Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2019 - 14:26
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
W ramach edukacji rada - takie konkretne pytania najlepiej kierować do w kompetentnych instytucji (AP lub ASC) Ale jeśli już jesteśmy w konwencji spiskowych hipotez to jest to mało prawdopodobne W AP w Łomży są już księgi ślubów i zgonów z tych lat,
https://szukajwarchiwach.pl/search?q=d% ... PEro%3Apra
nie dotknęły je zniszczenia Szepietowa. . Prawdopodobnie księga urodzin jest ciągle w USC w Szepietowie ponieważ zawiera lata objęte ochroną (100 lat), Zatem telefon do USC powinien rozwiązać problem
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzychokiedzerOffline
Temat postu: Re: Poszukuję osób badających nazwisko Kostro.  PostWysłany: 28-10-2019 - 16:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-08-2019
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Krzychokiedzer napisał:
Witam. Informację, które posiadam o mojej rodzinie:
Jan Kostro ur. 1855 Kostry Litwa par. Wyszonki Kościelne, prawdopodobnie pochowany Dąbrówka Kościelna (z tego co słyszałem związany był z przydomkiem Derlatka)
Żona - Magdalena Koklińska ur. ok 1863
potomstwo
Bliźniaczki (Ewa, Bolesława)
Ewa ur 18.mar.1882 Kostry Litwa - wyjechala do USA
Bolesława (Mojska) zm 1962 Warszawa mąż Ignacy / ślub 1920, dzieci: Stanisław, Kazimierz i Irena.
Julian, Piotr - wyjechał do Francji i zaginął, Antonina,
Marianna (Rzymska) dzieci: Adam, Natalia, Jadwiga.
Aleksandra miała 2 mężów: 1- Werpachowski -dzieci: Kazimierz, Kazimiera. 2 - Wepachowski -dzieci: Władysława, Bolesław.
Moj pradziadek:
Bolesław Kostro ur 22.paź 1883 Kostry Litwa zm 1961 Czyżew (rodzice chrzestni - Aleksander Kostro, Karolina Kostro)
żona - Wiktoria Wojno ur 1893 zm 1945 (ślub 1915 - Szepietowo.)
Bolesław miał później jeszcze jedną żonę Feliksę - ślub w 1946 bez potomków)
potomstwo Bolesława i Wiktori
Marianna 1916-1995, Ignacy 1917-1997, Wacław 1921-1965, Marian 1924-1996, Edward 1926-2009, Zofia 1928-2016, Anna 1932-1989
+ 4 dzieci zmarłych niedługo po narodzinach.
Mój dziadek
Stanisław Kostro 1923-2009 Czyżew
żona - Lucyna Pokropska 1925-1990 Czyżew
potomstwo
Janina, Barbara
Moja mama Maria ur 1949


AKTUALIZACJA
Trochę poszukałem w genetyce i odnalazłem kilka ciekawych informacji. Oczywiście nie twierdzę na 100%, że to te same osoby ale jest bardzo duże podobieństwo. Imiona i daty się pokrywają, miejscowość także. Zaznacze, że te info które posiadałem uzyskałem od kuzynki z Pyrzyc, która rozmawiała drogą e-mail kilkanaście lat temu z osobą zajmującą się genealogią rodziny Kostro. Pan Adam Kostro z Białegostoku z którym zresztą chciałbym nawiązać kontakt, uzyskał te dane badając rodowe nazwisko. W korespondencji przekazał, że nijaki Bolesław Kostro ur 22 paź 1883 syn Jana i Magdaleny Koklińskiej gdzieś mu zaginął. Ja natomiast z relacji rodzinnych dowiedziałem się, że pradziadek za młodu wyjechał do Niemiec, po jakimś czasie wrócił i ożenił się z Wiktorią Wojno.
Kilka faktów:
1902 Akt 37 zgon Jana Kostro lat 47. Syn Piotra i Elżbiety Kostro - wiek pokrywa się z moim Janem Kostro ur 1855 - Kostry Litwa.
1907 Akt 46 zgon Magdaleny lat 42. (córki Józefy Keklińskiej) wdowy po Janie Kostro. - wiek przybliżony jest do mojej Magdaleny ur ok 1863.
1906 Akt 11 zgon Antoniny Kostro lat 18 w Kostrach Litwie (córka Jana i Magdaleny z Kitlińskich) - nie znam daty ur Antoniny ale imię się zgadza.
1911 Akt 39 ślub Kazimierz Rzymski z Marianna Kostro w Dąbrowie Wielkiej. Treści nie posiadam, info z projektpodlasie - Rodzicami Marianny byli Jan i Magdalena Kieklińska. Nazwisko Rzymska pojawiło się w info od rodziny.
Ponadto:
1902 Akt 30 ślub w Dąbrowie Wielkiej Barbary Kostro 40 lat i Kazimierza Jankowskiego 34 lata. Rodzicami Barbary byli zmarli Piotr i Elżbieta Kostro. - tutaj jest podobieństwo imion rodziców Jana. Być może to siostra o której nic nie wiem.
1853 Akt 56 zgon w Kostrach Litwie Jakuba Kostro 6 dni. Rodzicami byli Piotr i Elżbieta Kostro. Treści nie posiadam, info z projektpodlasie - uzyskałem od rodziny info, że Jan podobnież miał brata Jakuba ale jego pokolenie dożyło współczesnych czasów. Możliwe, że był jeszcze jeden Jakub z imieniem po zmarłym.
1851 akt 19 zgon w Kostrach Litwie Karoliny Kostro 2 tyg. Rodzice podobnie jak wyżej.
W akcie zgonu Bolesława Kostro mojego pradziadka widnieje data ur 29 wrzesień 1883, a rodzicami są Jan i Magdalena - bez nazwiska.

