Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Patrick_ChłądOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2020 - 14:00
Sympatyk


Dołączył: 15-08-2009
Posty: 104
Skąd: FRANCJA
Status: Offline
Witam, właśnie rozmawiałem przez telefon z szwagierką Zygmunta (80 lat). Jeji adres: SPYCHALSKI Antoinette 12 rue des Fuschias 81130 Cagnac-les-mines. Potem zadzwoniłem do prezesa stowarzyszenia To i Hola w CAGNAC LES MINES, przypadek, że Zygmunt był jej ojczymem. Jan i Katarzyna mieli czworo: Françoise miała nieślubne dziecko Christiane, a następnie wyszła za mąż za pana NAVROT córka Helena.
Iréna Iréna wyszła za mąż za pana TOMANKA i miała trzy córki.
A starszy brat ZYGMUNT, żonaty z Antoinette, miał syna Jean Pierre.
Zygmunt zmarł w 1976 r.
Jej adres e-mail: angela.giendaj@gmail.com, czeka na twoje wiadomości. Obecnie przebywa w PARYŻIE z córką i nie będzie w stanie natychmiast odpowiedzieć.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
janus_danielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2020 - 00:03
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2009
Posty: 112

Status: Offline
DO ELGRA podany adres stowarzyszenia nie otwiera się http://association.cggl.fr/contact-pour-les-visiteurs/ może coś pominąłem?

_________________
http://www.adampolanowski.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Patrick_ChłądOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2020 - 11:11
Sympatyk


Dołączył: 15-08-2009
Posty: 104
Skąd: FRANCJA
Status: Offline
Do Janus, Witaj, cytowana ulica nie istnieje (lub już nie istnieje) w WITTENHEIM. Zadzwoniłem do ratusza i na ich prośbę wysłałem e-mail z informacjami na temat Andrzeja. Będą szukać w miejskich rejestrach.

Zadzwoniłem także do ratusza Robiac-Rochessadoule. Otrzymali e-mail z prośbą o informacje o kobiecie o imieniu Podwiązka. Przekonają się, czy Andrzej był w ich gminie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
janus_danielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2020 - 18:52
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2009
Posty: 112

Status: Offline
Każda odpowiedź dotycząca potomków Andrzeja Podwiązki i jego samego np akt zgonu będzie dla mnie wielkim wydarzeniem O osobe urodzoną między latami 1916 1960 o nazwisku Podwiązka już kilka razy pytałem pośredni przez znających j francuski Do tej pory z zerowym rezultatem DZIĘKUJĘ

_________________
http://www.adampolanowski.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 22:23
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Mam prośbę do posiadaczy konta premium na francuskiej www.filae.com Chodzi mi o Podyma Veronique 1914 - 2007 Kraszkowice i o Podyma Janina 1922 - 2007 Poland . Tam są wzmianki o dokumentach i miejscach pochówku może będą tam tez informacje o małżonkach. Dziękują za przysługę Rajmund

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zerkowski_MichelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 11:12
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2013
Posty: 263
Skąd: FRANCJA - Montpellier
Status: Offline
"Kucharczyk_rajmund"Mam prośbę do posiadaczy konta premium na francuskiej www.filae.com Chodzi mi o Podyma Veronique 1914 - 2007 Kraszkowice i o Podyma Janina 1922 - 2007 Poland . Tam są wzmianki o dokumentach i miejscach pochówku może będą tam tez informacje o małżonkach. Dziękują za przysługę Rajmund


Witam,
Nie mam konta premium Filae, ale znalazłem to na Geneanet:

Nom : PODYMA
Prénom : Janina
Sexe : F
Jour de naissance : 20
Mois de naissance : 03
Année de naissance : 1922
Code insee naissance : 99122
Commune de naissance : Kraskowice
Pays de naissance : POLOGNE
Jour de décčs : 03
Mois de décčs : 01
Année de décčs : 2007
Code insee deces : 08381
Commune de décčs : Saint-Germainmont
Pays de décčs : FRANCE

