Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Herbal_elaOffline
Temat postu: mogiła pradziada we Lwowie  PostWysłany: 16-09-2013 - 19:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2009
Posty: 69

Status: Offline
Witam, niesiona szczytnym hasłem "mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" (swoją drogą piękna akcja tv Wrocław) odnalazłam takową na cmentarzu we Lwowie. Mogiła oczyszczona, znicze zapalone! Tylko przydałaby się renowacja... Dowiedziałam się już nawet co należy zrobić i najgorsze.. za ile...
Może ktoś wie, czy jest jakaś możliwość dofinansowania tego typu prac przez jakąś fundację, organizację, sama nie wiem kogo.

Może przyjdzie Wam do głowy jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam
Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andfi1Offline
Temat postu: Grób we Lwowie (1975r)  PostWysłany: 22-05-2015 - 23:05
Sympatyk


Dołączył: 21-10-2014
Posty: 33

Status: Offline
Witam serdecznie.
Bardzo serdecznie proszę o pomoc, względnie podpowiedź, jak znaleźć miejsce pochówku kuzynki mojego taty Katarzyny (Zofii) Ficoń, ur15 03 1901 w Wieprzu k/Żywca, c.Jana i Katarzyny Figura. Zmarła ok. 1975 we Lwowie. Mieszkała na ul Partyzanckiej. Była niezamężna i udzielała się przy lwowskiej Katedrze. Opiekowała się bezdomnymi i ubogimi i była nawet tzw nadzwyczajnym szafarzem Eucharystii. Będę bardzo wdzięczny za każdą informację. Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Ficoń
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
-DMR-Offline
Temat postu: Cmentarz we Lwowie  PostWysłany: 03-07-2020 - 20:11
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2009
Posty: 34

Status: Offline
czy ktos z Panstwa mieszka lub ma dostep do inwentarzy cmentarzy ze Lwowa?


kiedys Dariusz teraz Derek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bubu24Offline
Temat postu: Cmentarz we Lwowie  PostWysłany: 04-07-2020 - 00:34
Sympatyk


Dołączył: 08-06-2014
Posty: 43

Status: Offline
Nie jest to kompletny inwentarz, ale może pomoże:
https://pamiecbliskich.com/cmentarz-lyc ... ane-osoby/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
-DMR-Offline
Temat postu: Cmentarz we Lwowie  PostWysłany: 04-07-2020 - 01:11
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2009
Posty: 34

Status: Offline
dziekuje, za link. Faktycznie nie kompletny inwentarz albo moja krewna nie jest w tym wykazie. We Lwowie jest kilka cmentarzy rzym.kat. Mnie interesuje rowniez tez w Janowie - Janowski?


kiedys Dariusz teraz Derek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mbeelasOffline
Temat postu: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 19-09-2023 - 04:18
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2022
Posty: 150

Status: Offline
Witam. Szukam sposobu na znalezienie grobu krewnego, który umarł w 1935r. Nie wiem gdzie jest pochowany, ale wiem, że jest to na 100% Lwów, bo jest o nim wzmianka w gazecie. Czy macie jakis sposob na sprawdzenie tego?
Może istnieje jakis index?
Pisałem do archiwum we Lwowie, ale cisza.

Dziekuje za pomoc

_________________
Marcin
Stanisławów: EISELT, MICHEL, REITER, SCHUBUTH, POPŁAWSKI
Rzeszów: MICHEL
Hadyńkowce (k. Czortkowa): BIŁYK
Lwów: MICHEL, EISELT, SCHUBUTH, REISS, WANIEK, POPŁAWSKI, ROLNY
Szczucin: BIŁYK, SMIST
Jutrosin: STRÓŻYŃSKI, STANIEWSKI, ŁUKOWIAK
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 19-09-2023 - 05:50
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1822
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Czy w gazecie nie było wzmianki o cmentarzu? Jeśli to Cmentarz Łyczakowski to spisy pochowanych znajdują się w lwowskim archiwum. Ja korzystałem z informacji cmentarza, który ma ich kopie. Z reguły odpowiadali i przysylali kopię skanu. Ale przypuszczam, że takich zapytań było zbyt wiele, bo kiedyś mi już nie odpowiedziano.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Świętczak_SebastianOffline
Temat postu: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 19-09-2023 - 06:35
Sympatyk


