Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
BozennaOffline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 18-02-2020 - 18:30
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Rajmundzie,
To nie byla strona merostwa. Trafiles na platna prywatna strone.
To jest firma, ktora specjalizuje sie w zalatwianiu formalnosci urzedowych, akty stanu cywilnego, wizy, dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy, itd...
Nie nalezy z takich firm korzystac.
We Francji wszystkie kopie aktow stanu cywilnego sa wydawane za darmo.
Podanie trzeba wyslac na adres merostwa miejsca zgonu.
Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 18-02-2020 - 18:49
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Bozenna napisał:
Rajmundzie,
To nie byla strona merostwa. Trafiles na platna prywatna strone.
To jest firma, ktora specjalizuje sie w zalatwianiu formalnosci urzedowych, akty stanu cywilnego, wizy, dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy, itd...
Nie nalezy z takich firm korzystac.
We Francji wszystkie kopie aktow stanu cywilnego sa wydawane za darmo.
Podanie trzeba wyslac na adres merostwa miejsca zgonu.
Serdecznosci,
Bozenna


Dziękuję, szukam adresu do merostwa Saint-Germainmont w Ardenach czy może mi ktoś pomóc? Znalazłem taki adres 3 r Brennus Delaitre , 08190 SAINT GERMAINMONT. czy to jest właściwe?
Pozdraiam

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 18-02-2020 - 19:54
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Tak, adres jest wlasciwy.
Napisz:
Mairie de Saint Germainmont
Service Etat Civil
3 rue Brennus Delaitre
08190 Saint Germainmont
Francja

Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 18-02-2020 - 21:16
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Bozenna napisał:
Tak, adres jest wlasciwy.
Napisz:
Mairie de Saint Germainmont
Service Etat Civil
3 rue Brennus Delaitre
08190 Saint Germainmont
Francja

Serdecznosci,
Bozenna


Dziekuję

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 19-02-2020 - 18:24
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Witam

Dostałem właśnie informacje z merostwa, niestety informują ze osoba o która pytałem nie figuruje w ich rejestrach.

Bonjour,


Désolée, mais cette personne n'apparait pas dans nos registres d'Etat Civil ?


Cordialement


La Secrétaire de Mairie


Mme LOBREAU Fabienne

A na stronach Geneanet jest taki wpis

Nom : PODYMA
Prénom : Janina
Sexe : F
Jour de naissance : 20
Mois de naissance : 03
Année de naissance : 1922
Code insee naissance : 99122
Commune de naissance : Kraskowice
Pays de naissance : POLOGNE
Jour de décčs : 03
Mois de décčs : 01
Année de décčs : 2007
Code insee deces : 08381
Commune de décčs : Saint-Germainmont
Pays de décčs : FRANCE

Czy ktoś sobie robi żarty zamieszczając na Geneanet tego typu wpisy a może to nie jest to merostwo , co Sądzicie.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 19-02-2020 - 18:44
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Rajmundzie,
Nazwa miasta i merostwa jest poprawna.
Geneanet to jest tylko portal genealogiczny. Każdy może wpisać do swego drzewa, to co chce. Te dane mogą być błędne.
Nie ma powodu, żeby pracownik merostwa pisał bzdury. Urzędnicy we francuskich merostwach są solidni.
Jedyna myśl, jaka mi przychodzi do głowy, to fakt, że ta osoba zmarła w szpitalu, w innej miejscowości, a Saint Germainmont to było jej ostatnie miejsce zamieszkania. Data zgonu może być poprawna. Problem będzie z odnalezieniem miejsca zgonu.
Serdeczności,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 19-02-2020 - 19:06
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Bozenna napisał:
Rajmundzie,
Nazwa miasta i merostwa jest poprawna.
Geneanet to jest tylko portal genealogiczny. Każdy może wpisać do swego drzewa, to co chce. Te dane mogą być błędne.
Nie ma powodu, żeby pracownik merostwa pisał bzdury. Urzędnicy we francuskich merostwach są solidni.
Jedyna myśl, jaka mi przychodzi do głowy, to fakt, że ta osoba zmarła w szpitalu, w innej miejscowości, a Saint Germainmont to było jej ostatnie miejsce zamieszkania. Data zgonu może być poprawna. Problem będzie z odnalezieniem miejsca zgonu.
Serdeczności,
Bozenna


Witaj

A już miałem nadzieje ze coś drgnęło w poszukiwaniach. Te informacje podała pierwotnie l'INSEE, znawcy tematu uważają ze to musiało wyjść od gminy Saint Germainmont. Już nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Steamroller_FlyOffline
Temat postu: Re: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 13-03-2020 - 15:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2012
Posty: 266
Skąd: Zakroczym
Status: Offline
Witam,

Poszukuję informacji o krewnych, którzy wyemigrowali do Francji na początku XX w.
Józef Wolsztyński (Wolszczyński) ur. 16.03.1883 Dąbrusk - zm. ?
Zofia - zm. 27.09.1992 - żona
i córki:
Helena - ur. ok.1923, mąż Lucien Cauchie, oboje zginęli w wypadku samochodowym 13.07.1963 w Belgii
Stefania - mąż Jacques Desbouvries
Kazimiera - mąż Andree Verhille
Genowefa - mąż Gerard Feys

_________________
Radek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2020 - 18:37
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

W bazie naturalizacji nie znalazlam tych nazwisk.

Moze to Twoja Kazimiera? Napisz o akt zgonu.