Nom : PODYMA
Prénom : Veronique
Sexe : F
Jour de naissance : 23
Mois de naissance : 07
Année de naissance : 1914
Code insee naissance : 99122
Commune de naissance : Kraszkowice
Pays de naissance : POLOGNE
Jour de décčs : 11
Mois de décčs : 08
Année de décčs : 2007
Code insee deces : 25056
Commune de décčs : Besançon
Pays de décčs : FRANCE

_________________
Pozdrawiam
Michel

Szukam :
Flaczynski, Lulka, Woroch
Zerkowski, Zawadzki, Rohwein, Polakowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 18:30
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Zerkowski_Michel napisał:
Kucharczyk_rajmund napisał:
Mam prośbę do posiadaczy konta premium na francuskiej www.filae.com Chodzi mi o Podyma Veronique 1914 - 2007 Kraszkowice i o Podyma Janina 1922 - 2007 Poland . Tam są wzmianki o dokumentach i miejscach pochówku może będą tam tez informacje o małżonkach. Dziękują za przysługę Rajmund


Witam,
Nie mam konta premium Filae, ale znalazłem to na Geneanet:

Nom : PODYMA
Prénom : Janina
Sexe : F
Jour de naissance : 20
Mois de naissance : 03
Année de naissance : 1922
Code insee naissance : 99122
Commune de naissance : Kraskowice
Pays de naissance : POLOGNE
Jour de décčs : 03
Mois de décčs : 01
Année de décčs : 2007
Code insee deces : 08381
Commune de décčs : Saint-Germainmont
Pays de décčs : FRANCE

Nom : PODYMA
Prénom : Veronique
Sexe : F
Jour de naissance : 23
Mois de naissance : 07
Année de naissance : 1914
Code insee naissance : 99122
Commune de naissance : Kraszkowice
Pays de naissance : POLOGNE
Jour de décčs : 11
Mois de décčs : 08
Année de décčs : 2007
Code insee deces : 25056
Commune de décčs : Besançon
Pays de décčs : FRANCE



Dziękuje za pomoc, możliwe ze mam nowy trop w moich poszukiwaniach. Liczyłem ze będą podane imiona rodziców Janiny i ewentualnie nazwiska małżonków. Jeszcze raz wielkie dzieki Rajmund

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiśniewska_Anna1975Offline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 20:41
Sympatyk


Dołączył: 24-01-2020
Posty: 20

Status: Offline
Dzień dobry,
Podłączam się do prośby Pana Rajmunda i bardzo proszę o pomoc w dotarciu do francuskiej linii rodziny mojego męża. Ciotka nazywała się Maria Czarnecka ur. 25.12.1895 w Chełmnie ( okolice Torunia) jej rodzice to Zuzanna z domu Zielińska i Albert Czarnecki. W latach 1910-1923 mieszkała w Toruniu przy ul. Mickiewicza skąd w 1924 r. wyjechała do Francji do męża Franciszka Jarockiego, który wyjechał tam z terenów Polski najprawdopodobniej wcześniej. Osiedlili się albo w Lille albo w Roubaixe gdzie się pobrali. Prowadzili restaurację chyba w Roubaixe we Francji. Proszę o każdą informację o ślubie, śmierci, dzieciach. Z góry dziękuję
Anna Wiśniewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 22:27
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Kucharczyk_rajmund napisał:


Dziękuje za pomoc, możliwe ze mam nowy trop w moich poszukiwaniach. Liczyłem ze będą podane imiona rodziców Janiny i ewentualnie nazwiska małżonków. Jeszcze raz wielkie dzieki Rajmund

Ramundzie,
czego chcieć więcej... Masz datę i miejsce zgonu, poproś o akt zgonu a będziesz miał brakujące informacje.

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2020 - 13:44
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
elgra napisał:
Kucharczyk_rajmund napisał:


Dziękuje za pomoc, możliwe ze mam nowy trop w moich poszukiwaniach. Liczyłem ze będą podane imiona rodziców Janiny i ewentualnie nazwiska małżonków. Jeszcze raz wielkie dzieki Rajmund

Ramundzie,
czego chcieć więcej... Masz datę i miejsce zgonu, poproś o akt zgonu a będziesz miał brakujące informacje.


Właśnie to zrobiłem. Jeszcze raz wielkie dzięki.

