Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kola16Offline
Temat postu: Esymontowie z Kozłowa (pow. garwoliński)  PostWysłany: 01-04-2020 - 13:51
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2011
Posty: 523

Status: Offline
Witam,

czy ktoś z państwa spotkał się kiedyś z opracowaniem na temat tej gałęzi rodu?
Przyznam się, że chętnie zapoznałbym się z historią miejscowości. Moja rodzina pochodzi z okolic i zawsze mnie ciekawiły pomniki na tutejszym cmentarzu właśnie tej rodziny.

z góry dziekuje za podpowiedzi

_________________
pozdrawiam
Mikołaj Korgol-Sowiński

Poszukuję informacji na temat Angeli Życkiej, urodzonej ok 1798 w Wilnie c. Józefa i Marianny z Gicewiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Esymontowie z Kozłowa (pow. garwoliński)  PostWysłany: 01-04-2020 - 14:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Opracowania nie mam, w kwestii Eysymontów polecam Forum Rodów Grodzieńskich. Ale można samemu zaspokoić ciekawość Kozłów to par. Parysów, metryk nie zobaczysz ale indeksy tak i całkiem tam sporo Eysymontów, a że indeksy dokładne to i coś więcej przeczytasz
http://garwolin.org/parysow-metryki?fbc ... bs4tji5F0o
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kola16Offline
Temat postu: Esymontowie z Kozłowa (pow. garwoliński)  PostWysłany: 01-04-2020 - 14:53
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2011
Posty: 523

Status: Offline
Dziękuję bardzo za pomoc.
Indeksy parafii już przejrzałem właśnie Smile

Zapytałem o to opracowanie, ponieważ zastanawiam się, czy historię tej rodziny można podciągnąć pod np. rozprawę doktorską Smile

_________________
pozdrawiam
Mikołaj Korgol-Sowiński

Poszukuję informacji na temat Angeli Życkiej, urodzonej ok 1798 w Wilnie c. Józefa i Marianny z Gicewiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ludwik_OlczykOffline
Temat postu: Esymontowie z Kozłowa (pow. garwoliński)  PostWysłany: 01-04-2020 - 17:22
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 10-03-2011
Posty: 634
Skąd: Łódź, Warszawa
Status: Offline
Warto wspomnieć, że Leopold Eysymont przybył do par. Parysew już jako człowiek żonaty, a pochodził z grodzieńskiej linii tej rodziny, która u schyłku XVIII w. dzierżyła Krukuwek w par. Raczki. Jestem przekonany, że Adolf Eysymont, uczestnik Powstania Styczniowego, a później zesłany, był bratankiem Leopolda, a synem Stanisława.

Rodzina Eysymontów z Kozłowa żyje obecnie w linii po Leopoldzie i Helenie z Łaskich.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

_________________
http://forum.rodygrodzienskie.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krupabeataOffline
Temat postu: Esymontowie z Kozłowa (pow. garwoliński)  PostWysłany: 01-04-2020 - 18:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-03-2016
Posty: 104

Status: Offline
Witam trochę o Kozłowie i o Eysmontach jest w książce Pałace, dwory i folwarki ziemi garwolinskiej. Eysmontowie są wymienieni jako właściciele majątku Kozłów w latach 1824-52 kpt. mjr Leopold Stanisław Eysmontt, 1852-67 wdowa po Leopoldzie Józefa, 1867-1869sukcesorzy po Józefie: Wanda z Eysmonttow Chmielewska, Józefa z Eysmonttow primo Abramowicz secundo Stankiewicz, Filipina z Eysmonttow Włodkowa, Mieczysław Eysmontt, Alfred Eysmontt, dzieci po Walerii z Eysmontów Pniewskiej(Henryk i Maria) po 1869 właścicielami są Mieczysław Eysmontt i Wanda z Eysmonttow Chmielewska. Jest też krótka notatka o Leopoldzie Stanisławie, oraz wspomnienie pośmiertne. Beata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grażyna_PrzybyszOffline
Temat postu: Esymontowie z Kozłowa (pow. garwoliński)  PostWysłany: 01-04-2020 - 20:08
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 12-05-2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam, Polecam opracowanie Roman Mazek "Parysów- dobra ziemskie na poludniowo-wschodnim Mazowszu w XVI-XIXw". Sporo jest.
Pozdrawiam
Grażyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ludwik_OlczykOffline
Temat postu: Esymontowie z Kozłowa (pow. garwoliński)  PostWysłany: 03-04-2020 - 23:31
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 10-03-2011
Posty: 634
Skąd: Łódź, Warszawa
Status: Offline
Świetną robotę zrobił p. Miazek.

Korespondowałem z nim w kwestii Eysymontów. Szkoda, że nieco później zobaczyłem sztambuch córki Leopolda. Piękne obrazki z lat 30. XIX w. Fajnie, że się zachowały.

Pozdrawiam serdecznie.

_________________
http://forum.rodygrodzienskie.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ludwik_OlczykOffline
Temat postu: Re: Esymontowie z Kozłowa (pow. garwoliński)  PostWysłany: 08-04-2020 - 12:21
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 10-03-2011
Posty: 634
Skąd: Łódź, Warszawa
Status: Offline
krupabeata napisał:
Witam trochę o Kozłowie i o Eysmontach jest w książce Pałace, dwory i folwarki ziemi garwolinskiej. Eysmontowie są wymienieni jako właściciele majątku Kozłów w latach 1824-52 kpt. mjr Leopold Stanisław Eysmontt, 1852-67 wdowa po Leopoldzie Józefa, 1867-1869sukcesorzy po Józefie: Wanda z Eysmonttow Chmielewska, Józefa z Eysmonttow primo Abramowicz secundo Stankiewicz, Filipina z Eysmonttow Włodkowa, Mieczysław Eysmontt, Alfred Eysmontt, dzieci po Walerii z Eysmontów Pniewskiej(Henryk i Maria) po 1869 właścicielami są Mieczysław Eysmontt i Wanda z Eysmonttow Chmielewska. Jest też krótka notatka o Leopoldzie Stanisławie, oraz wspomnienie pośmiertne. Beata


Szanowna Pani.

Niestety nie mam dostępu do tej pozycji. A czy wspomina też o folwarku Górki. Tam mieszkali ostatni przedstawiciele tej rodziny jak Alfred Eysymontt (1859-1942). Potomkowie Mieczysława od dawna mieszkali w innych miejscach: Powały, Putki, Warszawa, Sokołów Podlaski itd.

Pozdrawiam Panią serdecznie.

_________________
http://forum.rodygrodzienskie.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.693340 sekund(y)