Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
LazarOffline
Temat postu: Szaniawski w Lyszczach Parafii Lutsk  PostWysłany: 26-06-2020 - 16:07
Sympatyk


Dołączył: 08-12-2019
Posty: 12

Status: Offline
Czy jest jakies informacjii o mojej rodziny kturzy zamieszkali w Lyszczach (kolo Lutsk) pomiendzy 1900 a 1931 latach.

Muj pradziadk, Stanislaw Leopold Szaniawski, dierzawil ziemie w Lyszcze. Prawdo podobnie byl zatruty i umarl w Marca 1929. Niewiem co sie stalo do pra-babci, Anieli, ale podejzewam ze umarla okolo 1929-1931.

Jak ktos ma informacjie to prosze podzielic....

Stanislaw Szaniawski - metryka zgony
Aniela Szaniawska (z Leminskich) - zona - metryka zgony
Ich dzieci
Eugeniusz (muj dziadek) i jego siostra (Malwina)

Eugeniusz Szaniawski - metryki urodzenia w 1899
Malwina Szaniawska - metryki slubu i metryki zgony- niewiem date


Wiem ze Malwina urodzila sie w Dolsk w 1898 i pobrala sie za 'osadnika' - niemieli dzieci. Muj dziakej byl w wojsku i znalaz sie w Anglii po wojnie. Malwina umarla po wojnie nim muj dziadek mogl zobaczyc ja. Jak dziadek dowiedzial sie o smierci jego siostry to dziadek byl zalamany. Starsze moje pokolenie umarli dawno dawno temu. Bym bardzo chciala znalesc cos o te informacjie co szukam i tesz o Malwiny i (jak mozliwe) gdzie byla pochowana.

Dziekuje Serdecznie

Ewa Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Goś_EdmundOffline
Temat postu: Szaniawski w Lyszczach Parafii Lutsk  PostWysłany: 26-06-2020 - 19:22
Sympatyk


Dołączył: 17-09-2006
Posty: 807

Status: Offline
Łyszcze były w parafii Poddębce w dekanacie Łusk.Dolsk był w parafii Przewały dekanat Luboml
Proszę sprawdzić to co napisałem w Wykazach osób ..... ks. Żurka.
Edmund
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.584641 sekund(y)