Dołączył: 17-06-2022
Posty: 281

Status: Offline
Sprawdzał Pan Cmentarz Janowski?

https://cmentarzjanowski.com.pl/home
https://cmentarzjanowski.com.pl/search?pagination=1

--
Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zmadOffline
Temat postu: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 19-09-2023 - 07:00
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2009
Posty: 476
Skąd: Melbourne. Au
Status: Offline
Wpisz w GOOGLE pochowani we Lwowie i szukaj. Sa dane z cmentarza na Lyczakowie i z cm Janowice. Nie wiem, czy sa tam pelne dane, ale moze sie poszczesci.

Zbyszek Maderski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mbeelasOffline
Temat postu: Re: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 19-09-2023 - 07:50
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2022
Posty: 150

Status: Offline
Tomasz_Lenczewski napisał:
Czy w gazecie nie było wzmianki o cmentarzu? Jeśli to Cmentarz Łyczakowski to spisy pochowanych znajdują się w lwowskim archiwum. Ja korzystałem z informacji cmentarza, który ma ich kopie. Z reguły odpowiadali i przysylali kopię skanu. Ale przypuszczam, że takich zapytań było zbyt wiele, bo kiedyś mi już nie odpowiedziano.


Gdyby byla wzmianka to bym tu nie pytal. Nie. Na Łycxakowskim go nie ma. Sprawdzalem. Dzieki

_________________
Marcin
Stanisławów: EISELT, MICHEL, REITER, SCHUBUTH, POPŁAWSKI
Rzeszów: MICHEL
Hadyńkowce (k. Czortkowa): BIŁYK
Lwów: MICHEL, EISELT, SCHUBUTH, REISS, WANIEK, POPŁAWSKI, ROLNY
Szczucin: BIŁYK, SMIST
Jutrosin: STRÓŻYŃSKI, STANIEWSKI, ŁUKOWIAK
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zmadOffline
Temat postu: Re: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 19-09-2023 - 08:43
Sympatyk


Dołączył: 05-01-2009
Posty: 476
Skąd: Melbourne. Au
Status: Offline
Dodam jeszcze, bo to wazne w poszukiwaniach; Dobrze jest podawac informacje zawierajace blizsze szczgoly poszukiwanego. To pomaga, bo nie szukamy ANONIMA ale konkretna osobe a Lwowiacy a wlasciwie juz ich potomkowie rozsiani sa nie tylko po Polsce ale i po swiecie. To pomaga w szukaniu.

Zbyszek M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mbeelasOffline
Temat postu: Re: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 19-09-2023 - 15:05
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2022
Posty: 150

Status: Offline
Tomasz_Lenczewski napisał:
mbeelas napisał:
Tomasz_Lenczewski napisał:
Czy w gazecie nie było wzmianki o cmentarzu? Jeśli to Cmentarz Łyczakowski to spisy pochowanych znajdują się w lwowskim archiwum. Ja korzystałem z informacji cmentarza, który ma ich kopie. Z reguły odpowiadali i przysylali kopię skanu. Ale przypuszczam, że takich zapytań było zbyt wiele, bo kiedyś mi już nie odpowiedziano.


Gdyby byla wzmianka to bym tu nie pytal. Nie. Na Łycxakowskim go nie ma. Sprawdzalem. Dzieki


Jeśli sprawdzał Pan w rejestrach Łyczakowskiego, które są zindeksowane to w porządku. Też niedawno robiłem taką kwerendę pod katem kilku nazwisk. Tam są dopiski powojenne, naturalnie cyrylicą.


W rejestrach nie sprawdzałem, a na stronie. On umarł w 1935r i był osobą wybitną, a więc jeżeli Pan sugeruje, że nie wszystko widac w wyszukiwarcecŁyczakowskiego, to chyba spróbuje. Gdzie znajdę takie rejestry?

Wiem ktory fond w archiwum we Lwowie jest indeksem zgonów do 1942r ale nie znam nikogo kto by mi to sprawdzil.

