Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
misziOffline
Temat postu: Identyfikacja dwóch mundurów i wszelakich odznaczeń itp.  PostWysłany: 23-05-2020 - 00:33


Dołączył: 11-11-2019
Posty: 6

Status: Offline
Witam, mam pytanie odnośnie obu zdjęć - mianowicie co i czy wogóle cokolwiek da się dowiedzieć z tych mundurów? Może są to jakieś specjalne? Zastanawiam się także czy jest możliwe aby to była ta sama osoba (na obu fotografiach). Drugie zdjęcie jest z roku 1934, co do pierwszego nie jestem pewny. Z góry dziękuję za każdą pomoc i informację.
Pozdrawiam,
Michał
Linki do zdjęc poniżej:

https://imgur.com/a/vgnHOfi
https://imgur.com/a/ywdOF0A
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szymański_WojciechOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja dwóch mundurów i wszelakich odznaczeń itp.  PostWysłany: 23-05-2020 - 14:00
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2010
Posty: 336

Status: Offline
miszi napisał:
Witam, mam pytanie odnośnie obu zdjęć - mianowicie co i czy wogóle cokolwiek da się dowiedzieć z tych mundurów? Może są to jakieś specjalne? Zastanawiam się także czy jest możliwe aby to była ta sama osoba (na obu fotografiach). Drugie zdjęcie jest z roku 1934, co do pierwszego nie jestem pewny. Z góry dziękuję za każdą pomoc i informację.
Pozdrawiam,
Michał
Linki do zdjęc poniżej:

https://imgur.com/a/vgnHOfi
https://imgur.com/a/ywdOF0A


To najpewniej ten zam człowiek, na II zdjęciu - dobrze po 40-tce, ale z wąsem jak na I. Na pierwszym - w mundurze galowym c.k. armii (oberlejtnant?), z jakimiś austriackim odznaczeniami (do odszukania w sieci), na drugim - WP. Reszta - dla specjalistów!

Powodzenia!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
misziOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja dwóch mundurów i wszelakich odznaczeń itp.  PostWysłany: 23-05-2020 - 14:13


Dołączył: 11-11-2019
Posty: 6

Status: Offline
To najpewniej ten zam człowiek, na II zdjęciu - dobrze po 40-tce, ale z wąsem jak na I. Na pierwszym - w mundurze galowym c.k. armii (oberlejtnant?), z jakimiś austriackim odznaczeniami (do odszukania w sieci), na drugim - WP. Reszta - dla specjalistów!

Powodzenia!

Zarys jest taki: Osobę na II zdjęciu znam - jest to moj bezposredni przodek - tu ma akurat 57 lat, lecz nie mam za wiele informacji odnośnie I zdjęcia.
I tak też zrobiłem wstawiłem na jakąś stronę i może "specjaliści" pomogą Smile

Ps. Pytanie z ciekawości, jeśli można wiedzieć skąd pochodzą Pana przodkowie? Sam również zajmuję się rodziną Szymańskich. Wiem, że to dość popularne nazwisko, ale może warto się spytac Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skorek_AOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja dwóch mundurów i wszelakich odznaczeń itp.  PostWysłany: 23-05-2020 - 14:47
Sympatyk


Dołączył: 17-07-2013
Posty: 83
Skąd: Piastów Mazowieckie
Status: Offline
Na pierwszym zdjęciu jest feldwebel czyli sierżant . Porucznik nie ma wężyka na patce i ma 2 gwiazdki .

_________________
pozd. Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szymański_WojciechOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja dwóch mundurów i wszelakich odznaczeń itp.  PostWysłany: 23-05-2020 - 14:50
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2010
Posty: 336

Status: Offline
miszi napisał:
To najpewniej ten zam człowiek, na II zdjęciu - dobrze po 40-tce, ale z wąsem jak na I. Na pierwszym - w mundurze galowym c.k. armii (oberlejtnant?), z jakimiś austriackim odznaczeniami (do odszukania w sieci), na drugim - WP. Reszta - dla specjalistów!

Powodzenia!

Zarys jest taki: Osobę na II zdjęciu znam - jest to moj bezposredni przodek - tu ma akurat 57 lat, lecz nie mam za wiele informacji odnośnie I zdjęcia.
I tak też zrobiłem wstawiłem na jakąś stronę i może "specjaliści" pomogą Smile

Ps. Pytanie z ciekawości, jeśli można wiedzieć skąd pochodzą Pana przodkowie? Sam również zajmuję się rodziną Szymańskich. Wiem, że to dość popularne nazwisko, ale może warto się spytac Razz


Wiek osoby z II zdjęcia (na pewno?) pośrednio datuje fot. I na okres przed I wojną światową (odznaczenia za udział w wojnie bałkańskie?J.
Moi Szymańscy to Mazowsze (wschodnie) i Warszawa (Praga).
Pozdrawiam!
W. Szymański
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
misziOffline
Temat postu: Re: Identyfikacja dwóch mundurów i wszelakich odznaczeń itp.  PostWysłany: 23-05-2020 - 15:05


Dołączył: 11-11-2019
Posty: 6

Status: Offline
Skorek_A napisał:
Na pierwszym zdjęciu jest feldwebel czyli sierżant . Porucznik nie ma wężyka na patce i ma 2 gwiazdki .


Dziękuję również Smile


"Wiek osoby z II zdjęcia (na pewno?) pośrednio datuje fot. I na okres przed I wojną światową (odznaczenia za udział w wojnie bałkańskie?J.
Moi Szymańscy to Mazowsze (wschodnie) i Warszawa (Praga).
Pozdrawiam!
W. Szymański"

Co do wieku to jestem pewny, gdyż jest to mój przodek bezpośredni mam liczne akta i wgl. Jeśli chodzi o te odznaczenia to na początku też tak myślałem, jednak osoba z innej strony uświadomiła mnie iż może to byc Odznaczenie za Służbę wojskową w c.k armii.
Wstawię jeszcze pełne zdjęcie, może coś się rzuci w oczy, albo będzie to jakis popularny zaklad fotograficzny.

https://imgur.com/a/hw6hdaM

Jeśli chodzi o rodzinę Szymańskich to moi przodkowie pochodzą raczej z kresów i dzisiejszej Ukrainy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.739178 sekund(y)