WOLSZCZYNSKA Kazimiera
Drobin 04/03/1918 - Perpignan 12/08/2003

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Steamroller_FlyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2020 - 20:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2012
Posty: 266
Skąd: Zakroczym
Status: Offline
Dziękuję serdecznie. Z uwagi na rzadkie nazwisko i miejsce urodzenia to na bank ona Smile

_________________
Radek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2020 - 00:51
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Witam

Chcę sie z Państwem podzielić radosna dla mnie informacją. Przy pomocy francuskich genealogów otrzymałem akt zgonu mojej krewnej Janiny Podyma . Dziękuję wszystkim za pomoc.
Rajmund

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub.witkowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2020 - 17:16
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2019
Posty: 241
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Widzę że część z Państwa ma dostęp do bazy naturalizacji. Czy mogę prosić o sprawdzenie osoby Gustaw Nering? Nazwisko pierwotnie w tej właśnie pisowni, ale bywa zapisywane "Nehring".

Urodził się jako Gustav Josef Nering 12 czerwca 1905 (matka była z urodzenia Niemką ale uważała się za Polkę, ojciec był Austriakiem), najprawdopodobniej w Samborze i był nauczycielem. Przed wojną przez jakiś czas mieszkał w Sanoku. Według rodzinnych wspomnień po II wojnie światowej osiadł we Francji, gdzie podobno zmarł w 1972. Miał utrzymywać kontakt listowny z dalszą krewną w kraju, ale osoba ta już od wielu lat nie żyje. Ostatnio na forum pojawił się link do spisu zmarłych we Francji od roku 1970, niestety jak dotąd nie odnalazłem tam mojego krewnego (przeszukałem lata 1970-1983 używając nazwiska w obu wariantach i daty urodzenia wraz z kodem płci). Jedyny wiarygodny trop jaki mam to obecność Gustawa Neringa podczas wojny w Anglii (publikacja dotycząca emigracyjnego Zrzeszenia Nauczycielstwa Polskiego).
Szukam jakiegokolwiek tropu we Francji na różne sposoby od dłuższego czasu i powoli zaczynam wątpić w rodzinne wspomnienia. Być może Francja to tak naprawdę Anglia?

Przejrzałem wątek i rozumiem, że GN mógł w ogóle nie starać się o obywatelstwo francuskie, ale w każdym razie będę zobowiązany za pomoc.

Jakub Witkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Terech_KatarzynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2020 - 21:34
Sympatyk


Dołączył: 19-02-2019
Posty: 20

Status: Offline
Witam

Poszukuję informacji na temat rodziny we Francji:
Wojciech Terech ( ur. 1904) i Katarzyna Szczybyło (ur. 1899 ) oboje urodzili się w Polsce.
Wzięli ślub w Dijon 6 listopada 1937 roku - chciałabym potwierdzić tą informację (znalazłam na geneanet).
Mieli syna Jana, który urodził się najprawdopodobniej po roku 1937 być może również w Dijon.

Katarzyna Terech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2020 - 22:55
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Katarzyno,
Napisz podanie o akt slubu po francusku lub po angielsku, podajac dane Wojciecha i Katarzyny (daty urodzenia, miejsca urodzenia, imiona i nazwiska rodzicow).
Dolacz pusta koperte z Twoim adresem i wyslij poczta:

Hôtel de Ville
Service Etat Civil
Place de la Liberté-Cour de Flore
21 000 DIJON
France


Moze sie okazac, ze ten akt slubu juz jest w archiwum, a w takim wypadku merostwo w Dijon Cie o tym poinformuje.

Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2020 - 02:06
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

jakub.witkowski napisał:
Widzę że część z Państwa ma dostęp do bazy naturalizacji. Czy mogę prosić o sprawdzenie osoby Gustaw Nering? Nazwisko pierwotnie w tej właśnie pisowni, ale bywa zapisywane "Nehring".

Urodził się jako Gustav Josef Nering 12 czerwca 1905 (matka była z urodzenia Niemką ale uważała się za Polkę, ojciec był Austriakiem), najprawdopodobniej w Samborze i był nauczycielem. Przed wojną przez jakiś czas mieszkał w Sanoku. Według rodzinnych wspomnień po II wojnie światowej osiadł we Francji, gdzie podobno zmarł w 1972. Miał utrzymywać kontakt listowny z dalszą krewną w kraju, ale osoba ta już od wielu lat nie żyje. Ostatnio na forum pojawił się link do spisu zmarłych we Francji od roku 1970, niestety jak dotąd nie odnalazłem tam mojego krewnego (przeszukałem lata 1970-1983 używając nazwiska w obu wariantach i daty urodzenia wraz z kodem płci). Jedyny wiarygodny trop jaki mam to obecność Gustawa Neringa podczas wojny w Anglii (publikacja dotycząca emigracyjnego Zrzeszenia Nauczycielstwa Polskiego).
Szukam jakiegokolwiek tropu we Francji na różne sposoby od dłuższego czasu i powoli zaczynam wątpić w rodzinne wspomnienia. Być może Francja to tak naprawdę Anglia?

Przejrzałem wątek i rozumiem, że GN mógł w ogóle nie starać się o obywatelstwo francuskie, ale w każdym razie będę zobowiązany za pomoc.

Jakub Witkowski


Niestety, nie znalazlam go ani w bazie naturalizacji ani w bazie zmarłych Sad

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.582312 sekund(y)