Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
puszekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2020 - 12:53
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 1527

Status: Offline
Sidor napisał:
Ja czekam od roku i nic. Czy jest jakiś druk tego wniosku, który wysyłacie pocztą?


Witaj.
Proszę wysłać maila z zapytaniem o wnioskowane metryczki. Ja o swoje pisałam w czerwcu 2019r., w grudniu wysłałam maila z zapytaniem o stan poszukiwań. Odpisali mi, że odpowiedź wysłali do mnie w październiku 2019r. (nic od nich nie dostałam, sprawdzałam także spamy).
I potem wszystko potoczyło się szybko - napisali co znaleźli, wniosek i oświadczenie wysłałam pocztą tradycyjną, wpłaciłam, wysłałam potwierdzenie wpłaty i otrzymałam znalezione metryczki (około miesiąca).

Pozdrawiam Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2020 - 19:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
Bożenko, pisałam już 2 razy i nic! Sad

puszek napisał:
Sidor napisał:
Ja czekam od roku i nic. Czy jest jakiś druk tego wniosku, który wysyłacie pocztą?


Witaj.
Proszę wysłać maila z zapytaniem o wnioskowane metryczki. Ja o swoje pisałam w czerwcu 2019r., w grudniu wysłałam maila z zapytaniem o stan poszukiwań. Odpisali mi, że odpowiedź wysłali do mnie w październiku 2019r. (nic od nich nie dostałam, sprawdzałam także spamy).
I potem wszystko potoczyło się szybko - napisali co znaleźli, wniosek i oświadczenie wysłałam pocztą tradycyjną, wpłaciłam, wysłałam potwierdzenie wpłaty i otrzymałam znalezione metryczki (około miesiąca).

Pozdrawiam Bożena

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzej_baranOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2020 - 13:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-05-2019
Posty: 219
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Wystarczy cierpliwie czekaćSmile
Ja napisałem we wrześniu maila. Dwa tygodnie temu dostałem prośbę o wysyłkę listem z podpisem. A dziś skany na mailu:) 4 z 6 szukanych.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Baran
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2020 - 14:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 422

Status: Offline
Dostałam emaila. Znaleźli 4 z 13. Cóż zrobić. Cieszę się z tego co dostanę☺

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
smola_angelikaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2020 - 14:14
Sympatyk


Dołączył: 01-02-2020
Posty: 107

Status: Offline
Wczoraj wysłałam maila zbiorczego ze wszystkimi nazwiskami (aż 40!). Jestem dosyć młodą osobą i wielu moich przodków umarło po 1952 roku, a wiele kopert dowodowych niestety się nie zachowało. Zatem postanowiłam wnioskować o metryczki. Napisałam wszystkie dane, łącznie z datami urodzin i śmierci, a także imionami i nazwiskami rodziców, plus jakie łączy mnie z nimi pokrewieństwo. Poprosiłam o odszukanie ich, a jeżeli znajdzie się choćby jedna, napisałam, że prześle wówczas dokument z odpowiednią klauzulą i własnoręcznym podpisem. Już dziś miła Pani poprosiła mnie o rozbicie tego na 4 maile. Ciekawe jak długo będę czekać.

Pozdrawiam wszystkich, Angelika Smoła
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Potomek_WosinskichOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2020 - 16:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-01-2019
Posty: 225

Status: Offline
Parę minut temu dostałem odpowiedź. Zapytanie wysłane było 27 listopada. Na 9 osób nic nie odnaleźli. Zawiodłem się lekko.

Wojciech

_________________
Pozdrawiam,
Wojciech Kacper Wosiński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2020 - 15:04
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
Karmelka napisał:
romans87 napisał:
Dzisiaj dostałem odpowiedź na wysłane poprawione pismo. Na 6 metryczek znaleziono tylko 2. Koszt 30 złotych za przygotowanie i wysłanie skanów dokumentów.

