Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
gieniaOffline
Temat postu: Re: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie  PostWysłany: 10-09-2019 - 06:17
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
Kapusta_Michał napisał:
Dzień dobry,
czy ktoś po przerwie wakacyjnej będzie w Archiwum Kurii Metropolitalnej? Szukam aktów parafii w Oświęcimiu. Ze spisu kopii wynika że interesujące mnie lata znajdują się w zasobach Archiwum. Bardzo proszę o pomoc. Szczegóły na priv.


Witam Cię Michał,
archiwum będzie czynne od października 2019 r.
Ja wybieram się dopiero po 10 października 2019 r.

Gienia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zak_stOffline
Temat postu: Re: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie  PostWysłany: 02-10-2019 - 20:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2019
Posty: 30

Status: Offline
Dzień dobry,
w ADK znajduje się księga SKAWINA URODZENIA I CHRZTY Lata: 1799 - 1878. Mam imię i nazwisko pradziadka urodzonego w 1866 r. w Skawinie oraz imiona jego rodziców (rok spisany jest z metryki ślubu więc może się różnić nieznacznie). Jeżeli ktoś byłby w AD Kraków i mógł sprawdzić dla mnie tę osobę proszę o kontakt na priv. Gdyby dało się zrobić zdjęcie to byłoby wspaniale ale nie wiem jakie zasady panują w tym archiwum.
Ilona zak_st
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gieniaOffline
Temat postu: Re: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie  PostWysłany: 03-10-2019 - 06:26
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
zak_st napisał:
Dzień dobry,
w ADK znajduje się księga SKAWINA URODZENIA I CHRZTY Lata: 1799 - 1878. Mam imię i nazwisko pradziadka urodzonego w 1866 r. w Skawinie oraz imiona jego rodziców (rok spisany jest z metryki ślubu więc może się różnić nieznacznie). Jeżeli ktoś byłby w AD Kraków i mógł sprawdzić dla mnie tę osobę proszę o kontakt na priv. Gdyby dało się zrobić zdjęcie to byłoby wspaniale ale nie wiem jakie zasady panują w tym archiwum.
Ilona zak_st


Witam Cię Ilona,
wybieram się 10 paź., jak zdrowie pozwoli. Potem mam rehabilitację przez dwa tygodnie. Więc jak to nie pilne, to w ostateczności w listopadzie 2019 r. OK?
No chyba, że ktoś zrobi ci zdjęcie wcześniej.

Gienia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
37gosiaOffline
Temat postu: Re: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie  PostWysłany: 31-01-2020 - 14:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-10-2016
Posty: 26
Skąd: Kraków
Status: Offline
Dzień dobry,
niedawno trafiłam na świetną wiadomość.

"W styczniu 2020 roku Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II rozpocznie realizację projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej, dzięki któremu bezcenne zasoby archiwalne zostaną w pełni zdigitalizowane, opracowane i udostępnione w Internecie. Prace nad portalem internetowym potrwają do końca 2022 roku.

W ramach projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej procesowi digitalizacji a następnie udostępnieniu w Internecie poddane zostaną najcenniejsze archiwalia wchodzące w skład trzech zasobów archiwalnych o unikalnym znaczeniu naukowym, kulturowym i historycznym: Archiwum Archidiecezji Lwowskiej (Archiwum im. Arcybiskupa Eugeniusza Baziaka), Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Archiwum Diecezji Bielsko-Żywieckiej."

Poniżej linki do szczegółowszych informacji
https://diecezja.pl/aktualnosci/cyfrowe ... akowskiej/
http://pracownia.ihszik.whidk.upjp2.edu.pl/node/281

pozdrawiam
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2020 - 20:03
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Ten projekt tylko w niewielkim stopniu obejmuje księgi metrykalne. Wspomniane w artykule księgi z parafii Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz nieliczne inne parafie (zaledwie około 20).

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2020 - 21:37
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
w sumie ok. 500 000 skanów za 7 milionów
ale z konserwacją i opracowaniem
i platformą...no skoro nie może być na istniejących...
z możliwością prostego skopiowania? (Atom?)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdwwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-02-2020 - 22:11
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2020
Posty: 20

Status: Offline
Dzień dobry,

czy ktoś w najbliższym czasie wybiera się do archiwum? Byłaby gorąca prośba o wykonanie zdjęć dwóch aktów w jednej z ksiąg.

Pozdrawiam,
Paweł

_________________
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mateusz_GrojecOffline
Temat postu: Re: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie  PostWysłany: 16-07-2020 - 18:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-06-2020
Posty: 76

Status: Offline
37gosia napisał:
Dzień dobry,
niedawno trafiłam na świetną wiadomość.

"W styczniu 2020 roku Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II rozpocznie realizację projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej, dzięki któremu bezcenne zasoby archiwalne zostaną w pełni zdigitalizowane, opracowane i udostępnione w Internecie. Prace nad portalem internetowym potrwają do końca 2022 roku.

