Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pozaq123Offline
Temat postu: Powicie obecnie Białoruś - rodzina Sobczuk  PostWysłany: 02-02-2020 - 20:03


Dołączył: 13-11-2019
Posty: 5

Status: Offline
Witam
poszukuję informacji odnośnie rodziny Sobczuk mieszkającej w miejscowości Powicie obecnie na Białorusi (koło miejscowości Dywin). Szukam metryk z tego rejonu w latach 1900 - 1920 (urodzenia, małżeństwa).
pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brozek_OskarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2020 - 11:16
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 28-04-2011
Posty: 547
Skąd: Wrocław\Jędrzejów
Status: Offline
Zapewne znajdują się w NIAB w Mińsku lub Grodnie, ostatecznie w ZAGS w Dywinie (czy w tych czasach była tam katolicka parafia?).

Pozdrawiam,
Oskar Brożek

_________________
Szukam Domaszewicz, Łosowski, Leszczyłowski, Łomanowski, Betlewicz, Pawłowski i Nowicki z terenów dawnego województwa Nowogródzkiego, konkretniej okolic Lachowicz, Zubielewicz, Baranowicz, Nieświeża, Klecka, Krzywoszyna, Niedźwiedzicy, Słucka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
varhin23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2020 - 22:55
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2019
Posty: 56
Skąd: Białystok
Status: Offline
Dzień dobry.

Sytuacja wygląda tak.
Kościół w Powicie. Z informacji, które posiadam, był tam od początku 1749 (-+) r., był jako unicki (Mam listę duchowieństwa unickiego), a następnie przebudowany na prawosławie po 1839 roku.
Kościół w Dywinie. Posiadam również wykaz duchowieństwa unickiego, Kościół tam znany od początku 1714 (-+) r. Później przebudowany na prawosławie.
Mogę poszukać ksiąg metrykalnych po Pana mejscowosci i napisze jutro.


Dodam od siebie. Urodziłem się niedaleko tego miejsca. Obecnie zajmuje się badaniem regionu Drohiczyn-Poleski.
W rejonie Kobryńskim, na nazwisko Sobczuk trafiać mozna się często.
Może Pan napissze więcej informacji, kogo szuka. Mogę zapytać tutejszych. Może ktos pamiętają tych ludzi. Ale jest 1 niuans, na Polesiu od 1900 roku, bardzo silny wpływ protestantcki, ktory jest mocna to tej chwili, być może twoi przodkowie nie znajdą się w metrycznych księgach prawosławnych.

Pozdrawiam
Tymoteusz Kaljuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
brolly11Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-02-2020 - 23:54
Zasłużony


Dołączył: 14-03-2014
Posty: 8

Status: Offline
Witm Mam pytanie

Gdzie na Białorusi pochodzi nazwisko Strelczun i jaka nazwa Parafii może być . Chodzi mi w Latach 1780 - 1884 . Czy ktoś wie gdzie może występuje to nazwisko Strelczun
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
varhin23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2020 - 16:16
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2019
Posty: 56
Skąd: Białystok
Status: Offline
Grodno i okolice albo Litwa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pozaq123Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2020 - 20:09


Dołączył: 13-11-2019
Posty: 5

Status: Offline
Poszukuję informacji odnośnie Leona Sobczuk urodzonego około 1913 roku w Powicie. Jego rodzicami byli Stefan i Natalia. Tyle wiem. Jakby Pan miał jakieś dodatkowe informacje pomogłoby mi to w dalszych poszukiwaniach.
Pozdrawiam Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
varhin23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2020 - 21:21
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2019
Posty: 56
Skąd: Białystok
Status: Offline
OK, poszukam.
Zadzwoniłem do rodziny, mamy znajomych w Powicie, zobaczymy co powiedzą tutejsi na początek.
Odpisać Panu tu albo na mail?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.025551 sekund(y)