Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mae10Offline
Temat postu: Wieleń  PostWysłany: 02-04-2020 - 15:13
Sympatyk


Dołączył: 09-08-2017
Posty: 144

Status: Offline
poszukuję ksiąg metrykalnych z okresu 1810-1850 Wieleń n/Notecią Very Happy

a w szczególności rocznik 1843

pozdrawiam
Ewa M
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Wieleń  PostWysłany: 02-04-2020 - 16:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
wysłałem Ci wiadomość PW
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mae10Offline
Temat postu: Wieleń  PostWysłany: 02-04-2020 - 17:46
Sympatyk


Dołączył: 09-08-2017
Posty: 144

Status: Offline
Nie można tego otworzyć, ale jeśli chodzi o FB -Genealodzy to właśnie w tej sprawie.


Ewa M
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Wieleń  PostWysłany: 02-04-2020 - 19:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Nie mnie na fb z założenia Smile
Jak się tu zalogujesz zobaczysz gdzieś po środku strony wiadomości
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kop_OlaOffline
Temat postu: Wieleń  PostWysłany: 06-01-2021 - 11:48
Sympatyk


Dołączył: 06-12-2020
Posty: 11

Status: Offline
Ja poszukuję informacji o cmentarzu w Wieleniu n/Notecią , gdzie można się skontaktować? Gdzie się płaci za grobowce tam? Podejrzewam, że w grobowcu mojego pradziadka był pochowany też mój prapradziadek, tylko, że na tabliczce nie jest ujęty, a nie mogę nigdzie znaleźć aktu urodzenia jego w Wieleniu, mam tylko akt zgonu. Może na cmentarzu mają jakieś informacje kto leżał w tym grobowcu i kiedy się urodził. Bo znalazłam akt urodzenia , ale w innej miejscowości, więc nie wiem czy to jego.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Basiewicz_KarolOffline
Temat postu: Wieleń  PostWysłany: 06-01-2021 - 13:12
Sympatyk


Dołączył: 26-04-2020
Posty: 511

Status: Offline
W Wieleniu jest jeden cmentarz (nie wliczając to pozostałości ewangelickiego znajdującego się zaraz obok), którym zarządza proboszcz parafii pw. NMP i św. Michała Archanioła i to właśnie na probostwie załatwia się wszystkie sprawy związane z pochówkiem.
Niestety ksiądz nie udziela informacji w takich sprawach - a przynajmniej nie listownie, co wiem z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam,
Karol
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kop_OlaOffline
Temat postu: Re: Wieleń  PostWysłany: 06-01-2021 - 19:00
Sympatyk


Dołączył: 06-12-2020
Posty: 11

Status: Offline
Basiewicz_Karol napisał:
W Wieleniu jest jeden cmentarz (nie wliczając to pozostałości ewangelickiego znajdującego się zaraz obok), którym zarządza proboszcz parafii pw. NMP i św. Michała Archanioła i to właśnie na probostwie załatwia się wszystkie sprawy związane z pochówkiem.
Niestety ksiądz nie udziela informacji w takich sprawach - a przynajmniej nie listownie, co wiem z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam,
Karol


Czyli w Wieleniu nie ma takiego Zakładu Usług Komunalnych? Zarządcy miastowego? Tylko księża? Bo ten cmentarz to już chyba zabytkiem jest, miasto nie przejęło jakiś informacji? Nie jestem z Wielenia, dlatego tak dopytuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Basiewicz_KarolOffline
Temat postu: Re: Wieleń  PostWysłany: 06-01-2021 - 21:51
Sympatyk


Dołączył: 26-04-2020
Posty: 511

Status: Offline
Jedyny działający cmentarz we Wieleniu jest cmentarzem parafialnym, więc zarządza nim ksiądz. Co do pozostałości starego cmentarza ewangelickiego, nie jestem pewien kto dokładnie nim zarządza, choć z racji tego, że na ww. cmentarzu brakuje już miejsca, stopniowo "pochłania" on ten ewangelicki więc możliwe, że kuratelę nad nim także sprawuje ksiądz.

Tak czy siak jest on w fatalnym stanie - ostatnio zawaliło się belkowanie dachu w tamtejszej kaplicy. Z tego co mi wiadomo kilka lat temu udało się odczytać jedynie kilka tablic. Reszta była systematycznie rozkradana, zresztą tak jak charakterystyczne "opłotowanie" wokół ewangelickich grobów.

Niestety mój listowny kontakt z księdzem spełzł na niczym, ale może wizyta osobista na probostwie lub rozmowa telefoniczna coś da?

Karol
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.995903 sekund(y)