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Węgrzyn_AniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2020 - 19:47
Sympatyk


Dołączył: 26-02-2009
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Mam nietypowe pytanie. Jak mogę sprawdzić, kiedy mój pradziadek Władysław Dworzyński ur. 1887 w Jakubowie, wrócił z Francji do Polski. Z dawnych opowieści mojej mamy nie wiem czy nie był zmuszony do wyjazdu. Przyczyny nie znam. Możliwe, że było to w latach trzydziestych, albo końcówka dwudziestych. Żona z dziećmi została, wrócił też starszy syn, mój dziadek Marian ur. 1911, podobno do wojska.

_________________
Pozdrawiam Ania

Skap Chawłowscy Kamińscy Zień Popowicz Przybylscy Jakubowscy Dworzyńscy Moch Sawicz Wrześniewscy Milczarek Łuczkowscy Moch Ciurapińscy Godlewscy Mączyńscy Okraszewscy Pampuch Malonek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dobry_Duszek91Offline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2020 - 15:08
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 200

Status: Offline
Dzień dobry,

Może ktoś będzie umiał mi pomóc. Poszukuję informacji o żydowskim małżeństwie - Lev i Beatrice Vurgaft. Pochodzili z Rumunii ale po wojnie osiedlili się we Francji. Wiem, że w latach 70 XX w. mieszkali w Nicei. Byli wtedy w podeszłym wieku. Czy istniałaby możliwość pomocy w zlokalizowaniu ich grobów?

_________________
Serdecznie pozdrawiam,
Przemysław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzejewska_KatarzynaOffline
Temat postu: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 05-02-2020 - 11:08
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 18

Status: Offline
Drodzy forumowicze!

Mam pytanie, czy jest w ogóle sens i gdzie szukać aktu ślubu we Francji, gdy jedyną daną jaką posiadam to nazwisko mojego dziadka i przedział czasowy lat, kiedy ślub mógł się odbyć?
Dziadek zakochał się pannie z Francji, wyjechał wziął ślub, a po kilku latach się rozwiódł (prawdopodobnie lata 1918-25 XX wieku). Nie znam nawet imienia jego wybranki. Dziadek spędził w Paryżu wiele lat, a po powrocie do Polski poznał babcię i pewnie dlatego nie mam żadnych więcej danych o jego pierwszej wybrance serca.
Można gdzieś szukać takiego aktu ślubu czy rozwodu mając tylko nazwisko dziadka?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 05-02-2020 - 11:50
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Dzien dobry,

Na tym Forum jest specjalny temat "szukam przodka we Francji".
Mamy tez zwyczaj podpisywania sie chociaz imieniem.

Nie znajac miejsca, ani daty we Francji, poszukiwania beda trudne, chyba, ze byl jakis potomek urodzony z tego pierwszego malzenstwa we Francji, ktory teraz szuka swoich korzeni i jest wpisany na francuska strone genealogiczna. Zawsze mozna sprawdzic samo nazwisko.

Zacznij od calkowitego aktu drugiego slubu dziadka w Polsce. Moze zachowaly sie alegaty, w ktorych bedzie kopia rozwodu. Sprawdz tez kopie aktu chrztu. Na marginesie moze byc wpisany jego pierwszy slub.
Francuskie urzedy stanu cywilnego przesylaja takie informacje do parafii urodzenia.
Jak juz bedziesz miala te dokumenty, to wroc do nas, a zobaczymy co mozna dalej zrobic,

Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andrzejewska_KatarzynaOffline
Temat postu: Jak odnaleźć akt ślubu - Francja  PostWysłany: 05-02-2020 - 12:18
Sympatyk


Dołączył: 18-03-2019
Posty: 18

Status: Offline
Dziękuję. I przepraszam, faktycznie zapomniałam się podpisać Sad
Aktu drugiego ślubu nie posiadam, spalił się wraz z cerkwią na Podwalu w czasie Powstania Warszawskiego...
Na akcie chrztu nie ma też żadnej adnotacji. Dziadek również zginął w Powstaniu, więc nie ma aktu zgonu. Same niewiadome...

Pozdrawiam,
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.527492 sekund(y)