W ramach projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej procesowi digitalizacji a następnie udostępnieniu w Internecie poddane zostaną najcenniejsze archiwalia wchodzące w skład trzech zasobów archiwalnych o unikalnym znaczeniu naukowym, kulturowym i historycznym: Archiwum Archidiecezji Lwowskiej (Archiwum im. Arcybiskupa Eugeniusza Baziaka), Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Archiwum Diecezji Bielsko-Żywieckiej."

Poniżej linki do szczegółowszych informacji
https://diecezja.pl/aktualnosci/cyfrowe ... akowskiej/
https://pracownia.ihszik.whidk.upjp2.edu.pl/node/281

pozdrawiam
Małgorzata


Bardzo dobra wiadomość, wiadomo, które parafie z diecezji bielsko-żywieckiej są objęte projektem? Bo patrzyłem na tychstronach wskazanych i albo coś przeoczyłem, albo nie ma takiej informacji?

Pozdrawiam Mateusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_StańczakOffline
Temat postu: Re: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie  PostWysłany: 16-07-2020 - 22:12
Sympatyk


Dołączył: 01-08-2018
Posty: 27

Status: Offline
Dzień Dobry
Planuję wizytę w Archiwum Diecezji Krakowskiej jak najszybciej po otwarciu pracowni. Chętnie pomogę.
Zbyszek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ted_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2020 - 11:17
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2016
Posty: 1192

Status: Offline
Witam!
Ważne dla tych, którzy planowali (planują) wizytę w AKM na ul. Franciszkańskiej w Krakowie:
https://archiwum.diecezja.pl/aktualnosc ... emicznego/
Pozdrawiam!
Tadek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kosmaOffline
Temat postu: Archiwum Archidiecezjalne w Krakowie cennik zdjęć  PostWysłany: 20-11-2020 - 08:07


Dołączył: 27-05-2019
Posty: 5

Status: Offline
witam czy może ktoś mi sprawdzić księgi urodzeń z parafii Raciechowice z 1883 roku. chodzi o wiek rodziców Witorii Mastalerz ur. w Glichów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamus_POffline
Temat postu: Archiwum Archidiecezjalne w Krakowie cennik zdjęć  PostWysłany: 20-11-2020 - 09:14
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 03-01-2020
Posty: 106

Status: Offline
Archiwum Kurii jest zamknięte od marca i nie prowadzi usług repograficznych, więc dopóki się na nowo nie otworzy, to nie uda się nic sprawdzić.

Chyba, że ktoś akurat ma poszukiwane przez Ciebie informacje.

Patrycja

_________________
Pozdrawiam,
Patrycja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
azacharaOffline
Temat postu: Archiwum Archidiecezjalne w Krakowie cennik zdjęć  PostWysłany: 12-04-2021 - 15:21


Dołączył: 12-04-2021
Posty: 4

Status: Offline
Czy ktoś z doświadczenia może potwierdzić, czy w warunkach pandemii archiwum diecezjalne odpisuje na maile, czy lepiej i skuteczniej jest dzwonić? I czy w tej chwili można w ogóle przyjść przeprowadzić kwerendę w księgach metrykalnych?

_________________
Pozdrawiam,
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zak_stOffline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezjalne w Krakowie cennik zdjęć  PostWysłany: 12-04-2021 - 18:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-10-2019
Posty: 30

Status: Offline
azachara napisał:
Czy ktoś z doświadczenia może potwierdzić, czy w warunkach pandemii archiwum diecezjalne odpisuje na maile, czy lepiej i skuteczniej jest dzwonić? I czy w tej chwili można w ogóle przyjść przeprowadzić kwerendę w księgach metrykalnych?

Mi odpisali, że odpowiadają tylko na ogólne pytania, a jeżeli potrzebuję informacji z ksiąg to muszę poczekać aż będzie otwarte bo kwerendy nie przeprowadzają (nawet w tym czasie kiedy jest zamknięte ze względu na Covid) ale to było więcej niż miesiąc temu dokładnie nie pamiętam.
Pozdrawiam
Zak_st
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
azacharaOffline
Temat postu: Re: Archiwum Archidiecezjalne w Krakowie cennik zdjęć  PostWysłany: 12-04-2021 - 19:19


Dołączył: 12-04-2021
Posty: 4

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź. Chciałabym przyjść i sama zrobić kwerendę, ale nie odpisali mi nawet na pytanie, czy można przyjść i skorzystać z czytelni, a jeśli tak to kiedy...

moderacja (elgra)
Zgodnie z regulaminem i przyjętym zwyczajem prosimy o podpisywanie swoich postów przynajmniej imieniem.
Jeżeli każdorazowe podpisywanie postów jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis. https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... rt-0.phtml

_________________
Pozdrawiam,
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.730379 sekund(y)