_________________
Marcin
Stanisławów: EISELT, MICHEL, REITER, SCHUBUTH, POPŁAWSKI
Rzeszów: MICHEL
Hadyńkowce (k. Czortkowa): BIŁYK
Lwów: MICHEL, EISELT, SCHUBUTH, REISS, WANIEK, POPŁAWSKI, ROLNY
Szczucin: BIŁYK, SMIST
Jutrosin: STRÓŻYŃSKI, STANIEWSKI, ŁUKOWIAK
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GKaproOffline
Temat postu: Re: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 23-10-2023 - 22:31
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2021
Posty: 27

Status: Offline
Dzień dobry,
ja również szukam grobu zmarłego w 1935 roku i pochowanego wg informacji w gazetach na Cmentarzu Łyczakowskim. Napisałem maila z zapytaniem do Archiwum we Lwowie (info@lviv-lychakiv.com.ua). Niestety w księgach archiwalnych dotyczących pochowków na tym cmentarzu nie odnaleziono żadnych zapisów. Czy możliwe jest aby informacja o miejscu pochówku w Kurierze Lwowskim była błędna? Nadmieniam, że znam dokładną datę śmierci potwierdzoną w USC m. St. Warszawy (tymi sprawami zajmuje się III Wydział Rejestracji Stanu Cywilnego i Ksiąg Zabużańskich) i dodatkowo datę pogrzebu z ówczesnej prasy.
Jeśli ktoś z Państwa ma jakiś pomysł jak odnaleźć taki grób (samodzielny wyjazd w tej chwili wykluczam) to bardzo proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Kaproń
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: Re: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 24-10-2023 - 00:33
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1822
Skąd: Warszawa
Status: Offline
GKapro napisał:
Dzień dobry,
ja również szukam grobu zmarłego w 1935 roku i pochowanego wg informacji w gazetach na Cmentarzu Łyczakowskim. Napisałem maila z zapytaniem do Archiwum we Lwowie (info@lviv-lychakiv.com.ua). Niestety w księgach archiwalnych dotyczących pochowków na tym cmentarzu nie odnaleziono żadnych zapisów. Czy możliwe jest aby informacja o miejscu pochówku w Kurierze Lwowskim była błędna? Nadmieniam, że znam dokładną datę śmierci potwierdzoną w USC m. St. Warszawy (tymi sprawami zajmuje się III Wydział Rejestracji Stanu Cywilnego i Ksiąg Zabużańskich) i dodatkowo datę pogrzebu z ówczesnej prasy.
Jeśli ktoś z Państwa ma jakiś pomysł jak odnaleźć taki grób (samodzielny wyjazd w tej chwili wykluczam) to bardzo proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Kaproń


Informacja nie musi być błędna, ale może się zdarzyć, że czegoś brakuje. Np. karty indeksu lub jest indeks, a nie ma strony z tym grobem. Ale to mi sie zdarzyło raz przy przeszukiwaniu kilku nazwisk lwowskich na kilkanaście grobów o tych nazwiskach rodzin. A ponieważ ktoś mi robił grzeczność, więc nie mogłem prosić o ponowne przeszukanie. Poza tym różnie może być z grobami ziemnymi czy pochówkiem w grobach zbiorowych. Istota tkwi w przeszukaniu ksiąg, a one sa w archiwum (tam gdzie pisałeś mają tylko kopie z różną czytelnością kart zwłaszcza przy załamaniach). Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kat_pasOffline
Temat postu: Re: Lwòw - cmentarz - szukam krewnego  PostWysłany: 24-10-2023 - 10:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2011
Posty: 303

Status: Offline
Nie wszystkie sektory na Cmentarzu we Lwowie są już opisane, toteż trudno je odszukać. Ja mam kilka grobów, z fotografiami zrobionymi osobiście, których na wyszukiwarkach nie ma. Niektóre nazwiska pochowanych, a nie będących w wyszukiwarce można spróbować jeszcze wyszukać w genealogicnie.pl
http://www.genealogiczne.pl/wyszukiwarka-grobow/

_________________
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.700555 sekund(y)