Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2020 - 11:52
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ale czego nie znajduje? i jaka wyszukiwarka?
jest info o zasobie na poziomie serii w szwa
tak, by się dowiedzieć co jest w spisie kontakt z AP jest niezbędny
jednak pytanie było
"czy szukać kopert w Archiwum Państwowym w Opolu"

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2020 - 12:05
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
ale czego nie znajduje? i jaka wyszukiwarka?
jest info o zasobie na poziomie serii w szwa
tak, by się dowiedzieć co jest w spisie kontakt z AP jest niezbędny
jednak pytanie było
"czy szukać kopert w Archiwum Państwowym w Opolu"


Dziękuje za odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek.soleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2020 - 10:59
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2009
Posty: 630
Skąd: Orneta woj.Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline
Witam.
Byłem w urzędzie miasta i gminy w Ornecie w sprawie kopert dowodowych.
Kopertę dowodową mojej teściowej zmarłej 2020r. otrzymałem do wglądu z możliwościa zrobienia zdjęć.
Kopertą dowodową zmarłego teścia w 2000r. nie znaleziono. Poinformowano mnie, że jest już przekazana do archiuwum.
Na szukajwarchiwach chciałem znaleźć informacje o kopertach dowodowych z Ornety ale bez rezultatu.

Pozdrawiam
Jurek Solecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2020 - 11:05
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
szwa (także szwa.gov) niestety NIE JEST pełną, aktualną informacją o zasobie, skontaktuj się z APem

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek.soleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2020 - 11:39
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2009
Posty: 630
Skąd: Orneta woj.Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline
Dzięki za sugestję, już piszę
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2020 - 12:37
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
2 z 4 szukanych przez mnie kopert dowodowych znajduje się w Archiwum Państwowym w Opolu. W przyszłą środę będę miał możliwość ich przejrzenia. Niestety koperty dowodowe dziadków zmarłych w 1962 i w 1971 roku nie odnalazłem nigdzie. Jedna z nich została zniszczona w 2004 roku, o drugiej nie wiem kompletnie nic.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek.soleckiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2020 - 22:05
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2009
Posty: 630
Skąd: Orneta woj.Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline
romans87 napisał:
2 z 4 szukanych przez mnie kopert dowodowych znajduje się w Archiwum Państwowym w Opolu. W przyszłą środę będę miał możliwość ich przejrzenia. Niestety koperty dowodowe dziadków zmarłych w 1962 i w 1971 roku nie odnalazłem nigdzie. Jedna z nich została zniszczona w 2004 roku, o drugiej nie wiem kompletnie nic.


Zobacz wątek metryczki dowodów osobistych .Archiwum w Milanówku

Jurek Solecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MalgorzataKurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2020 - 23:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-04-2008
Posty: 223
Skąd: Kraków
Status: Offline
Byłam ostatnio w archiwum Urzędu Miasta Krakowa. Interesujące mnie koperty dowodowe dostałam od ręki, bez zbędnych formalności. Byłam bardzo przyjemnie zaskoczona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2020 - 03:20
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
jurek.solecki napisał:
romans87 napisał:
2 z 4 szukanych przez mnie kopert dowodowych znajduje się w Archiwum Państwowym w Opolu. W przyszłą środę będę miał możliwość ich przejrzenia. Niestety koperty dowodowe dziadków zmarłych w 1962 i w 1971 roku nie odnalazłem nigdzie. Jedna z nich została zniszczona w 2004 roku, o drugiej nie wiem kompletnie nic.


Zobacz wątek metryczki dowodów osobistych .Archiwum w Milanówku

Jurek Solecki


Dziękuję za sugestię, ale w Milanówku nie ma żadnych dokumentów szukanych przez mnie osób.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2020 - 22:37
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Okazuje się że mam pecha znowu nic nie załatwiłem w urzędzie wrocławskim . odpisano mi że koperty dowodowe z lat 60, 70 i nawet 90 już nie istnieją.

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_RomanowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2020 - 09:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2009
Posty: 766
Skąd: Płock
Status: Offline
Kucharczyk_rajmund napisał:
Okazuje się że mam pecha znowu nic nie załatwiłem w urzędzie wrocławskim . odpisano mi że koperty dowodowe z lat 60, 70 i nawet 90 już nie istnieją.


Prosze zerknąc tutaj:
https://szukajwarchiwach.pl/search?q=do ... RCHro%3A82

warto pod tym kątem przeszukac te bazę
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2020 - 18:32
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Piotr_Romanowski napisał:
Kucharczyk_rajmund napisał:
Okazuje się że mam pecha znowu nic nie załatwiłem w urzędzie wrocławskim . odpisano mi że koperty dowodowe z lat 60, 70 i nawet 90 już nie istnieją.