Korci mnie żeby to wklepać w drzewo ale wolę poczekać na akt małżeństawa pradziadka, który oczywiście namierzam:) Poza tym może komuś coś, gdzieś się skojarzy i wyjdą na światło nowe fakty....😁😁👍

_________________
Krzychu Kędzierski
Parafie - Zuzela, Prostyń, Zembrów, Czyżew, Dąbrówka Kościelna, Wyszonki Kościelne, Zambrów, Ceranów.


Ostatnio zmieniony przez Krzychokiedzer dnia 15-11-2019 - 10:16, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu: Re: Poszukuję osób badających nazwisko Kostro.  PostWysłany: 29-10-2019 - 17:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Krzychokiedzer napisał:

W akcie zgonu Bolesława Kostro mojego pradziadka widnieje data ur 29 wrzesień 1883, a rodzicami są Jan i Magdalena - bez nazwiska

Panieńskie nazwisko znajdziesz prawdopodobnie w jego akcie urodzenia.
--------------
Dlaczego nadal się nie podpisujesz?
Instrukcję dostałeś na tacy

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzychokiedzerOffline
Temat postu: Re: Poszukuję osób badających nazwisko Kostro.  PostWysłany: 01-11-2019 - 05:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-08-2019
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Krystyna.waw napisał:
Krzychokiedzer napisał:

W akcie zgonu Bolesława Kostro mojego pradziadka widnieje data ur 29 wrzesień 1883, a rodzicami są Jan i Magdalena - bez nazwiska

Panieńskie nazwisko znajdziesz prawdopodobnie w jego akcie urodzenia.
--------------
Dlaczego nadal się nie podpisujesz?
Instrukcję dostałeś na tacy


Tyle, że w AP w Łomży księgi z roku 1883 parafii Wyszonki Kościelne nie figurują. A do AD trzeba chyba się osobiście stawić. Trochę mam kilometrów do Łomży, a prócz tego nie znam rosyjskiego więc nawet gdybym się wybrał to i tak nic bym nie zdziałał.

_________________
Krzychu Kędzierski
Parafie - Zuzela, Prostyń, Zembrów, Czyżew, Dąbrówka Kościelna, Wyszonki Kościelne, Zambrów, Ceranów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Re: Poszukuję osób badających nazwisko Kostro.  PostWysłany: 01-11-2019 - 08:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Tak jak wcześniej pisałem metryk Kostr Litwy szukałbym nie w parafii Wyszonki ale w parafii Dąbrówka Kościelna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzychokiedzerOffline
Temat postu: Re: Poszukuję osób badających nazwisko Kostro.  PostWysłany: 25-01-2020 - 15:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-08-2019
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kolejne moje znaleziska...
Akt małżeństwa Jana Kostro 25 lat ur. 1857 (rodzice Piotr i Elżbieta zd. Kostro) i Magdaleny Kietlińskiej 18 lat ur. 1864 (matka Józefa niezamężna) udzielonego w par. Kuczyn 10 marca 1882. W akcie Jan jest wdowcem po Aleksandrze z Markowskich.
Porównując:
Jan Kostro, który zmarł w 1902 roku w Kostrach Litwie w wieku 47 lat ur 1855 był synem Piotr i Elżbiety zd. Kostro.
Magdalena Kieklińska wdowa po Janie Kostro zm. 1907 Kostry Litwa. Córka Józefy, ojciec nieznany.
Marianna Kostro, ktora wyszła za mąż za Kazimierza Rzymskiego w Dąbrowie Wielkiej w 1911 była córką Jana i Magdaleny Kieklińskiej.
O Mariannie wiem z relacji rodzinnych, że była siostrą pradziadka więc moi prapradziadkowie zostali odkryci jednak w dalszym ciągu brak aktów o moim pradziadku Bolesławie ur. 1883 w Kostrach Litwie.
To bez wątpienia te same osoby.
Z niewielkim postępem ale coraz wcześniej zaglądam w historie Smile

