Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marzena64Offline
Temat postu: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe fakt  PostWysłany: 16-02-2020 - 14:15
Sympatyk


Dołączył: 21-10-2007
Posty: 315

Status: Offline
Teraz wyszło 😊
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mobuffOffline
Temat postu: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe fakt  PostWysłany: 01-03-2020 - 23:44
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2020
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Genialni ludzie są na forum FB
https://www.facebook.com/groups/169714816510441

_________________
// Monika //
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marzena64Offline
Temat postu: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe fakt  PostWysłany: 01-03-2020 - 23:48
Sympatyk


Dołączył: 21-10-2007
Posty: 315

Status: Offline
Mobuff bardzo dziękuję za ten link.
Pozdrawiam serdecznie
Marzena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mobuffOffline
Temat postu: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe fakt  PostWysłany: 01-03-2020 - 23:51
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2020
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Można nawet napisać po polsku i albo przetłumaczą sobie „przyciskiem", albo znajdzie się ktoś, kto zna polski.
Powodzenia! Bez nich nie dałabym rady ruszyć w swoich poszukiwaniach.

_________________
// Monika //
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marzena64Offline
Temat postu: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe fakt  PostWysłany: 01-03-2020 - 23:59
Sympatyk


Dołączył: 21-10-2007
Posty: 315

Status: Offline
Korzystam z Translate. Ważne, że jest taka grupa. Bardzo się cieszę. Ale mi zrobilaś frajdę. Dzięki 💐
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mobuffOffline
Temat postu: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe fakt  PostWysłany: 02-03-2020 - 00:20
Sympatyk


Dołączył: 01-03-2020
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Rosjanie mają fioła na punkcie szukania przodków, niestety bardzo trudno jest wyciągnąć stamtąd jakieś dokumenty bez „wychodzenia ich sobie".
///Monika

_________________
// Monika //
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EWAFRAOffline
Temat postu: Re: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe   PostWysłany: 02-03-2020 - 10:37
Sympatyk


Dołączył: 02-08-2012
Posty: 779

Status: Offline
Marzena64 napisał:
. A Stanisława jest mi szczególnie bliska sercu, bo nie zaznala w Polsce serdecznosci. Zawsze byla traktowana jako " ruska", mimo, iż pracowała na siebie całe zycie. Przykre..


Co jest złego, przykrego czy upokarzającego w traktowaniu "ruskiej" jak "ruskiej"? Wszak z tego co zrozumiałam ta Pani Anastazja Iwanowna Michajłowa była Rosjanką. Nie wiem czy chodzi o jakieś konkretne akty niechęci, coś w rodzaju: Polska dla Polaków, Syjoniści na Syjam, Ruski won do Moskwy? Czy stykała się osobiście z taką ostrą agresją? Ktos jej ubliżył, wybił okno? Czy raczej chodzi o to, ze sąsiedzi mówili o niej: ta ruska co na 2 piętrze mieszka? Co nie powinno być dla niej niemiłe, tak jak nie było by dla mnie dziwne, ani przykre, gdybym osiedliwszy sie w Moskwie słyszała o sobie" ta paliaczka z naszej ulicy. Czemu miało by mnie to urazić? Wszak ja Paliaczka. I do tego dumna ze swego pochodzenia. Czy to, że pani Anastazja Stanisława pracowała na własne utrzymanie jakoś oddziela ja od tej rosyjskości?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marzena64Offline
Temat postu: Re: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe  PostWysłany: 02-03-2020 - 12:20
Sympatyk


Dołączył: 21-10-2007
Posty: 315

Status: Offline
Ewafra, nie będę analizować na Forum mojego stwierdzenia, podanego wyżej. Nigdy nie została zaakceptowana przez Polaków, a jej rosyjskie pochodzenie wielu osobom przeszkadzało. A czasami terror psychiczny jest gorszy od znęcania się fizycznego. To tyle na ten temat.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Re: Stanisława/Anastazja - akt ślubu Petersburg 1919 i nowe  PostWysłany: 02-03-2020 - 12:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
jest np. Tolkowo obwód pskowski
https://www.google.com/maps/place/Tolko ... d28.080278

Są też (pewnie wiadomo ale napiszę) indeksy ze św. Katarzyny z Petersburga
https://kresy.genealodzy.pl/gub_wil_87/petersburg.html
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.820377 sekund(y)