Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
hniewOffline
Temat postu: Re: Pytanie o indeksacyjny projekt Galicja  PostWysłany: 09-03-2020 - 09:37
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 739

Status: Offline
hniew napisał:
Jeśli to co ostatnio udostępniło FS to indeksy Pr. Galicja to szukać można np tu:
https://www.familysearch.org/search/collection/1910265


Indeksy Projektu Galicja ulotniły się z FS Sad
Przed kilkoma dniami zauważyłem, że wyszukiwarka FS w wynikach wyszukiwania przestała "wyrzucać" lwowiaków zindeksowanych w ramach Projektu Galicja.
Z poziomu kolekcji, wyszukiwarka po zapytaniu typu - nazwisko > "k*" > dokładnie, daje w wynikach tylko pojedyncze wyniki, tak jakby brała pod uwagę tylko jakieś nieliczne, niepochodzące z Projektu Galicja.
Sprawdziłem przykładowo zasoby FS katedry lwowskiej.
Na liście ksiąg te zindeksowane w Projekcie oznaczone są lupką czyli wydawałoby się że wszystko jest ok.
Niestety po otwarciu takiego mikrofilmu i konkretnego zdjęcia, zlokalizowana pod nim tabelka z indeksami jest pusta.

Ktoś coś wie?
Czy u was jest tak samo?

Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojtek_WOffline
Temat postu: Re: Pytanie o indeksacyjny projekt Galicja  PostWysłany: 09-03-2020 - 10:28
Sympatyk


Dołączył: 01-07-2014
Posty: 115

Status: Offline
Pisałem o tym już dwa tygodnie temu

https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... highlight=

Wojciech W.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hniewOffline
Temat postu: Re: Pytanie o indeksacyjny projekt Galicja  PostWysłany: 09-03-2020 - 10:41
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 739

Status: Offline
Czyli problem jak na internet już dość stary Sad

Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hniewOffline
Temat postu: Re: Pytanie o indeksacyjny projekt Galicja  PostWysłany: 15-03-2020 - 21:42
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 739

Status: Offline
Dzisiaj jest już ok. Indeksy Projektu Galicja wróciły do wyszukiwarki FS.

Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Świętczak_SebastianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-04-2023 - 12:39
Sympatyk


Dołączył: 17-06-2022
Posty: 282

Status: Offline
Monika_Gierczak napisał:
Dzień dobry,

Bardzo jestem szczęśliwa, że zindeksowane zostały parafie lwowskie. Od kilku dni uzupełniam swoje drzewo o nowo znalezione metryki. Dzięki za to wszystkim indeksującym z Projektu Galicja.
Wczoraj znalazłam akt ślubu siostry mojego 3xpradziadka - Franciszki Józefy Łuczkiewicz z Ignacym Winhardem i chciałam sprawdzić w jakiej parafii został on spisany ale nie bardzo potrafię Sad. Na górze wyświetla mi się, że to wyznanie grekokatolickie a na pierwszej stronie księgi jest napisane, że to Parafia św. Marii (nie jest to parafia św. Marii Magdaleny więc która?). Poniżej wkleiłam nie najlepszej jakości, ale czytelne, zdjęcia obrazujące moje wątpliwości.







Czy ktoś może mi powiedzieć z jakiej parafii i jakiego wyznania (rk czy gk) pochodzi ten akt ślubu?
A może umie też ktoś przetłumaczyć treść noty spisanej obok panny młodej?

Pozdrawiam,
Monika Gierczak


Kościół parafialny lwowski obrządku łacińskiego Matki Boskiej Śnieżnej.

--
Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.838437 sekund(y)