_________________
Krzychu Kędzierski
Parafie - Zuzela, Prostyń, Zembrów, Czyżew, Dąbrówka Kościelna, Wyszonki Kościelne, Zambrów, Ceranów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzychokiedzerOffline
Temat postu: Re: Poszukuję osób badających nazwisko Kostro.  PostWysłany: 20-02-2020 - 15:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-08-2019
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Status: Offline
AKTUALIZACJA.
Skontaktowałem się z osobą, która zajmuje się genealogią rodziny Kostro. Osoba ta podzieliła się ze mną kilkoma ważnymi informacjami. Akt 39 ur. Jana Kostro z 1855 oraz akt 376 ur. jego ojca Piotra Kostro z 1820. Po analizie danych mogę stwierdzić, że bez wątpienia to moja linia. W przekazach rodzinnych była mowa o przydomku Derlatka, a jak się okazuje w spisie ludności z wioski Kostry Litwa z roku 1888 taki przydomek przypisany jest Piotrowi z żoną Elżbietą.
Cofając się wstecz: \
Piotr był synem Aleksandra ur. 1787 i Józefaty ur. 1797 Kostry Noski
małżeństwo pary w 1819 Wyszonki Kościelne
dzieci:
Piotr 1820
Franciszka 1823
Katarzyna 1825
Marianna 1826
Katarzyna 1830
Jan 1832

Rodzicami Aleksandra byli Maciej i Kunegunda Moczydłowska
małżeństwo tej pary w 1768 Jabłoń Kościelna
dzieci:
Klemens 1769
Franciszek 1772
Agnieszka 1775
Magdalena 1778
Antonina 1781
Apolonia 1786
Aleksander 1787

Wracając do Piotra i Elżbiety, małżeństwo około 1848 Wyszonki Kościelne
dzieci:
Aleksandra 1849
Karolina 1851
Franciszka 1852
Jakub 1853
Jan 1855
Marcin 1857
Emilia 1859
Barbara 1862
Julian 1865
Adolf 1867
...................................................

_________________
Krzychu Kędzierski
Parafie - Zuzela, Prostyń, Zembrów, Czyżew, Dąbrówka Kościelna, Wyszonki Kościelne, Zambrów, Ceranów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzychokiedzerOffline
Temat postu: Re: Poszukuję osób badających nazwisko Kostro.  PostWysłany: 21-02-2020 - 23:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-08-2019
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Jeszcze jedno moje znalezisko związane z rodziną Kostro tym razem smutne.
W rodzinie krążyła taka informacja o Piotrze Kostro ur. 22.02.1896 w Kostrach Litwie. Piotr był rodzonym bratem mojego pradziadka Bolesława Kostro ur. 22.09.1883, miał wyjechać do Francji w okresie ok. 1930-1940. Miał się odzywać jak będzie żył. Niestety zaginął, nikt nie wiedział co się z nim stało.
Aż do teraz. Akurat właśnie teraz czyli 22.02.2020 mija 124 lata od jego urodzin.
Dzięki genealodzy.pl odszukałem Piotra. Jego los był ciężki.
Faktycznie znalazł się we Francji. Czy założył tam rodzinę tego jeszcze nie wiem ale w 1943 roku został aresztowany i wysłano go do jednego z najcięższych obozów. Austria Mauthausen.
Więzień nr. 26842 zmarł 22.06.1944. W księdze zgonu napisano, że przyczyną śmierci było ropne zapalenie opłucnej. Niestety fakty były inne. Kontaktując się z http://mauthausen-gusen-klub.waw.pl/ dowiedziałem się, że więźniowie byli katowani dosłownie na śmierć.
Na stronie https://collections.arolsen-archives.or ... /?s=Kostro odnalazłem akt zgonu sporządzony w obozie Mauthausen:
Piotr Kostro więzień nr. 26842 ur. w Kostrach Litwie 22.02.1896 zm. 22.06.1944 Mauthausen.
Przykre ale prawdziwe...

