Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Tomek_KielpinskiOffline
Temat postu: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 09:52
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2020
Posty: 29

Status: Offline
Znam dokładną lokalizację grobu. Jestem do niego uprawniony (potomek w linii prostej).

Na jakiej podstawie prawnej mogę uzyskać informację o osobach pochowanych? (dokładniejsze daty, nazwiska rodowe).

Informacji genealogicznych cmentarz nie udziela.

Chodzi o dokładnie o cmentarz Bródzieński / Bródnowski w Warszawie, ale temat może dotyczyć wielu cmentarzy w Polsce i wielu poszukiwaczy Smile

Pozdrawiam,
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 10:02
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Ustal kto jest tzw. dysponentem grobu - ktos z Twojej rodziny - najczesciej to ktos kto załatwial pogrzeb lub placil oplate cmentarna (za miejsce na 10lat lub 20lat). Spisz z ta osoba upowaznienie a potem do administrator cmentarza/ proboszcza.

Przeczytaj jeszcze ustawe o cmentarzach z chyba 1959 roku - nadal obowiazuje.

Jeszcze zajrzyj tu.
http://cmentarium.sowa.website.pl/Cment ... rodno.html
Piotr Danielak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomek_KielpinskiOffline
Temat postu: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 10:26
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2020
Posty: 29

Status: Offline
Ostatni pogrzeb w 1988. Z żyjącymi osobami z rodziny nie utrzymuję kontaktów, więc nawet nie wiem czy grób jest opłacony.

W cmentarium nie ma żadnej informacji, która mi może pomóc. Nawet jakby było kompletne, to jest tylko imię nazwisko i kwatera. Więcej wyczytałem z nagrobka Smile

A jeśli chodzi o ustawę, to mogę przeczytać, ale liczyłem na jakieś wskazówki od tych, którzy już borykali się z podobnym problemem Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 10:42
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Pisali w wątku o Cm. Bródnowskim / Bródzieńskim - ci co się "borykali". Nie widzę żadnego problemu, poza sytuacją epidemiczną i ograniczoną obsługą (teraz na telefon mało co można, priorytet pogrzeby i to bezwzględny priorytet, dodzwonić się znacznie trudniej niż rok temu, gdzie 90% przez telefon dawało radę).
"Mogę przeczytać" łaskawca:) Tzn pytasz o podstawę prawną, a do ustawy nie zajrzałeś? Potomek w linii prostej - może alergia na takie określenie więc krótko "genealogicznych nie udzielamy" w odpowiedzi?Smile
oficjalna strona cmentarza jest od dłuższego czasu uruchomiona
bazy, karty grobów, często włącznie z historią od XIX wieku (dla uprawnionego dostępną)

czego chcieć więcej?Wink (prowokacyjnie - bo wiemy czego - digitalizacji i publikacji choćby najstarszych ksiąg pochówkówWink

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 11:06
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Sam jestem dysponentem grobu i posiadam metryke grobu - czyli mowiac krotko lokalizacja miejca (rzad, numer etc) z lista pochowanych osob. Na liscie pochowanych: imie nazwisko i rok smierci, imie i nazwisko dysponenta i do kiedy oplacone Smile.


Zadnych nazwisk rodowych, imion rodzicow itd.

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomek_KielpinskiOffline
Temat postu: Re: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 11:07
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2020
Posty: 29

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Pisali w wątku o Cm. Bródnowskim / Bródzieńskim - ci co się "borykali". Nie widzę żadnego problemu, poza sytuacją epidemiczną i ograniczoną obsługą (teraz na telefon mało co można, priorytet pogrzeby i to bezwzględny priorytet, dodzwonić się znacznie trudniej niż rok temu, gdzie 90% przez telefon dawało radę).
"Mogę przeczytać" łaskawca:) Tzn pytasz o podstawę prawną, a do ustawy nie zajrzałeś? Potomek w linii prostej - może alergia na takie określenie więc krótko "genealogicznych nie udzielamy" w odpowiedzi?Smile
oficjalna strona cmentarza jest od dłuższego czasu uruchomiona
bazy, karty grobów, często włącznie z historią od XIX wieku (dla uprawnionego dostępną)

czego chcieć więcej?Wink (prowokacyjnie - bo wiemy czego - digitalizacji i publikacji choćby najstarszych ksiąg pochówkówWink


Do ustawy nie zajrzałem, bo nie wiedziałem że istnieje Smile Teraz wiem. Jeśli nikt nie wskaże konkretnego przepisu, oczywiście przejrzę. Ale jeśli ktoś może pomóc, czemu nie spytać Smile

Wątek o cmentarzu Bródnowskim znalazłem i zacząłem przeglądać. Pewnie nie ten, bo ludzie prosili w nim o zdjęcia grobów Smile A wyszukanie konkretnej informacji na tym forum na razie mnie przerasta. Może dlatego, że "żeby zadać odpowiednie pytanie, trzeba znać przynajmniej część odpowiedzi".

Pozdrawiam,
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu: Re: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 11:47
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Moim zdaniem nie dowiesz wiecej niz z pomnika- chyba ze w grobie jest 5 osob a na pomniku napisana tylko jedna. Ale to samo dowiesz sie od kogos z rodziny.

Powodzenia,
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomek_KielpinskiOffline
Temat postu: Re: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 12:52
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2020
Posty: 29

Status: Offline
Dzięki. Dam znać Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu: Re: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 13:03
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Przyklad rejestru online:
http://parafia-lubraniec.pl/articles.php?article_id=32

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomek_KielpinskiOffline
Temat postu: Re: Dostęp do akt cmentarza  PostWysłany: 09-07-2020 - 13:55
Sympatyk


Dołączył: 30-06-2020
Posty: 29

Status: Offline
Niestety na tym cmentarzu nie ma nawet wyszukiwarki grobów online.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.948833 sekund(y)