A jak długo czeka się na odpowiedź po wysłaniu poprawnego pisma?
Joanna


Ciężko dokładnie mi powiedzieć, bo nie od razu pisałem posta ani nie wysłałem poprawione pismo i nie przelałem za dokonanie kwerendy. Na szczęście mogłem wysłać potwierdzenie przelewu na adres email i to skróciło oczekiwanie. Wydaje mi się, że tydzień maksymalnie dwa tygodnie czekałem na odpowiedź. Wynika z tego, że około pięciu miesięcy czekałem na odpowiedź na pismo, a koło miesiąca trwało finalizowanie. Odnalazłem tylko rodziców i nie śpieszyło mi się. Wydaje mi się, że przez epidemię koronawirusa trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Pytanie mam, czy archiwum może udostępnić mi metryczki nieżyjącego wujostwa? Część z wujków ma potomstwo, część zmarła bezpotomnie.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2020 - 15:05
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
tak

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawiakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2020 - 17:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-09-2012
Posty: 300

Status: Offline
Witam.
Dostałem dzisiaj odpowiedź na mój wniosek (podzielony na trzy po dziesięć osób) z 9 grudnia 2019 roku. Przed Wielkanocą przypomniałem się ze swoją sprawą pytając jednocześnie o funkcjonowanie archiwum w czasie epidemii, po czym dostałem odpowiedź z prośbą o dopisanie dat i miejsc urodzenia osób, o które wnioskowałem. Na 30 osób znaleziono 10.
Pozdrawiam:
Filip
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamus_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-05-2020 - 14:55
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 03-01-2020
Posty: 106

Status: Offline
Cześć,

na początku lutego złożyłam wniosek przez EPUAP jako "Pismo ogólne do podmiotu publicznego - wniosek" do Archiwum Państwowego w Warszawie. W kolejnych miesiącach skierowałam 3 podobne pisma. Wczoraj coś mnie tknęło, żeby może przedzwonić do Milanówka i upewnić się, że wnioski wpłynęły do urzędu.

Nie wpłynęły. Pani poprosiła mnie o przesłanie wniosków mailem.

Tak że gdyby ktoś podobnie jak ja wybrał EPUAP jako kanał komunikacji z Archiwum, to zachęcam, żeby sprawdzić jak się sprawy mają, albo od razu słać podania na maila Wink

Pozdrawiam,
Patrycja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czyżewski_Bartłomiej
Temat postu:   PostWysłany: 01-06-2020 - 18:59
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-09-2009
Posty: 613
Skąd: Łódź
Po kilku miesiącach oczekiwania w końcu dzisiaj otrzymałem odnalezione dokumenty. Przebieg zdarzeń w moim przypadku wyglądał tak:
- 21 października 2019 r. wysłałem e-mail do APW w Milanówku z prośbą o sprawdzenie zasobów pod kątem 14 osób,
- w połowie listopada 2019 r. Archiwum poprosiło o przesłanie pocztą, własnoręcznie podpisanego wniosku wraz ze stosowną klauzulą RODO; wniosek nadałem na poczcie dzień później,
- 11 maja 2020 r. otrzymałem wiadomość e-mail z Archiwum o przeprowadzeniu kwerendy i odnalezieniu pięciu metryczek oraz z informacją o wysokości opłaty za usługę; opłaciłem wszystko kilka minut później,
- dzisiaj (tj. 1 czerwca 2020 r.) mejlowo otrzymałem z Archiwum link do platformy, służącej do przesyłania większej ilości plików, skąd ściągnąłem wykonane skany.

Mój wniosek obejmował przodków, którzy zmarli po 1952 (stosownie do opisu całego zespołu). O ile wielkim zaskoczeniem nie jest zachowanie metryczek wszystkich moich dziadków, o tyle odnalezienie metryczki mojego pradziadka, sporządzanej w grudniu 1952 r., jest jednak dla mnie dużym szokiem (w pozytywnym tego słowa znaczeniu Wink).

