Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MarsylkaOffline
Temat postu: Parafia Turgiele rocznik ~1870 - lepsze skany?  PostWysłany: 08-02-2020 - 18:32
Sympatyk


Dołączył: 23-05-2016
Posty: 608

Status: Offline
Mam takie pytanie. Szukam aktu przodka, Jana Tumasa z rocznika 1870r. par. Turgiele, Litwa. Czy są gdzieś lepsze skany niż te na FamilySearch (na epaveldas nie ma metryk z tej parafii)? Jedno, że nie ma skorowidzów, a jakość samych metryk jest bardziej niż marna. Jeżeli nie ma, to czy jest sens pisać do archiwum, bo jakoś mam wątpliwości, czy sami archiwiści coś wskórają.

Ada z Wiśniewskich
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marcin.RybickiOffline
Temat postu: Parafia Turgiele rocznik ~1870 - lepsze skany?  PostWysłany: 08-02-2020 - 18:52
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2015
Posty: 717

Status: Offline
Nie widziałem innych skanów z tej parafii poza tymi z familysearch. Sporadycznie można trafić spisy w litewskich metrykach, a jeśli trzeba " z palca". Cóż trochę dłużej zejdzie z odnalezieniem przodka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarsylkaOffline
Temat postu: Parafia Turgiele rocznik ~1870 - lepsze skany?  PostWysłany: 08-02-2020 - 19:43
Sympatyk


Dołączył: 23-05-2016
Posty: 608

Status: Offline
Haha, ,,z palca'' mi nie przeszkadza, schody są prawie nie do pokonania, gdy rubryki są albo praktycznie niewidoczne przez wyblaknięcie (?) lub wręcz odwrotnie, zamazanie na czarno. No ale jest jak jest. Może to oryginały są kiepskie, nie skany:)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marcin.RybickiOffline
Temat postu: Parafia Turgiele rocznik ~1870 - lepsze skany?  PostWysłany: 08-02-2020 - 22:19
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2015
Posty: 717

Status: Offline
Z dziesięć minut zajęło mi przejrzenie 346 metryk urodzenia z roku 1870 roku z parafii Turgiele. Można sobie poradzić.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Parafia Turgiele rocznik ~1870 - lepsze skany?  PostWysłany: 08-02-2020 - 22:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Też nie widzę problemu, widziałem dużo, dużo gorsze metryki.
Te są średnie. Au Jana znalazłem, pół godziny pracy. Na marginesach są nazwiska i to bardzo pomaga.

Tak dla porównania Odelsk
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=834700
I
Pabianice
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 2106&y=270
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarsylkaOffline
Temat postu: Parafia Turgiele rocznik ~1870 - lepsze skany?  PostWysłany: 09-02-2020 - 12:38
Sympatyk


Dołączył: 23-05-2016
Posty: 608

Status: Offline
Może to kwestia znajomości języka:) Jakościowo wygląda lepiej niż Turgiele, tzn. sama wyrazistość tuszu. Co do zapisu jako takiego - wszystko wygląda jak dziecięce bazgroły xD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Parafia Turgiele rocznik ~1870 - lepsze skany?  PostWysłany: 09-02-2020 - 13:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Nie, to nie jest kwestia języka Smile
Wiesz jak wygląda rosyjska litera T i litera u
Na lewym marginesie są nazwiska czytelne, ja je widzę na komórce.
W 1870 nie ma tego au. Linka nie daję, bo jak dałem ostatnio do jego AM to nie zauważyłaś nawet Smile (choć chwała, że znalazłaś sama)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarsylkaOffline
Temat postu: Parafia Turgiele rocznik ~1870 - lepsze skany?  PostWysłany: 09-02-2020 - 13:31
Sympatyk


Dołączył: 23-05-2016
Posty: 608

Status: Offline
Hm, faktycznie mogło mi gdzieś umknąć. Po raz pierwszy zwróciłam uwagę na opcje, że można ustawić orientację i kontrast, to sporo pomaga. Znajdę sobie w końcu:)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.954566 sekund(y)