Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marianna_POffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 04-01-2019 - 22:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2017
Posty: 115

Status: Offline
Poszukuję informacji o rodzinie Kośniewskich;
Kośniewski Wojciech ur ok 1854 r mam akt ślubu rok 1882 gdzie jest informacja, że jest wdowcem po Teresie Starzyk, ojcem jego Jakub Kośniewski, matka Marianna z domu Rozwadowska.
Uzyskanie jakiejkolwiek dodatkowych informacji, lub źródeł ich szukania będzie dla mnie bardzo cenne

_________________
Pozdrawiam Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzec_jadwigaOffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 04-01-2019 - 22:22
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2015
Posty: 241

Status: Offline
Witaj

Ruda Kościelna - metryki.genbaza.pl
http://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,104736,1

ur. 1870 - 1909
zg. 1856 - 1903

Jadwiga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_POffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna-ok Dzieki  PostWysłany: 04-01-2019 - 22:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2017
Posty: 115

Status: Offline
Nie potrafię znaleźć, prosze o podpowiedź.
Wchodzę, na wskazany adres i mam;
AP-Warszawa, AP-Grodzisk,Ap-Mława, Ap-Pułtusk, Ap-Łowicz. Przelecialam miejscowości i nie znalazłam Rudy Kościelnej

_________________
Pozdrawiam Marianna


Ostatnio zmieniony przez Marianna_P dnia 04-01-2019 - 22:55, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzec_jadwigaOffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 04-01-2019 - 22:37
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2015
Posty: 241

Status: Offline
Po zalogowaniu proszę wejść na AP Kielce, potem na AP Sandomierz

Jadwiga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_POffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 11-01-2019 - 19:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2017
Posty: 115

Status: Offline
Wszystko przeszukałam, ale odnośnie Jakuba, Wojciecha Kośniewskiego nic nie znalazłam. Może są jakieś inne dostępne źródła z Rudy Kościelnej?

_________________
Pozdrawiam Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SavickOffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 11-01-2019 - 21:49
Sympatyk


Dołączył: 01-12-2015
Posty: 73

Status: Offline
Marianna

To co podała Ci Jadwiga to jest wszystko co jest dostępne na internecie. Reszta metryk powinna być w kościele. W przyszłym tygodniu będę dzwonił do tego kościoła dowiedzieć się jakie metryki są w posiadaniu księdza.

Pozdr.
Adrian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_POffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 11-01-2019 - 21:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2017
Posty: 115

Status: Offline
Dziękuję. Proszę o podanie uzyskanych informacji.

_________________
Pozdrawiam Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzec_jadwigaOffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 11-01-2019 - 22:32
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2015
Posty: 241

Status: Offline
A czy przeglądając akta z Rudy Kościelnej natknęłaś się na jakiegokolwiek Kośniewskiego?

Jadwiga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_POffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 11-01-2019 - 22:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2017
Posty: 115

Status: Offline
Tak, jest dużo osób o tym nazwisku, ale nie natknęłam się na Wojciecha Kośniewskiego, z którego aktu ślubu wynikało, że urodził się w Rudzie Kościelnej i którego ojcem miał być Wojciech.
Akt ślubu 18 http://fotolubgens.lubgens.eu/swieciech ... /15-18.jpg

_________________
Pozdrawiam Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dobrzyńska_AnnaOffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 02-04-2020 - 20:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2008
Posty: 77
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Zauważyłam,że poszukujemy wspólnych informacji o przodkach.Moja 2 x prababcia Elżbieta Kośniewska ur.1868 w Rudzie była córką Jakuba i Marianny z domu Rozwadowska.Również poszukuję więcej informacji.Czy Marianna była drugą żoną Jakuba?
Pozdrawiam
Ania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_POffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 02-04-2020 - 23:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2017
Posty: 115

Status: Offline
Mój 3x pradziadek Jakub Kośniewski ur się ok 1827 r. i jest ojcem mojego 2x pradziadka Wojciecha Kośniewskiego ur w 1854 r w Rudzie. Bratem Wojciecha był Ludwik ur 1858 r. O siostrze Elżbiecie nie znalazłam żadnych dokumentów. Tyle informacji udało mi się znaleźć w dostępnych aktach. Może jakieś dodatkowe dane.
Pozdrawiam.

_________________
Pozdrawiam Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dobrzyńska_AnnaOffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 03-04-2020 - 08:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2008
Posty: 77
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Wczoraj poprosiłam o przetłumaczenie aktu ślubu z 1888 r.w Rudzie Kościelnej Antoniego Heby i Elżbiety Kośniewskiej
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... heba.phtml
Z tego co udało mi się ustalić mój pradziadek Piotr żeni się w Lisewie w 1929 r. pow.chełmiński z Antoniną Westfalewską a w akcie ślubu zapisane,że Elżbieta czyli matka zam.Dąbrowa Chełm.Na pewno wraz z moim dziadkiem jeszcze 2 rodzeństwa tam wyjechało być może zabrali swoją matkę Elżbietę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_POffline
Temat postu: Rodzina Kośniewskich - Ruda Kościelna  PostWysłany: 03-04-2020 - 12:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2017
Posty: 115

Status: Offline
O powiązaniach Elżbiety z Ludwikiem i Wojciechem napisałam w prywatnej wiadomości.

_________________
Pozdrawiam Marianna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.412092 sekund(y)