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Mój blog genealogiczny: http://mojagenealogia.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-06-2020 - 22:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
Moje oczekiwanie na odpowiedź trwało blisko rok. W tym czasie dwukrotnie pytałam mailowo o odpowiedź - bez odzewu. Wreszcie wysłałam ponowione zapytanie podpisując je podpisem elektronicznym. Dodałam też kilka nazwisk.
I poskutkowało! Po kilku dniach dostałam odpowiedź. Znaleziono 3 osoby z kilkunastu, o które zapytałam. Dobre i to Wink
Ale chyba pobiłam rekord w długości oczekiwania na odpowiedź! Smile

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rzemichOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-06-2020 - 23:40
Sympatyk


Dołączył: 07-06-2019
Posty: 23

Status: Offline
Ja prośbę o odnalezienie metryczki prababci wysłałem we wrześniu 2019. Chciałem w ten sposób poznać imiona prapradziadków. W lutym dostałem odpowiedź, że muszę złożyć wniosek zawierający m. in. imiona rodziców osoby objętej kwerendą. Odpuściłem.

_________________
Pozdrawiam,
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomesOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2020 - 08:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2014
Posty: 523
Skąd: Łódź
Status: Offline
Fajnie, że można złożyć wniosek przez ePuap, zamiast iść na pocztę i wysyłać klasycznie. Także całość można wykonać bez wychodzenia z domu. Można to zrobić poprzez https://www.gov.pl/web/gov/wyslij-pismo-ogolne i wybierając w polu urząd/instytucja: ARCHIWUM PAŃSTWOWE W WARSZAWIE (00-270 WARSZAWA, WOJ. MAZOWIECKIE). Oczywiście dzwoniłem i pytałem ich wcześniej czy taka forma im odpowiada. Potwierdzili. Wczoraj dostałem już tylko wezwanie do dopłaty i czekam na skany.

_________________
Pozdrawiam Tomek

Moje parafie i nazwiska
http://tomgene.blogspot.com - mój blog genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2020 - 11:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
rzemich napisał:
Ja prośbę o odnalezienie metryczki prababci wysłałem we wrześniu 2019. Chciałem w ten sposób poznać imiona prapradziadków. W lutym dostałem odpowiedź, że muszę złożyć wniosek zawierający m. in. imiona rodziców osoby objętej kwerendą. Odpuściłem.


Nie trzeba było odpuszczać! Kiedy pierwszy raz dostałam odpowiedź, że pismo musi być własnoręcznie podpisane, że trzeba podać dane rodziców, określić pokrewieństwo z poszukiwanym, że w przypadku zmarłych trzeba podać datę śmierci, a od żyjących mieć zgodę, napisałam maila z kilkoma pytaniami. Chodziło mi o to, że znałam wielu kuzynów mojego dziadka, ale że pradziadek był jednym z dziesięciu braci, nie w przypadku każdego byłam pewna, który był czyim synem, ale miałam daty urodzenia, dane żon, miejsce urodzenia i zamieszkania. W końcu równie dobrze mogłam skopiować wniosek dziewięć razy i do każdego z poszukiwanych kuzynów dodać dane każdego z braci pradziadka wraz z żoną, w końcu w któregoś bym trafiła, ale po co mieliby osiem razy szukać nieistniejącej osoby, żeby za dziewiątym znaleźć taką, gdzie rodzice się zgadzają? Odpowiedzieli, że po prostu dane rodziców są potrzebne do dokładnej identyfikacji osoby i że może się zdarzyć, że bez nich odnalezienie metryczki będzie niemożliwe, ale nie było nic, że bez tego mi nie rozpatrzą wniosku, jeśli pozostałe informacje wystarczą, żeby potwierdzić o jaką osobę chodzi. A dodam, że u mnie to była kwestia bardzo popularnego nazwiska - Wojciechowski. I jak wnioskuję o Jana Wojciechowskiego, to mogą mieć mnóstwo takich metryczek, ale jak będzie się zgadzała żona, data i miejsce urodzenia oraz zamieszkania, to raczej będą mogli uznać, że to "ten". Jak nazwisko mniej pospolite, to może nawet bez dokładnej daty urodzenia a np. po roku urodzenia znajdą, w przypadku kobiet jest jeszcze nazwisko panieńskie pozwalające zweryfikować czy to ta, czy nie ta Smile

_________________
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.555286 sekund(y)