewną koncepcję, po przeczytaniu postu, co do przeszukania w tomach ks.Żurka.A mam tylko jutrzejszy wieczór, bo znikam na tydzień w miejsce bez internetu. Dam znać.
Przepatrzyłem kilka parafii okolicznych i znalazłem w parafii wojskowej Najświętszego Serca Jezusowego w Łucku jednego Monkiewicza:
Monkiewicz Witold i Emilia Kruszyńska, dz.: Zbigniew Jerzy Jarosław ur.18.09.1927/24.
Monkiewicz Ignacy, wdowiec (r.: Józef i Emilia z Korkuciów) i Izabela Aniela Białokur; zw. mał. w 1891r. (1891/9)- parafia Równe
Monkiewicz Ignacy, wdowiec, lat 58 (r.:Józef i Emilia z Korkuciów) i Katarzyna Maligranda; zw. mał. w 1903r. (1903/13)-parafia Berezne
To, oczywiście nie są dane strikto z poszukiwanymi, ale .....
Natomiast w tomie IX są Ochrzczeni i zaślubieni 1724-1873 z parafii Turzysk. Niestety nadal oczekuję na tom IX, i poprosiłem kolegę aby sprawdził.Możliwe, że się odezwie na forum lub ja odpowiem za tydzień, po powrocie.
Edmund


Ostatnio zmieniony przez Goś_Edmund dnia 10-07-2020 - 20:01, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2020 - 07:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Edmundzie, bardzo dziękuję za zainteresowanie i poświęcony czas, poczekam.
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monika_szaniawskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2020 - 11:09
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2010
Posty: 110
Skąd: warszawa
Status: Offline
Dzień dobry,

Poszukuję aktu ślubu z Parafii Krzemieniec na nazwisko Ludwik Gronowski i Nina Czarny ( Czerny ) , ślub mógł być zawarty w latach 1930 - 1935.
Dziękuję i pozdrawiam
Monika Szaniawska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marynicz_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2020 - 11:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-06-2009
Posty: 2308
Skąd: Międzyrzecz
Wojciechowska_Ewka napisał:
Dzień dobry,
Poszukuję aktu ślubu Ignacego Monkiewicza z Heleną Jaźwińską około 1820 roku. Najstarszy akt metrykalny do którego udało mi się dotrzeć to akt zgonu ich córki Adelajdy w 1832 roku w parafii Kołki, w tym samym roku w Parafii Kołki rodzi się córka Adela a w 1835 roku syn Wincenty, Nie wiem gdzie rodzi się kolejny syn Jan Rudolf Monkiewicz. Od 1861 roku rodzina Monkiewiczów jest w Turzysku - ślub Jana Monkiewicza z leonildą z Rudnickich w Turzysku. Przez 40 lat mieszkają w okolicach Turzyska i tu rodzą się im dzieci.
Dostępne akty metrykalne (AGAD) z okolic Turzyska czy Kowla sprawdziłam, parafię Turzysk zindeksowałam ale są duże braki. Nie wiem skąd przybyli Monkiewicze do parafii Kołki, gdzie Ignacy i Helena wzięli ślub, gdzie i kiedy urodził się i zmarł Ignacy Monkiewicz. Helena zmarła w parafii Turzysk w 1880 roku jako wdowa.
Serdecznie pozdrawiam
Ewa


Niestety we wpisach dot. par. Turzysk (t. IX) brak wpisu na takie nazwiska.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin Marynicz

Zapraszam na mojego bloga genealogicznego :
http://przodkowieztamtychlat.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2020 - 12:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Dzięuję za pomoc. Oni skądś do Kołek i do Turzyska przybyli. Tego właśnie nie wiem, Około 1900 roku cała rodzina, matka, zamężne córki i synowie wyjechali z rejonu parafii turzyskiej. Mam wywody szlacheckie Monkiewiczów z Wołynia ale nie można/nie potrafię ich połączyć z moimi Monkiewiczami.
Serdecznie pozdrawiam.
Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.663037 sekund(y)