Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mikolaj1109Offline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 30-05-2020 - 20:39
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
Witam, w moim drzewie genealogicznym znajduje sie rodzina Batogowskich z miejscowosci Batogowych-Flasze. Moja 3 * pra babcia to Anna Batogowska, corka Antoniego, syn Kazimierza i Zofii Lazowskiej, syn Franciszka i Magdaleny Zabielskiej, syn Kazimierza Batogowskiego komornik ziemi Rozanskiej 1715. Ta genealogia jest wspomniana w Almanach Szlacheckih razem z herbem Radwan.
Czy ktos cos wiecej o tej rodzinie moze wie? na przyklad skad dokladnie pochodza i jak dostali herb oryginalnie?

Wiem ze jest wiecej rodzin szlacheckim wspomniane tutaj, np Lazowscy herbu Krzywda, i chyba Zabielscy. Jesli cokolwiek o tych rodzinach wiecie, to byloby swietne.

Moja Babcia od dziecinstwa wie ze rodzina miala szlacheckie korzenia, ale narazie tylko te szlacheckie rodziny znalazlem - razem z Chodkowskimi (2 razy od Stanslawa de Chodkowo Zalogi i Jan Baran de Chodkow)

Ale przez to ze to kilko pokolen do tylu, to nie wiem czy moze wiecej rodzin szlacheckich mazowieckich jest, np Rakowscy z okolic Pienic i Czaplicy z Chodkow-Biernaty.

Dziekuje bardzo za wszystko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 31-05-2020 - 09:39
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1555

Status: Offline
Witam, najpierw trzeba podać z jakich źródeł pochodzi część podanych informacji. Podejrzewam, że np. Herbarza Polskiego Adama Bonieckiego (t. 1, s. 129):
https://crispa.uw.edu.pl/object/files/4 ... ay/Default

Chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji, jakże licznych na tym forum, że jego uczestnicy poświęcą czas i swoją inwencję, żeby usłyszeć od zainteresowanego - O tym już wiem, z tego źródła korzystałam/korzystałem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikolaj1109Offline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 31-05-2020 - 11:51
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
Witam o Batogowskich to znalazlem tlyko wspomnienie w Almanach Szlacheckich z roku 1939
https://www.wbc.poznan.pl/dlibra/public ... ion/160707
na stronie 39 jest wspomniana rodzina Batogowskich herbu Radwan.

W tym co Pan mi podal sa tylk Batowscy, ale nie wydaje mi sie ze oni sa z tej samej miejscowosci
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batogowski_SergijOffline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 31-05-2020 - 13:17
Sympatyk


Dołączył: 07-04-2012
Posty: 257

Status: Offline
Witam. A robił Pan test Y-DNA dla męskiego przedstawiciela Batogowskich? Moja rodzina Batogowskich od 250 lat mieszkała we wsi Stęzarzyce na Wołyniu. Ze względu na to, że za czasów I RP wymieniona wieś byłą częścią starostwa horodelskiego w w-wie Bełskim, którym od czasów Króla Kazimierza zarządzała szlachta mazowiecka oraz że na terenie Ukrainy osób o nazwisku Batogowskich jest dużo mniej niż w Polsce (około 40 osób), podejrzewam, że moi Batogowscy pochodzą właśnie z ziemi różańskiej.

Pozdrawiam,
Sergij Batogowski
z Ukrainy
manualll80(małpa)gmail.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikolaj1109Offline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 31-05-2020 - 13:46
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
Witam - ja sam zrobilem test DNA ale zadnego meskiego przedstawiciela Batogowskich tej rodziny nie mam. Ta rodzina to od strony mojej Mamy, i pierwsza osoba z naziwskiem Batogowskim w mojej rodzinie to pra-pra babcia mojej babci, wiec bardzo dawno temu, i zadnych dalekich kuzynow o tym naziwsku nie znalazlem. Ale bardzo prawdopodobne ze Pana rodzina to z ziemie Rozanskiej, ale ja niestety bardzo malo o tej rodzinie wiem, i bardzo malo o tej rodzinie - jako szlachta - moge znalesc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batogowski_SergijOffline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 31-05-2020 - 17:11
Sympatyk


Dołączył: 07-04-2012
Posty: 257

Status: Offline
W takim razie proszę napisać do mnie maila bądź proszę podać swój mail, mam troche więcej informacji o szlachcie Batogowskich, podeślę Panu odpowiedni plik z informacjami.

Pozdrawiam,
Sergij Batogowski
z Ukrainy
manualll80(małpa)gmail.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikolaj1109Offline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 31-05-2020 - 18:51
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
wlasnie wyslalem - dziekuje mardzo
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Robert_KosteckiOffline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 31-05-2020 - 21:52
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2015
Posty: 1555

Status: Offline
A ja będę się jednak upierał, że w herbarzu A. Bonieckiego, na którego tom podałem wyżej link, wymienieni są Batogowscy! (strona oryginalna w herbarzu to 129, a strona obrazu w wyszukiwarce to 145).
Poza tym w E. Sęczys, Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim w latach 1836-1861, s. 14 - Batogowski h. Radwan, Jan, syn Stanisława, legitymacja 1844. Od Aleksandra, komornika ziemi różańskiej w 1715 roku - prawnuki Aleksander, syn Kazimerza, legitymacja 1852 oraz Kazimierz i Maciej, synowie Antoniego, legitymacja 1849.


Ostatnio zmieniony przez Robert_Kostecki dnia 01-06-2020 - 06:17, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikolaj1109Offline
Temat postu: Batogowscy h. Radwan  PostWysłany: 31-05-2020 - 22:27
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
rzeczywiscie, przepraszam kompletnie zagapilem sie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaro_ChudzikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2020 - 22:33
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2020
Posty: 276

Status: Offline
http://szlachtapolnocnegomazowsza.pl/wp ... family.pdf

Szukając materiałów dotyczących innej rodziny znalazłem przypadkowo publikację głównie o Batogowskich z Batogowa-Biernatów, które leżały w tej samej okolicy, co Batogowo-Flasze. Słowa "okolica" użyłem w znaczeniu staropolskim. Być może tekst wniesie zainteresowanym coś do tematu.

Podstawowe informacje o rodzinie Batogowskich są dostępne przy użyciu tej wyszukiwarki:
http://szlachtapolnocnegomazowsza.pl/sz ... iazdowa-3/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikolaj1109Offline
Temat postu:   PostWysłany: 01-06-2020 - 21:38
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
Dziekuje za to wszystko - bardzo interesujace ale dalej nie moge znalesc wytlumaczenia na jak to rodzina stale sie szlachta, albo skad otrzymali herb Radwan.

Wydaje mie sie zo jakas inna szlachta pozniej w mojej rodzinie pojawia sie, bo to wszystko dosyc dawno przed moja babcia jest, a ona o tych szlacheckich korzeniach od dziecinstwa wie - ale dziekuje za wszystko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.750038 sekund(y)