Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mikolaj1109Offline
Temat postu: Odkryc Prawdziwy Ojciec Biologiczny Pra-dziadka  PostWysłany: 11-05-2020 - 13:53
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
Moy pradziadek to Maks Stasiewski, urodzony 8mego Kwietnia 1904 w Nowem, to pani Franciszka Rasmus. Na akcie urodzonie cywilnego nie ma ojca, ale jest paragraf ktory mowi ze Franciszek Stasiewski, Kto orzenil sie z Franciszka Rasmus 1906, 2 miesiace po slubie uznaje Maksa, jako jego syn.

Z uwagi na to ze jest dosyc duza przerwa miedzy urodzeniem Maksa, i uznanie jego Ojca, to najprawdopodobniej to nie jest jego wlasciwy ojciec.
W Akcie Urodzenia Franciszka jest opisana jako 'Dienstmadchen', wiec pani sluzaca, i z uwagi na to ze byla mloda (17) lat kiedo urodzila, to ja bym stawial na to, ze ktos w domu gdzie pracowala byl wlasciwym ojcem.

Czy jest jaki kolwiek sposob dowiedziec sie gdzie ona pracowala?
Ona urodzila sie do Bernarda Rasmus i Marianny Czerskiej
w okolicach Nowego, mieszkala w Nowem kiedy urodzila, i tam najprawdopodnie pracowala.

Jaka kolwiek pomoc bylaby bardzo milo przyjeta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Odkryc Prawdziwy Ojciec Biologiczny Pra-dziadka  PostWysłany: 11-05-2020 - 14:10
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31701
Skąd: Warszawa
Status: Offline
porównanie DNA męskich potomków Maksa i braci Maksa

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikolaj1109Offline
Temat postu: Odkryc Prawdziwy Ojciec Biologiczny Pra-dziadka  PostWysłany: 11-05-2020 - 15:59
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
nie stety bratow nie ma, oczywiscie biologicznego na 100% raczej nigdy nie znajde.
Ja bardziej chcialbym dowiedziec sie gdzie Babcia Franciszka pracowala, i czy dokumenty takie by istniały ktore by wspomniali ja jaku w sluzbie Pana X na przyklad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2020 - 16:06
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31701
Skąd: Warszawa
Status: Offline
badanie potomków spoza linii męskiej jest znacznie bardziej skomplikowane i kosztowne, możliwe ale mniej efektywne i mniejszą pewność uzyskasz
co do pozostałych metod: nie mają wartości dla udowodnienia hipotezy o innym biologicznym męskich przodku

Nie podzielam opinii:
"Z uwagi na to ze jest dosyc duza przerwa miedzy urodzeniem Maksa, i uznanie jego Ojca, to najprawdopodobniej to nie jest jego wlasciwy ojciec."
nawet przy dorozumienie "właściwy"="biologiczny"
do zanegowania biologicznego ojcostwa - przy braku męskich potomków - raczej nie dojdzie, ale można próbować to uprawdopodobnić

ale jak rozumiem: chciałbyś dowiedzieć się jak najwięcej o mieszkańcach etc- niezależnie od motywów i przełożenia na realizację założonego przez Ciebie celu - coś tam pewnie można byłoby:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikolaj1109Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2020 - 19:52
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2019
Posty: 53

Status: Offline
Zgadzam sie ze to skomplikowane i raczej nigdy to biologicznego nie dojde.
Badanie DNA to jesy nie mozliwe bo Maks zmarl w 1960, a jego "ojciec" w 1931, a nawet nie wiem gdzie pochowany, i problem to nie sa koszty, ale nie bede odkopywal cmentarze aby zobaczyc czy on jest biologicznym ojcec, to byloby szalone.

Nikt z dzieci Maksa, nie wie ze on urodzil sie bez Ojca, tak chociaz mi sie wydaje, a ja nie mam zamiaru poinformowac osob ktorzy maja powyzej 80 lat, i choruja na serce, ze ich Ojciec to urodzil sie bez ojca i jest mozliwosc ze to mogl byc przeczynek smutnej sytuacji z uwagi na to ze mama byla sluzaca i mloda. Wujkowie i ciotki kilka razy powiedzieli mi zeczy ktore sugeruja ze wiedza czy domislaja sie, ale nie mam zadnego zamiaru sprawdzic tego.

Mnie bardziej interesuja dokumenty ktore moga powiedziec gdzie moja pra pra babcia, mama Maksa, pracowala w tym okresie, bo jesli ktos w tym domu nazywal sie Maks, to ja bym zgadnal ze on to ojciec, bo imie Maks, ani sie nie pojawia w jej drzewie genealogicznym, ani u Stasiewskich - nazwisko ojca ktory uznal Maksa jako jego, ale po duzej przerwie.

Mam nadzieje ze to co powiedzialem ma sense
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.887721 sekund(y)