Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ZubrzakOffline
Temat postu: Zmarli w cytadeli warszawsk, gdzie metryki zgonów?  PostWysłany: 24-02-2020 - 06:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2007
Posty: 193
Skąd: Sosnowiec
Status: Offline
Witam, Mój przodem Antoni Gzel był w latach 1912-1913 więźniem cytadeli warszawskiej, na protokole zeznań jest dopisek że umarł 13 lipca 1913 r. Gdzie można odnaleźć metrykę zgonu ? Pozdrawiam Przemysław Zubrycki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 06:50
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witaj!
A co do tej pory sprawdziłeś? Dokładnie które księgi ASC?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
konskovolensisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 10:54
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2013
Posty: 26

Status: Offline
....

nieistotne, do widzenia


Ostatnio zmieniony przez konskovolensis dnia 24-02-2020 - 11:37, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 10:56
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
również bez informacji co sam do tej pory sprawdziłem?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
konskovolensisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 11:14
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2013
Posty: 26

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
również bez informacji co sam do tej pory sprawdziłem?


Tak, bo to bez znaczenia dla sprawy. Nieistotne, do widzenia.


Ostatnio zmieniony przez konskovolensis dnia 24-02-2020 - 11:40, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 11:17
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
to jest miejsce dzielenia się informacjami nie zasysania

minimum przy "sprawdźcie gdzie jest" to napisanie "sprawdziłem w... i nie ma"

podpisuj posty choćby imieniem

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
konskovolensisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 11:25
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2013
Posty: 26

Status: Offline
Nieistotne, do widzenia


Ostatnio zmieniony przez konskovolensis dnia 24-02-2020 - 11:41, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 11:30
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Januszu:
nie zwykłem pomagać osobom, które nic nie zrobiły - a co więcej - deklarują, że same nic nie zrobią

to już chyba wiesz jak żebrzących , którzy nie wykażą w swojej sprawie żadnej aktywności - traktuję (skoro pytasz)
a pewnie nie masz czasu (bądź też nie masz chęci/ jest poza Twym wybiórczym zainteresowaniem) sprawdzić na co można liczyć (przynajmniej z mojej strony) gdy wykaże się minimum zainteresowania swoimi sprawami

nie w dziesiątkach groszy:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
konskovolensisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 11:37
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2013
Posty: 26

Status: Offline
Drogi Panie. Czytanie Pana postu i udowadnianie, że się naprawdę nie wie i naprawdę potrzebuje pomocy kosztowało mnie kilkanaście minut. Czas ten zamierzałem poświęcić pracę w projekcie indeksacyjnym. Poszło jak krew w piach.

Szok, ale naprawdę ludzie nie interesują się wszystkim, tylko czas swój ukierunkowują.

Szok, ale naprawdę osobie nieznającej sieci warszawskich parafii sprawia to trudność i szkoda im nawet 10 minut na czytanie czegoś, co ich nie interesuje. Serio.

Szok, ale czasem ludzie pytają konkretnie i oczekują konkretnej odpowiedzi, bez udowadniania po co i dlaczego i gdzie już szukali.

Dla mnie nie. Bo 23 lata w genealogii uczą m.in. priorytetów.

Miłego samopoczucia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 11:39
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
i ja życzę miłego dnia
ciekawe czy Twoja skłonność do odpowiadania na pytania osób, które nie skorzystały z Twoich indeksów, a dotyczą tego zakresu
jest tak duża jak zainteresowanie moimi 50groszowymi jałmużnami

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZubrzakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 11:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2007
Posty: 193
Skąd: Sosnowiec
Status: Offline
Witam, szczerze nie rozumiem Pana Końsko ... ale ok. Do tej pory szukałem wydaje się mi we wszystkich parafiach katolickich w jakich są dostępne indeksy w sieci. Niemniej moja znajomość cyrylucy jest średnia więc moglembprzegapic. . Pozdrawiam Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 11:58
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ok, czyli w bazach indeksów zgonów ASC istniejących w lutym 2020

kontakt z Muzeum X Pawilonu (a tam często ludzie się kierują na początku) średnio skuteczny
przykładowo: podanie informacji ze źródłem
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 239&y=1917
tak nie do końca zaskutkowało, bo:
http://muzeum-niepodleglosci.pl/xpawilon/jozef-rolski/

