Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
A.MichałowskiOffline
Temat postu: Odessa  PostWysłany: 20-05-2020 - 10:03
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2008
Posty: 836
Skąd: województwo śląskie
Status: Offline
Witam,

Ktoś może wie,czy akta metrykalne (rzym-kat) z Odessy w Rosji,przełom XIX/XX w. są gdzieś dostępne on line.. ?

Aleks.


Ostatnio zmieniony przez A.Michałowski dnia 20-05-2020 - 10:13, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EWAFRAOffline
Temat postu: Odessa  PostWysłany: 20-05-2020 - 10:07
Sympatyk


Dołączył: 02-08-2012
Posty: 779

Status: Offline
Trzeba by chyba szukać w zasobach ukraińskich
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nataliafwOffline
Temat postu: Odessa  PostWysłany: 20-05-2020 - 18:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2020
Posty: 12

Status: Offline
Możesz spróbować szukać tutaj - część jest zeskanowana:
http://archive.odessa.gov.ua/el_arh/metrika/fond-037/

Pozdrawiam, Natalia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
A.MichałowskiOffline
Temat postu: Odessa  PostWysłany: 21-05-2020 - 08:20
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2008
Posty: 836
Skąd: województwo śląskie
Status: Offline
Witam,

Pliki Archiwum w Odessie są w formacie DJVU,u mnie (Windows 10) nie chcą się otwierać.
Co mam zrobić ?

Pozdrawiam,

Aleks.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nataliafwOffline
Temat postu: Odessa  PostWysłany: 21-05-2020 - 10:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2020
Posty: 12

Status: Offline
Trzeba pobrać program do czytania tych plików (np. WinDjView). Z tego co wiem, żaden system nie ma go zainstalowanego domyślnie.

Pozdrawiam,
Natalia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marcin.RybickiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-12-2023 - 11:30
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2015
Posty: 724

Status: Offline
Odświeżam temat. Osoby zainteresowane odszukaniem metryk przodków wyznania rzymskokatolickiego z Odessy, Jekaterynosławia, Chersonia, Symferopola, Kiszyniowa zapraszam na priv.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przeskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-12-2023 - 03:03
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 26-06-2006
Posty: 485

Status: Offline
Wprawdzie pytanie dotyczy kościoła prawosławnego ale miejsce to samo czyli Odessa. Moja mama urodziła się w Odessie w 1907 roku. Czy ktoś z Was wie gdzie szukać, które archiwum? Chodzi oczywiście o metryke chrztu.

_________________
Przemek Kisielewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-12-2023 - 18:02
Członek PTG


Dołączył: 18-08-2006
Posty: 496
Skąd: Elbląg
Status: Offline
Przemku, szukałam metryki mojego dziadka urodzonego w Odessie w 1903 roku. Udało mi się ustalić, że księgi są w Saratowie (Rosja), trafiły tam w okresie II wojny światowej i nie wróciły do archiwum w Odessie. Niestety to bardzo nieprzyjazne archiwum wobec genealogów spoza granic Rosji.
Z archiwum w Odessie dostałam kserokopię karty ni to zameldowania ni to zgłoszenia urodzonego dziecka ale było to rok przed obecną wojną.

_________________
Moje nazwiska - Rebell, Cieniewski, Oleśniewicz, Łojko, Piotrowski.
Moje miejscowości - Subkowy, Nowogródek (na Kresach), Berest/Piorunka, okolice Częstochowy, Palikije.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marcin.RybickiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-12-2023 - 18:51
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2015
Posty: 724

Status: Offline
Mam rozeznanie w przypadku parafii rzymkat. i ewangelickich, z których metryki znajdują się w archiwum w Saratowie. Jeśli w tym archiwum znajdują się metryki prawosławne z terenu obecnej Ukrainy,to mogę pomóc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czupryna01Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2023 - 15:09
Sympatyk


Dołączył: 03-07-2019
Posty: 227

Status: Offline
Marcin.Rybicki napisał:
Mam rozeznanie w przypadku parafii rzymkat. i ewangelickich, z których metryki znajdują się w archiwum w Saratowie. Jeśli w tym archiwum znajdują się metryki prawosławne z terenu obecnej Ukrainy,to mogę pomóc.

A czy byłbyś tak uprzejmy sprawdzić, czy nie ma w archiwum w Saratowie metryk parafii ewangelickiej z Rawy Mazowieckiej do 1945 r., które zaginęły pod koniec 2 wojny i być może, jako trofiejne trafiły do jednego z licznych archiwów rosyjskich. Dziś jako b. mało ważne dla ros. historyków i genealogów leżą gdzieś na trochę zapomnianej półce. Swoje przypuszczenia opieram na rozmowie tel. z synem ostatniego pastora Hammermeistra tej parafii, który opowiedział mi, że ojciec próbował te metryki ewakuować i był z nimi w wycofującej się kolumnie Wehrmachtu, tak dostał się do niewoli, z której wrócił, oczywiście, bez metryk. Powinny być 2 komplety tych metryk. Inny podobnej wartości przekaz słowny mówi, że metryki zostały zniszczone podczas bombardowania w styczniu 1945 Rawy Maz., wtedy też uszkodzenia kościoła parafii ewang. i miało to się zdarzyć akurat podczas ładowania dobytku kościoła na ciężarówkę.
Serdecznie pozdrawiam, Romuald
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aleksandra.KOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-01-2024 - 22:55


Dołączył: 12-01-2024
Posty: 1

Status: Offline
Marcin.Rybicki napisał:
Mam rozeznanie w przypadku parafii rzymkat. i ewangelickich, z których metryki znajdują się w archiwum w Saratowie. Jeśli w tym archiwum znajdują się metryki prawosławne z terenu obecnej Ukrainy,to mogę pomóc.


Czy ma pan dostep do praweslawnych metryk?
Szukam trzech meryczek. Poszukuje metryk z Odessy katolickiej i prawoslawnej oraz z m. Huta Korecka dawna Rudnia Klonowa.
Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.536929 sekund(y)