Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Lucja27Offline
Temat postu: Stanisław i Marianna Gębka - szukam przodków  PostWysłany: 20-02-2020 - 19:39


Dołączył: 02-02-2020
Posty: 8

Status: Offline
Cześć wszystkim Smile

proszę o pomoc w znalezieniu aktów metrykalnych (urodzenia, ślubu lub zgonu) Stanisława Gębki (ur. ok. 1859) i Marianny Gębki zd. Skiba (ur. ok. 1862). Utknęłam w miejscu i kolejne poszukiwania nie przynoszą żadnych efektów.

Póki co odnalazłam jedynie akt urodzenia ich syna - Józefa Gębki - który urodził się w 1884 r. w Lublinie, w Parafii św. Agnieszki. Przeszukałam akta małżeństwa od 1875 do 1884 i akta urodzenia od 1850 do 1870, jednak bezskutecznie. Szukałam też aktów zgonów, ale nic nie znalazłam i nie mam pewności, czy po pewnym czasie nie przenieśli do innej Parafii.

Być może znajdzie się tutaj ktoś, kto również bada historię tej rodziny. A może macie jakieś wskazówki, w jaki sposób lub gdzie mogę jeszcze poszukać?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dąbrowska_DanutaOffline
Temat postu: Stanisław i Marianna Gębka - szukam przodków  PostWysłany: 20-02-2020 - 22:19
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2019
Posty: 96

Status: Offline
Na lubgensach jest ze trzech pasujacych Stanisław i z 5 Mariann z tego regionu. Żadne z nich?
Pozdrawiam
Danuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lucja27Offline
Temat postu: Stanisław i Marianna Gębka - szukam przodków  PostWysłany: 20-02-2020 - 22:43


Dołączył: 02-02-2020
Posty: 8

Status: Offline
Sprawdzałam również i Lubgens - żaden z aktów zgonów nie pasuje, aktu małżeństwa w ogóle nie ma; być może jeden z podanych tam aktów urodzenia mógłby być prawdziwy, ale dopóki nie porównam imion rodziców z innych aktów, nie będę mieć pewności.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Stanisław i Marianna Gębka - szukam przodków  PostWysłany: 20-02-2020 - 22:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Też przeglądam ale doszukać się nie mogę. Smile
Jeszcze dość dużymi grupami przemieszczają się do Mełgwi i Garbowa. W Garbowie w 1911 Józef bierze ślub, w indeksach jak Gemba.
Warto by było przeczytać ten akt. Wg szwa nie ma w AP Lublin, może usc Garbów?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2020 - 19:46
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
W dostępnych skanach metryk na familysearch,
jest ślub ich wnuka Stanisława(widać imię po dziadku) a syna Józefa ur.1884
Przejrzalam zgony ,nie widzę nazwiska Gębka/Gembka/Gemba

20 luty 1935 rok,par.Garbow,Akt Ślubu 21 ,wieś Ożarów
Gembka Stanislaw,kawaler, lat 23 urodz.i zamieszkały w Tomaszowicach,rolnik,
syn Józefa Gembki i Maryanny Szymańskiej
Baruk Stefania panna lat 21,urodz. i zamieszk.w Ożarowie
córka Józefa Baruk ,Anny z Oleszków
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1835073

Należy przejrzeć pobliskie parafie w pobliżu Lublina ,
mieli tylko jednego syna Józefa ?

skany par. wszystkich Lubelskie
https://www.familysearch.org/search/cat ... y%3AOnline

Garbow -skany do 1907r.
https://szukajwarchiwach.pl/35/1817/0/1 ... bJednostki

https://szukajwarchiwach.pl/35/1817/0/2 ... bJednostki

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lucja27Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2020 - 20:39


Dołączył: 02-02-2020
Posty: 8

Status: Offline
Arek i Elżbieta - dziękuję za podpowiedzi.

Akt ślubu Józefa Gębki i Marianny Szymańskiej znalazłam w USC w Garbowie. Załączam link do zdjęcia, może przyda się przyszłym poszukiwaczom. Smile

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ab951daa111d3fc7

Niestety nie wiem nic o rodzeństwie Stanisława Gębki. Biorę się więc za dokładne przeszukiwanie aktów z pobliskich Parafii.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2020 - 20:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Spędziłem dziś 2 godziny w świecie Gębków, Gembków, Gąbków, Gąbów, Gembów, Gębów (ufff to chyba tyle co trafiłem) Smile
Zabawne ale w sensie używania wyszukiwarki lubgens dość trudne mimo, że ktoś mnie kiedyś nauczył pisania kawałka nazwiska i stawiania %
I poddałem się. To chyba nie tędy droga. Garbów i Mełgiew plus Lublin to te same rodziny bez wątpienia. Stanisławów w jednym pokoleniu co najmniej czterech tylko żony inne. Koncepcja, że któryś to wdowiec nie znalazła potwierdzenia.
Tu chyba trzeba systematycznie, ślub Józefa w Garbowie 1911 zdobyć bo warto, czy rodzice żyją czy nie. Wreszcie Stanisław i Marianna, gdzie i kiedy zmarli? Trzeba zacząć od ich aktów zgonu.
Taka sugestia a jak zrobisz Twoja rzecz
Edit
Czyli zmarli, to niedobrze Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lucja27Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2020 - 21:47


Dołączył: 02-02-2020
Posty: 8

Status: Offline
Arek, dziękuję za podjęcie próby, naprawdę niełatwa sprawa przy tych wszystkich odmianach nazwiska. Very Happy
Masz rację, tutaj zadziała tylko stara, sprawdzona metoda przeszukiwania wszystkiego po kolei.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 3.675335 sekund(y)