o niektórych straconych (co prawda w innych czasach) temat był (szukaj forumowe hasło cytadela) w tym np o o Karolu Levitoux i jego AZ

a bliska dość rodzina Stefana Okrzei bywa na forum:) i też jakoś..nie wiem czy jakaś informacja o akcie zgonu Stefana Aleksandra ...
..bo przecież ludzie przychodzą tylko zapytać"
a nie podzielić się wiedzą (nawet o negatywnym wyniku kwerendy - a to dość istotne:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZubrzakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 12:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2007
Posty: 193
Skąd: Sosnowiec
Status: Offline
Dziękuję ślicznie za szybką i wyczerpujaca odpowiedz na pewno sprawdzę zgodnie z Pana wskazówkami. Tak jeszcze dopisze że mój Antoni stracony raczej nie byl sprawa była zbyt małego kalibru, kradzież paszportów, ukrywanie zbiegów i przynależność do PPS u . Dziękuję jeszcze raz, pozdrawiam Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
konskovolensisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2020 - 12:12
Sympatyk


Dołączył: 09-06-2013
Posty: 26

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
i ja życzę miłego dnia
ciekawe czy Twoja skłonność do odpowiadania na pytania osób, które nie skorzystały z Twoich indeksów, a dotyczą tego zakresu
jest tak duża jak zainteresowanie moimi 50groszowymi jałmużnami


Drogi Panie. Jeśli ktoś pyta, co po rosyjsku znaczy dajmy na to koleśnik to nie pytam go co do tej pory widział i gdzie szukał, tylko daję mu link do słownika on-line albo odpisuję wprost. Bo zakładam że może w ogóle nie wiedzieć że są słowniki on-line. Tak, są tacy ludzie.

Jeśli ktoś pyta, gdzie w danym roku należała dawna parafia z terenu który znam, to nie pytam gdzie szukał i co widział, tylko daję mu link do wyszukiwarki albo wpisuję wprost. Bo zakładam że może w ogóle nie wiedzieć że są wyszukiwarki albo nie umie z nich korzystać. A jak terenu nie znam, to nie wypytuję go w temacie bo i tak nie mam czasu mu pomóc.

Jeśli ktoś pyta na forum onetu jak może znaleźć akt zgonu dziadka z 1909 roku o takim i takim nazwisku zmarłym z regionu który znam tu i tam to nie pytam gdzie szukał, tylko wpisuję w znane mi wyszukiwarki i jak jest wynik, to podaję. Bo zakładam, że jej nie zna albo nie umie z niej korzystać. Albo jest błąd jakiegoś tam rodzaju o którym ja mając 23-letnie doświadczenie wiem, że może wystąpić, a on nie. A jak denat był z terenu którego nie znam to i tak mu nie pomogę, więc nie dopytuję. Szkoda i mojego i jego czasu.

Jeśli ktoś pyta na forum genealogicznym podając imię, nazwisko, datę, miejsce zgonu - i nie zna parafii - to nie pytam go gdzie szukał, tylko wpisuję mu tę parafię z linkiem do wyszukiwarki. Jak jest link do skanów to też wklejam. Bo zakładam, że z jakiś względów sobie nie poradził. No chyba że nie znam, to pomijam temat.

Bo nie interesuje mnie kto pyta, jak się podpisał, po co pyta, gdzie szukał i tak dalej. Bo wiem, że nawet jak ktoś szukał, to mógł przeoczyć. Jeśli wiem, to odpowiadam. Jeśli nie - to nie odpowiadam i daję szansę innym. Nie wypowiadam się w temacie dla samego wypowiada się. Tyle. Co tu jest do rozumienia, to ja nie pojmuję.

Jeśli bezdomny mnie pyta o 50 gr to nie wypytuję go gdzie do tej pory pytał i nie ma w tej sytuacji znaczenia czy mi powie że już zaliczył obiad o Kapucynów i ogrzewalnię u Szarytek czy to zatai. Bo on mnie pyta o 50 groszy, tu i teraz, a nie zakłada pogawędkę o ogrzewalniach.

moderacja (elgra)
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.778123 sekund(y)