Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
LazarOffline
Temat postu: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 24-06-2020 - 16:54
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2019
Posty: 12

Status: Offline
Witam! Czy ktos zna cos o cmentarza w Turzysku i historie parafii Turzysku (powiat Kowel) Moja cala rodzina Szaniawski (tesz napisane w starych metrykach Szeniawski) i tesz bliske rodziny Leminski i Klodnicka byli tam pochowani przez przynajmiej 150 lat. Wiem ze kosciul byl zniszczony a cmentarz, za miasteckmem Turzysku istnieje w polu ale jest w niedobrym stanie i obrosnienty.

Nastepny rok chcem pojechac ale bym chcialam przestudiowac jak naj wiecej nim pojade o historii tej parafii i gdzie kosciul (byl) i cmentarz jest bo niemoglam znalesc na mapie.

Dziekuje serdecznie

Ewa
Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 25-06-2020 - 22:38
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Turzysk leży na trasie Kowel- Włodzimierz Wołyński. Kościół św. Franciszka Salezego był zbudowany i erygowany w 1700 roku. Faktycznie obecnie kościół jest w ruinie i cmentarz zaniedbany. Bylem tam w 2013 roku.Ale zdjęć, niestety nie mam. W tomach ks. Żurka nie ma parafii Turzysk, ale sprawdzę w dekanacie tj. Kowlu i odpowiem na Twoje zapytanie w linku dot. Tomów ks. Żurka.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LazarOffline
Temat postu: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 26-06-2020 - 15:00
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2019
Posty: 12

Status: Offline
Dziekuje. To jusz jest wiecej informacjii co wiedzialam! Nie znalam nazwy Kosciola...i ze dalej istnieja ruiny. Myslalam ze kosciola nie ma sladu. Dziekuje ze Pan Edmund inwestiguje. Ewa PS Mam wiecej pytania ale dodam do nowego wiadomosc w lepszym tytulem. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 26-06-2020 - 18:58
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Proszę pytać tutaj! będzie w jednym temacie. i proszę odczytać info na zapytanie dot. tomów ks.Żurka
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LazarOffline
Temat postu: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 29-06-2020 - 14:34
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2019
Posty: 12

Status: Offline
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Bardzo przepraszam ale napisalam inne posty nim zobaczylam Pana Post ze lepiej w jedny Postu powinna podac wszystkie pytania. Tak bede robic w pszyszlosci.


Ja jusz od lata chcialam wejsc na ten forum z mojich pytania i jestem szczesliwa ze w koncu mi udalo sie pisac. Mam nadzieja ze ktos, gdzies bedzi mogl mi radzic lub pomuc.

Niewim o tomuw ks Zurak ale bede szukac ja na tej forum. Ja slyszalam o Ksiedz Zurka od Archiwum w Warszawy.

Dziekuje.

Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 29-06-2020 - 16:21
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Zacznę od końca! Ks. Waldemar Żurek jest z Ośrodka Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych przy KUL-u w Lublinie.Od 2004r. wydaje kolejne tomy "Wykazów osób z akt parafialnych Diecezji Łuckiej do 1945r." Wyszło już X tomów. I właśnie z X tomu podałem dane Kłodnickich i Szaniawskiego. Proszę sprawdzić sobie.
Pozwoliłem sobie na przełożenie na tą stronę tego co tam napisałem:
Szaniawski Stanisław, szlachetny i Zofia Bańkowska (ślub 22.11.1741 Choteszów). Nr kartki 1256.
Kłodnicki Antoni, czcigodny i Teodora ….., dzieci: Emerencjanna Joanna (chrzest 29.01.1713 Koźlenicze) Nr kartki 478
Kłodnicki Stanisław, szlachetny i Felicjanna (Klembowska) dzieci: Stanisław Adam chrzest 21.03.1658, Piotr chrzest 2.07.1660, matka: Klembowska. Nr karty 479

Lemińskich nie znalazłem, ale jest Lewicki (Lewiecki)

Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LazarOffline
Temat postu: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 16-10-2020 - 10:42
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2019
Posty: 12

Status: Offline
Szanowny Pan Edmund.

Dopiero dzis zobaczylam postu. Ja mysle ze Stansilaw moze jest ojciec Lukasz Szaniawski (tesz szlachetny)muj pra pra pra dziadek ktury urodzil sie okolo 1780. Lukasz mieszkal w Pierkowicze, parafia Turzysk (na poludnie Kowel) ale niejestem pewna gdzie urodzil sie. Tesz mozliwe ze Klodnicki sa pokrewni. Ale moze jak jest wiecej informacjii w metryce to moze bedzie mozna wiecej ustalic. Czy jest ktos kturzy by mogli pszetlumaczyc czy tam jest cos wiecej napisane? Czy Pan wie jak bym mogla to zlatwic? Czy jest ktos kturego mozna poprosic o pszeszukanie Ksiedza Zurka tomy dotyczac do tycz metryki? Niestety nie bede mogla pojechac do Lublin za rok moze dwa ale tesz muj Polski nie jest dobry to by bylo fajnie miec pomoc. Dziekuje serdecznie. Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoginkaOffline
Temat postu: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 01-05-2022 - 22:03


Dołączył: 01-05-2022
Posty: 5

Status: Offline
Również poszukuję zdjęć z tego rejonu. Szczególnie z miejscowości Joachimówka (nie wiem czy nazwa jest aktualna). Pochodzi stamtąd mój dziadek Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Re: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 03-05-2022 - 10:41
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Joginka napisał:
Również poszukuję zdjęć z tego rejonu. Szczególnie z miejscowości Joachimówka (nie wiem czy nazwa jest aktualna). Pochodzi stamtąd mój dziadek :)


O Joachimówce jest na naszej stronie wołyńskiej. Proszę zobaczyć link: https://wolynskie.pl/miejsca-j/joachimowka-04.html
Niestety we wspomnianym rejonie byłem ostatni raz w 2013r.Zdjęć, niestety nie mam.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoginkaOffline
Temat postu: Re: Parafia Turzysk i Turzysk Cmentarz  PostWysłany: 03-05-2022 - 19:49


Dołączył: 01-05-2022
Posty: 5

Status: Offline
Kowalewscy to moja rodzina. Wojciech to mój pradziadek. Stanisław - jego syn - to mój dziadek. Niestety nie udało mi się ustalić daty urodzin pradziadków, czyli Wojciecha i Janiny. O rodzinie prababci - z.d Guminiak nadal szukam Smile Stronkę o Wołyniu znalazłam wcześniej Smile pozdrawiam. Zastanawiam się czy istnieje możliwość dotarcia do ksiąg parafialnych z Wołynia?

Moderacja
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml

Wojtek, moderator
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.032695 sekund(y)