Prosze zerknąc tutaj:
https://szukajwarchiwach.pl/search?q=do ... RCHro%3A82

warto pod tym kątem przeszukac te bazę


Niestety nic dla mnie. Wychodzi na to że albo naprawdę koperty dowodowe mojej rodziny zostały zniszczone albo po prostu zbyto mnie.

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
badurOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2020 - 09:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2008
Posty: 280

Status: Offline
Wczoraj otrzymałem w postaci kolorowych xero zawartości kopert dowodowych moich zmarłych rodziców.
Moje pismo było o treści jaki zaproponowała na tym forum pani Aneta.
Tylko cena to nie 31 zł za kopertę dowodową, ale 31 zł za jeden wniosek w kopercie. U rodziców w każdej kopercie były po trzy wnioski, z lat 1952, 1964 i 2003.
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
smola_angelikaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2020 - 11:32
Sympatyk


Dołączył: 01-02-2020
Posty: 107

Status: Offline
Dzień dobry,

muszę się pochwalić bo nie wytrzymam! Dzięki wnioskowi, który zamieściła tutaj Pani Aneta, otrzymałam dziś skany zawartości kopert dowodowych mojego dziadka (1945-2005) i pradziadka (1916-2001) zyskując tym samym pradziadkową kennkartę i zdjęcie z 1943 roku! Jestem ogromnie wzruszona i wdzięczna Pani Anecie za umieszczenie tutaj wniosku! Zwrot o dokumencie nie posiadającym mocy dokumentu urzędowego naprawę działa.
Chciałam zapytać, czy Państwo też otrzymują skany jakby z ksera, a nie oryginału? Ja tak dostałam, ale i tak nie mogę narzekać na jakość zdjęć. Nie chcę też Pani w urzędzie zawracać głowy i prosić o oryginały bo była bardzo życzliwa, a nie chcę nadużywać jej uprzejmości, zwłaszcza że zamierzam zwrócić się też o zawartość kopert dowodowych rodzeństwa pradziadków.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia w tym trudnym czasie, Angelika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamus_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2020 - 19:19
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 03-01-2020
Posty: 106

Status: Offline
Dzień dobry,

chciałam się podzielić swoją, jak dotychczas średnio szczęśliwą historią przygód z Biurem Dowodów Osobistych. Generalnie to Mea Culpa, bo prawdopodobnie źle sformułowałam wniosek, a brzmiał on tak:

Cytat:
zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie fotokopii dokumentów i zdjęć, jakie zachowały się w kopercie dowodowej mojej prababci ....
Jeżeli to możliwe, uprzejmie proszę o wykonanie fotokopii (skanów) dokumentów, na których widnieją fotografie prababci lub też umożliwienie mi wykonania zdjęć tych dokumentów własnym aparatem na miejscu w Urzędzie.


Wnioski o podanej treści składałam dwukrotnie do tego samego urzędu w mieście powiatowym (raz dla jednej prababci, drugi raz dla drugiej). Obie zmarły na początku lat 90'tych.

Za pierwszym razem miła Pani oddzwoniła mi, że ona może mi wysłać skany zdjęć, ale muszę uiścić opłatę skarbową w kwocie 31 zł. Ok, nie ma problemu, liczyłam się z tym. Na moje pytanie, czy może mi udostępnić całość ankiety odpowiedziała mi, że nie, tylko zdjęcia (bo tak interpretuje mój wniosek). No cóż może miała słuszność, uznałam że nie będę się kłócić i wezmę co dają. Dostałam fragmenty wniosków obcięte do samych zdjęć.

Jakiś czas później złożyłam drugi wniosek. Sprawą zajmowała się inna Pani, również bardzo miła (serio! bez żadnych uszczypliwości, obie Panie były naprawdę bardzo miłe). Więc tym razem również spytałam (a nuż się uda) czy mogłabym uzyskać skany całego wniosku, a nie tylko zdjęć prababci. I o dziwo, ta Pani się zgodziła bez problemu. Oczywiście w tym przypadku też trzeba było uiścić opłatę skarbową 31 zł.

Dziś otrzymałam pełne skany dwóch ankiet jakie prababcia złożyła w roku 1951 oraz 1965, wnioskując o dowód. We wniosku z 1951r. jako załączniki do ankiety wskazała metrykę urodzenia, metryki urodzenia dzieci oraz Kennkartę! Będę jutro znowu dzwonić do Urzędu, bo jeśli ta Kennkarta nigdzie nie zaginęła i rzeczywiście znajduje się w kopercie dowodowej prababci, to byłby to dla mnie nie lada skarb... Obawiam się tylko, że Panie mogą być niechętne do ponownego przeszukiwania archiwum.

W sumie.. nie wiem jaki z tego morał... Lepiej zadzwonić przed składaniem wniosku i wypytać wszystkie szczegóły czego i w jakim trybie można uzyskać ? To bym doradzała.

Pozdrawiam,
Patrycja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.966411 sekund(y)