Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
domislawOffline
Temat postu: 23andme - wysyłka próbki  PostWysłany: 05-06-2020 - 01:31
Nieaktywny


Dołączył: 05-03-2010
Posty: 263

Status: Offline
Cześć,

mam pytanie do osób, które wykonały badanie 23andme z terenu Polski. Po wykonaniu badania firma prosi o odesłanie materiału wrzucając paczkę do skrzynki - jest ona już z góry opłacona i zaadresowana. Konsekwencje są takie, że wówczas przesyłka jest nierejestrowana i nijak nie można jej śledzić, ani mieć pewności, że dotrze do adresata. Moja idzie już 4 tydzień i cisza póki co...

Pytanie: jak Wasze doświadczenia związane z wysyłką do 23andme, po jakim czasie (i czy w ogóle) Wasze paczki docierały na miejsce?

Pozdrowienia,
Krzysio
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kazmierczak_SlawomirOffline
Temat postu: 23andme - wysyłka próbki  PostWysłany: 05-06-2020 - 01:38
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2014
Posty: 237

Status: Offline
Witam,
wysłałem w lipcu 2019, wyniki dostałem po 30 dniach.
Pozdrawiam
Sławomir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
domislawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2020 - 01:57
Nieaktywny


Dołączył: 05-03-2010
Posty: 263

Status: Offline
Sławku,

a wysyłałeś w taki sposób jak opisałem? 30 dni licząc od wrzucenia do skrzynki?

Pozdrowienia,
Krzysio
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kazmierczak_SlawomirOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2020 - 02:58
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2014
Posty: 237

Status: Offline
Tak, ale nie wrzuciłem do skrzynki, tylko zaniosłem na pocztę, pani w okienku obejrzała, nieco się zdziwiła, zrobiła ksero pudełka i poszło. Nie wiem kiedy doszło, wyniki były po 30 dniach.
Pozdrawiam
Sławomir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
domislawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2020 - 03:07
Nieaktywny


Dołączył: 05-03-2010
Posty: 263

Status: Offline
Dzięki za odpowiedź. Musiało pewnie dojść w około 2 tygodnie, bo na analizę próbki potrzebują zazwyczaj też ok. 14 dni.
Widocznie moja paczka zaginęła w akcji...no cóż - życie. Sad

Pozdrowienia,
Krzysio
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VolhyniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2020 - 08:06
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2019
Posty: 21

Status: Offline
Wysyłałam kilka zestawów do 23andme, więc odpowiem z pozycji człowieka z pewnym doświadczeniem. Wink

Bez stresu - trzeba poczekać, aż przesyłka dotrze do Holandii, skąd jest dostarczana kurierem do USA. Wtedy będzie można ją już śledzić.

Jeśli upłyną 3 - 4 tygodnie i nie pojawi się żadna informacja o tym, należy napisać do 23andme. W takiej sytuacji wysyłany jest za darmo nowy zestaw, trzeba znowu pobrać materiał biologiczny i znowu wysłać (numery próbki ze starego na nowy zamienia już samo 23andme). Stary zestaw jest wtedy blokowany, tak żeby nie było sytuacji, że stary jednak dotarł, nowy też i mamy dla jednej osoby dwie próbki.

Miałam dwa przypadki przedłużania się czasu otrzymania próbki, w jednym było, jak opisałam powyżej, w drugim próbka cudownie się odnalazła w tym samym dniu, w którym wysłałam zapytanie.

Pozdrawiam
Sonia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2020 - 11:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
Moja paczka do 23andme zaginęła, choć to przez to, że posłuchałam się pań na poczcie - nie chciały przyjąć pudełka, miałam to włożyć w kopertę. Potem na angielskich stronach przeczytałam coś, że przesyłki, których system nie rozpoznaje po kształcie i kodzie kreskowym lecą od razu do niszczarki, a samo 23andme odpisali mi, że przesyłki wysłane inaczej niż w ich oryginalnych pudełkach do nich nie docierają.

_________________
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
domislawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2020 - 11:50
Nieaktywny


Dołączył: 05-03-2010
Posty: 263

Status: Offline
Dzięki ogromne za podpowiedzi Smile

Cytat:
Bez stresu - trzeba poczekać, aż przesyłka dotrze do Holandii, skąd jest dostarczana kurierem do USA. Wtedy będzie można ją już śledzić.


No właśnie to mnie zastanawia, bo...kiedy wysyłają z Holandii paczkę do Polski, ta idzie ok. 7 dni (sam byłem zaskoczony jak szybko doszło). W drugą stronę jest już znacznie dłużej. Zanim doczytałem, że paczka jest już opłacona i trzeba wrzucić do skrzynki (mając nie najlepsze doświadczenia z pocztą polską) chciałem zamówić kuriera, ale okazało się, że 23andme tego nie akceptuje.

Pozdrowienia,
Krzysio
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.134613 sekund(y)