_________________
Krzychu Kędzierski
Parafie - Zuzela, Prostyń, Zembrów, Czyżew, Dąbrówka Kościelna, Wyszonki Kościelne, Zambrów, Ceranów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kostro_JarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 19:35


Dołączył: 24-02-2020
Posty: 2

Status: Offline
Witam. Moja prababcia nazywała się Marianna Kostro. Urodzona w Żochach Starych(dziwne, że nie przewija się ta miejscowość u nikogo innego w metrykach związanego z tym nazwiskiem) ok 1890r. Wyszła za mąż za wdowca znacznie od siebie starszego (ziemianina) i przez to rodzina Kostro pozbawiła Jej praw do herbu itd. Jest szansa dowiedzieć się czegoś o pra babci? Musiała być ciekawa osoba skoro zrezygnowała z wszystkiego dla pra dziadka. (Pra dziadek nwzywał się Mazur. Pochodził z Wilkowa) podobno pra babcia opowiadała babci że pochodziła z rodziny posiadającej palac, służbę i ważna pozycję.da się czegokolwiek dowiedzieć? Po slubie nazywala sie Mazur, w 1919 urodzila sie moja babcia Zofia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 20:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
A o jakich latach mowa?
W Żochach Starych jeszcze w taryfie podymnego z 1775 roku zapisani sa sukcesorzy po Mikołaju Kostro. Ale w taryfie z 1790 już nie ma Kostrów. Nie było takze Kostrów w taryfach XVII wiecznych (dla jasności przejrzałem tylko pobieżnym ekspresem) niemniej wniosek ze zamieszkiwali tam tylko epizodycznie zdaje się być prawdziwy. Trzeba by dokładnie przeglądać księgi Domanowa (do 1808 to była parafia dla Żoch). Potem stały się ta parafia Piekuty ale z tej parafi ocalała bodaj tylko jedna ksiega z mniej więcej lat 1830- 1850. Natomiast Wilkowo to parafia Pietkowo , jej ksiegi sa kompletne ale do wgladu jedynie na miejscu w parafii.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzychokiedzerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 21:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-08-2019
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kostro_Jarek napisał:
Witam. Moja prababcia nazywała się Marianna Kostro. Urodzona w Żochach Starych(dziwne, że nie przewija się ta miejscowość u nikogo innego w metrykach związanego z tym nazwiskiem) ok 1890r. Wyszła za mąż za wdowca znacznie od siebie starszego (ziemianina) i przez to rodzina Kostro pozbawiła Jej praw do herbu itd. Jest szansa dowiedzieć się czegoś o pra babci? Musiała być ciekawa osoba skoro zrezygnowała z wszystkiego dla pra dziadka. (Pra dziadek nwzywał się Mazur. Pochodził z Wilkowa) podobno pra babcia opowiadała babci że pochodziła z rodziny posiadającej palac, służbę i ważna pozycję.da się czegokolwiek dowiedzieć? Po slubie nazywala sie Mazur, w 1919 urodzila sie moja babcia Zofia.


Witam.
Osobiście to zaczynałem z informacjami do mojego pradziadka i do tego nie pełnymi. Sam myślałem, że nikt nie zainteresował się historią tego nazwiska. W tej chwili dzięki pomocy bardzo życzliwej osoby badającej to nazwisko i noszącej to nazwisko dowiedziałem się bardzo wiele.
Tutaj opisuję jedną z wielu linii, a było ich bardzo dużo. Kostry Stare, Noski, Podsędkowięta, Śmiejki, Litwa. Dużo osób o tym nazwisku mieszkało także w okolicach. Ja dotarłem do 1768, a z tego co czytałem to nazwisko Kostro i same wioski istnieją jako samodzielne od co najmniej 1500 roku. Wiele pokoleń przez ten czas żyło.
Przykład: odnajdując Piotra Kostro ur. 1896, a zmarłego w obozie Mauthausen w 1944 dowiedziałem się, że właśnie w tym obozie był jeszcze nijaki Józef Kostro ur 1926 również w Kostrach Litwie jednak on miał więcej szczęścia i przeżył. Po analizie przez znawcę tematu (nazwisko Kostro) okazało się, że nie był przynajmniej blisko spokrewniony z moim Piotrem. Rodzice Józefa to Wiktor i Marianna (Cielochy-chyba chodzi o przydomek), natomiast w mojej rodzinie przydomek to Derlatka. A mogłoby się wydawać, że Piotr to ojciec Józefa.
Spróbuję rozpytać się czy takie osoby jak opisujesz są odnotowane w archiwach.

