Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sianoszek_MichalOffline
Temat postu: Łowickie korzenie - grupa na facebook,u  PostWysłany: 01-05-2020 - 19:09
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2016
Posty: 156

Status: Offline
Hej Smile,
zainteresowanych genealogią, historią oraz kulturą z terenów dawnego Księstwa Łowickiego zapraszam do utworzonej przeze mnie grupy
https://www.facebook.com/groups/173450007230490/

W pierwszym poście, który zamieściłem, dowiecie się Państwo wielu informacji na temat rodu Wolskich herbu Pomian, z którego pochodził Stanisław Pomian Wolski, artysta, malarz. Niestety, większość źródeł jako jego miejsce urodzenia podaje Warszawę, faktycznie, według metryki chrztu urodził się w Łowiczu. Krótki okres czynnej działalności artystycznej oraz rozproszenie spuścizny spowodowały, że jego twórczość wciąż pozostaje niemal nieznana.

Olu dziękuję za inspirację postem, który nie dawno zamieściłaś na forum Smile

Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Łowickie korzenie - grupa na facebook,u  PostWysłany: 01-05-2020 - 19:17
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie ma za co

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niciszewska_AleksandraOffline
Temat postu: Łowickie korzenie - grupa na facebook,u  PostWysłany: 02-05-2020 - 16:28
Sympatyk


Dołączył: 15-06-2018
Posty: 30

Status: Offline
Widzę, Pan Sroczyński stał się mną i Ci podziękował Smile

Brawo Michał, ta grupa była i jest potrzebna, Księstwo Łowickie ma piękną historię Smile

Pozdrawiam
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janiszewska_JankaOffline
Temat postu: Re: Łowickie korzenie - grupa na facebook,u  PostWysłany: 02-05-2020 - 17:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-07-2018
Posty: 993

Status: Offline
Przepraszam, już milczę


Ostatnio zmieniony przez Janiszewska_Janka dnia 20-02-2022 - 16:28, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sianoszek_MichalOffline
Temat postu: Re: Łowickie korzenie - grupa na facebook,u  PostWysłany: 04-06-2020 - 01:44
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2016
Posty: 156

Status: Offline
Witam,
1 czerwca minął miesiąc od utworzenia przeze mnie grupy, dla zainteresowanych dodam, że pojawiły się w niej historię takich rodzin jak:

Wolskich herbu Pomian, z której pochodził m.in. Stanisław Wolski (1859-1894), artysta malarz, mojego autorstwa;

Wolskich (niespokrewnionych z ww.), z której pochodził Roman Wolski (ok. 1815-1877), pierwszy notariusz na powiat łowicki, autorstwa M.Wojtylaka;

Hilczyńskich, której korzenie sięgają XVIII w., autorstwa M. Wojtylaka

Smoleńskich herbu Zagłoba, z której pochodził po kądzieli Tadeusz Marian Nartowski herbu Trzaska (1892-1871), malarz, mojego autorstwa;

o Franciszku Lange (1838-1895), felczerze, autorstwa M. Gajzlera;
oraz ciekawy zarys dziejów swoich rodzin, które przedstawiają, kolejno: J.W. Janiszewska i T. Frynia i moja skromna osoba.

Zapraszam i pozdrawiam
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.511938 sekund(y)