Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JaroslawPrzypisOffline
Temat postu: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 10-03-2020 - 21:02
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2015
Posty: 156
Skąd: Milejów
Status: Offline
Witam

W Genetece odnalazłem akt małżeństwa Leona Sknadaja z Józefą Smolak z roku 1865, akt 16, parafia Wiązowna. Lecz nie mogę się do niego dostać bo nie ma odnośnika.

Czy ktoś z Państwa ma może dostęp do tego aktu małżeństwa?
Chodzi mi przede wszystkim o dane dotyczące rodziców i miejsca urodzenia państwa młodych.

Pozdrawiam

_________________
Jarosław "Janga2050" Przypis
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 10-03-2020 - 21:14
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Jarosławie:
masz informację w indeksie z jakiego zasobu, dokładnie z którego archiwum księga była indeksowana
łatwiej wątek założyć niż do szwa zajrzeć?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JaroslawPrzypisOffline
Temat postu: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 10-03-2020 - 21:22
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2015
Posty: 156
Skąd: Milejów
Status: Offline
Przejrzałem akta metrykalne z Wiązowny z roku 1865 na SzWa, lecz nie znalazłem aktu małżeństwa Leona Sknadaja z Józefą Smolak pod podanym numerem. W ogóle nie ma tam takiego aktu.

_________________
Jarosław "Janga2050" Przypis
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
el_zaOffline
Temat postu: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 10-03-2020 - 22:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2011
Posty: 5870

Status: Offline
Akt, którego szukasz jest w roku 1863, nr 17.

Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JaroslawPrzypisOffline
Temat postu: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 11-03-2020 - 07:41
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2015
Posty: 156
Skąd: Milejów
Status: Offline
Dziękuję pani Elu

_________________
Jarosław "Janga2050" Przypis
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 11-03-2020 - 09:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
To z resztą ciekawe, bo ich córka Aniela rodzi się w 1864 w Kącku (akurat mam ją w drzewie, bo wyszła za Santorka)
https://szukajwarchiwach.pl/78/33/0/1/3 ... 5u02AZGd3Q
Jarku,
Wiesz może gdzie zmarła Józefa Sknadaj (Smolak), bo Leon w 1906 w Żurawce ale ona nie wiem ?
Dwa tropy - córka, która wyszła za Santorka wyjechała najpierw do Zerznia a potem z mężem na Lubelszczyznę (patrz indeksy lubgens) a inne dzieci znalazły się w Warszawie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JaroslawPrzypisOffline
Temat postu: Re: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 11-03-2020 - 11:56
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2015
Posty: 156
Skąd: Milejów
Status: Offline
Arek_Bereza napisał:
To z resztą ciekawe, bo ich córka Aniela rodzi się w 1864 w Kącku (akurat mam ją w drzewie, bo wyszła za Santorka)
https://szukajwarchiwach.pl/78/33/0/1/3 ... 5u02AZGd3Q
Jarku,
Wiesz może gdzie zmarła Józefa Sknadaj (Smolak), bo Leon w 1906 w Żurawce ale ona nie wiem ?
Dwa tropy - córka, która wyszła za Santorka wyjechała najpierw do Zerznia a potem z mężem na Lubelszczyznę (patrz indeksy lubgens) a inne dzieci znalazły się w Warszawie



Niestety nie wiem.

Tak wiem o tym, że wyjechali na Lubelszczyznę. Interesuje mnie to ponieważ mój kuzyn, który jest prapraprawnukiem Leona i Józefy Sknadajów prosił mnie o pomoc, dlatego też robię dla niego ich drzewo genealogiczne. Ja sam osobiście ze Sknadajami i Smolakami nie jestem spokrewniony. Aniela Sknadaj była teściową Bolesława Korneckiego i Feliksy Korneckiej, którzy byli rodzeństwem mojej babci. A także teściową Jana Dziurki, który był siostrzeńcem matki Bolesława i Feliksy.

Pozdrawiam

_________________
Jarosław "Janga2050" Przypis
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 11-03-2020 - 13:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Feliksa wyszła za Joachima Santorka a Bolesław ożenił się ze Stefania Santorek (siostrą Joachima)
Z Santorków:
Aleksander mąż Anieli Sknadaj (swoją drogą, gdzie zniknął rocznik 1885 z Zerznia, jestem pewien, że widziałem ten AM) to syn Macieja Santorka i Marianny Maciejak (ślub 1863 Zerzeń)
Maciej Santorek to syn Stanisława i Józefy Gałeckiej (ślub 1826 Kołbiel)
Stanisław Santorek to syn Szymona i Marianny Przybysz
dalej to już hipoteza:
Szymon Santorek to syn Łukasza i Jadwigi Zawadka
Łukasz Santorek to syn Marcina i Marianny a Marcin to syn Szymona (ur. około 1670) i Zofii

Stanisław Santorek mąż Gałeckiej rodzi się 1804 w parafii Parysów (i to jest ostatni akt w odpisie jaki mam i ostatnia pewna informacja)
To co starsze znajdziesz w indeksach z Parysowa na stronie garwolin.org
w ogóle jeśli będziesz szukał Santorków to korzystaj również z wersji Santarek (to współczesna) oraz Sątorek, Sentorek, Sętorek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JaroslawPrzypisOffline
Temat postu: Re: Akt małżeństwa Leon Sknadaj Józefa Smolak  PostWysłany: 11-03-2020 - 13:43
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2015
Posty: 156
Skąd: Milejów
Status: Offline
Na Santorkach zatrzymałem się na Macieju i Mariannie Maciejak (link do drzewa genealogicznego przodków Marianny d przesłałem swojemu kuzynowi w mailu). Dalej wolę się nie zagłębiać.

_________________
Jarosław "Janga2050" Przypis
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.941923 sekund(y)