Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Olszewski_ŁukaszOffline
Temat postu: Powiat limanowski - Lubomierz, Zasadne, Niedźwiedź  PostWysłany: 23-05-2020 - 17:27
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2020
Posty: 52

Status: Offline
Dzień dobry.

Jestem początkującym genealogiem i nie potrafię znaleźć zasobów online, w których zawarte były by akta ze wsi Zasadne, Lubomierz (powiat limanowski). Z tych wsi pochodzą moi przodkowie po kądzieli. Czy gdzieś w internecie dostępne są akta obejmujące te wsie?

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu: Powiat limanowski - Lubomierz, Zasadne, Niedźwiedź  PostWysłany: 23-05-2020 - 20:01
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Wies Zasadne - parafia w Kamienicy.
W sieci widze tylko cos tam na familysearch (trzeba byc zalogowanym).
Troche skanow i indeksow.
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Lubomierz - parafia w miejscu - metryk online nie widze.
Niedźwiedź - parafia w miejscu - troche na fs ale brak dostepu.
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Czyli tylko kontakt z parafia lub archiwum.

Pozdrawiam
Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Olszewski_ŁukaszOffline
Temat postu: Powiat limanowski - Lubomierz, Zasadne, Niedźwiedź  PostWysłany: 24-05-2020 - 09:14
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2020
Posty: 52

Status: Offline
Bardzo dziękuję za pomoc. Smile

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jakubas_EugeniuszOffline
Temat postu: Powiat limanowski - Lubomierz, Zasadne, Niedźwiedź  PostWysłany: 25-05-2020 - 17:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2011
Posty: 103
Skąd: Zamość
Status: Offline
Mam trochę informacji z Lubomierza, jakie nazwiska Cię interesują. Moje rodziny to: Nowak, Majerczyk, Smyksy, Kołodziejczyk.
Pozdrawiam, Gienek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Olszewski_ŁukaszOffline
Temat postu: Powiat limanowski - Lubomierz, Zasadne, Niedźwiedź  PostWysłany: 27-05-2020 - 19:39
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2020
Posty: 52

Status: Offline
Dzień dobry. Smile
W Lubomierzu w roku 1911 urodziła się moja prababcia Katarzyna Syjud z d. Rudzka. Interesowałyby mnie nazwiska Rudzki/Rucki, Syjud, Kozera/Kozyra.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje oraz pozdrawiam,
Łukasz Smile

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jakubas_EugeniuszOffline
Temat postu: Powiat limanowski - Lubomierz, Zasadne, Niedźwiedź  PostWysłany: 27-05-2020 - 20:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2011
Posty: 103
Skąd: Zamość
Status: Offline
W 1890 roku w Lubomierzu Stanisław Rucki ożenił się Agnieszką Guzara, a w 1899 roku Michał Rucki ożenił się z Agnieszką Lupa. Moje informacje sięgają tylko do 1902 roku, więc nie wiem, z którego małżeństwa jest Twoja prababcia Katarzyna Rucka urodzona w 1911 r. Podaj na priva adres e-mail, to wyślę Ci te dwie metryki.
Nie mam żadnych informacji o Syjudach. Natomiast nazwisko Kozyra było w Lubomierzu bardzo popularne, więc podaj o kogo chodzi.
Pozdrawiam, Gienek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Olszewski_ŁukaszOffline
Temat postu: Powiat limanowski - Lubomierz, Zasadne, Niedźwiedź  PostWysłany: 11-06-2020 - 13:53
Sympatyk


Dołączył: 12-05-2020
Posty: 52

Status: Offline
Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź.
Według informacji rodzinnych moja prababcia Katarzyna Syjud z d. Rudzka urodzona w Lubomierzu jest córką Jakuba Rudzkiego oraz Rozalii z d. Syjud. Wyszła za mąż za Józefa Syjud, który najprawdopodobniej był jej dalekim kuzynem.

Istnieje jednak szansa, że ów Ruccy Stanisław oraz Michał są spokrewnieni z rodziną Rudzkich, gdyż w rodzinie znany jest przypadek, że bliscy krewni z tego samego rodu pisali się inaczej (Rucki / Rudzki). Wink

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.652086 sekund(y)