_________________
Krzychu Kędzierski
Parafie - Zuzela, Prostyń, Zembrów, Czyżew, Dąbrówka Kościelna, Wyszonki Kościelne, Zambrów, Ceranów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kostro_JarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2020 - 00:12


Dołączył: 24-02-2020
Posty: 2

Status: Offline
Dziękuję. Ustawiłem, że mąż mojej pra babci Marianny Kostro miał na imię Konstanty Mazur nr 1863 (sporo starszy od psa babci) zaglebiajac się w nazwisko na tych terenach to rzeczywiście linii jest tam bardzo dużo i pokrewieństwo już bywa dalekie nawet pomimo niedużych odleglosci
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BukalaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2021 - 17:41


Dołączył: 29-12-2021
Posty: 8

Status: Offline
Witam. Poszukuję informacji na temat rodziny Kostro. Mam jednak szczątkowe informacje mianowicie posiadam akt zgonu mojej babci która pochodziła z domu Kostro urodzona w Wilkowie 17.12.1906 r. Ojciec Konstanty Kostro-, matka Antonina Kostro. Antonina była drugą żoną i z tego małżeństwa była moja babcia. Z pierwszego małżeństwa było chyba 4 lub 5 dzieci. Z czego 2 mieszkała w Warszawie Anna i Stefania. Pradziadek popełnił tzw. mezalians żeniąc się z moją babcią. Zmarła gdy byłam mała a moja mama niewiele pamięta. Pradziadka przydomek ,,fuzja,, bo dobrze strzelał mieszkał Dąbrówka kościelna. Będę wdzięczna za jakieś informacje jak również gdzie szukać.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lech_NiepiekłoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2021 - 18:24
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2020
Posty: 35

Status: Offline
Dzień dobry,
Jan Kostro z żoną zapłacił w 1676 roku podatek pogłowny we wsi Podnieśno. W latach 1721-1728 ksiądz Kazimierz Kostro był plebanem szpitalnym w Suchożebrach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-12-2021 - 19:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Do Bukały
Zacząć trzeba zbierać kolejne dokumenty bo na rodzinnych legendach wywodu (drzewa)zbudować się nie da.
Po pierwsze należy skontaktować się z Archiwum Państwowym w Białymstoku Tam są Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Pietkowie za lata 1892 – 1915 i poprosić (zakupić) skan aktu urodzin babci. W nim będzie trochę informacji o rodzicach. To było Królestwo Polskie w metryce powinny być dane o rodzicach a co bardzo ważne ich wiek. W oparciu o te informacje trzeba szukać metryk tych rodziców. Za moich czasów jeździłem do Pietkowa na plebanie, mile wspominam ten pobyt. Teraz mogły trafić do archiwum w Łomży. Teoretycznie do państwowego ale w informatorze AP w Łomży Pietkowa nie widać . Zatem ja bym spytał najpierw w parafii.
https://diecezja.lomza.pl/parafie-diece ... w-anny,119
Nie widzę telefonu a był. O ile pamiętam wtedy był ten sam proboszcz ksiądz Kaczyński (chyba że tylko nazwisko te same). Jeśli ten sam to bez problemu dopuszcza (dopuszczał )do przeglądania ksiąg (a z tym w różnych parafiach bywało i bywa chyba różnie) to może oczekiwać ofiary na kościół bo jak mi powiedział parafia jest biedna. Jako że jestem z tych czasów kiedy ofiara był rzeczą oczywista ( i bez takich sugestii ja zawsze dawałem dzięki czemu byłem mile widzianym kwerendzistą) dałem i miałem bilet wstępu do full wypas przeglądania.
Aha Pietkowa w internecie chyba nie ma.
W tej jak rozumiem ograniczającej się do jedno, dwupokoleniowego szukania kwrendzie (księgi sprzed 1870 będą po polsku) kluczem będzie znalezienia tego ślubu mezaliansu a wtedy los skieruje do Dabrówki . Ja tę parafie przeglądałem na mormońskich mikrofilmach sprowadzając je z AP w Łomży do AP w Białymstoku ale Dąbrówke przeglądać można na inne sposoby.
Zatem powodzenia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.263633 sekund(y)