Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
adamrwOffline
Temat postu: Księga rejestracyjna repatriantów osiedlonych - co zawiera  PostWysłany: 29-08-2019 - 11:38
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Dziękuję bardzo, na podany wątek nie trafiłem, a faktycznie zawiera w poście z dn. 08-10-2009 informację, o którą pytałem.
Przepraszam za kłopot i dziękuję za pomoc.
Adam

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 00:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2018
Posty: 44

Status: Offline
Dzień dobry. Na wstępie przeproszę jeśli pytam o coś oczywistego lub opisanego gdzieś indziej - przeczytałem cały wątek i kilka pokrewnych wspominanych w linkach, ale interesujących mnie informacji nie znalazłem. Sporo linków prawdopodobnie jest też przedawnionych, bo nie działają. Przechodząc jednak do istoty sprawy: w wyszukiwarce PUR STG Wrocław znajduję informację o dziadkach mojej babci. Przykładowo:

Berkowski Leon 82/345 359 13 16 4990 Żary

Nie wiem natomiast zupełnie co z tą informacją dalej zrobić. Czy mogę wysłać list do Archiwum Państwowego we Wrocławiu z prośbą o udostępnienie drogą pocztową zawartości teczki czy jest to udostępniane jedynie na miejscu we Wrocławiu?

Z góry dziękuję za pomoc
Bartosz

PS. Podepnę pod to jeszcze drugie pokrewne pytanie (użyłem wyszukiwarki ale nie widzę w żadnym wątku omówienia tego tematu) - dane rodziców mojej drugiej babci widnieją w dokumencie:

Zespół: 53/918/0 Państwowy Urząd Repatriacyjny. Wojewódzki Oddział w Poznaniu ť Seria: 9 Dział Prawny ť Jednostka: 1684 Orzeczenia odszkodowawcze mienia rolniczego, Numer 16. Repertorium 1501 - 1600

I podobne pytanie jak poprzednio - czy należy jechać do Poznania, czy jest szansa na uzyskanie tego co tam się znajduje drogą pocztową/mailową. No i czy w ogóle gra jest warta świeczki, czy będą tam jakieś dane (chociażby miejsce urodzenia pradziadka, którego babcia niestety nie zna)?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tom_mkOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 06:23
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2018
Posty: 231

Status: Offline
Poznan z pewnoscia wysle skany na email po uiszczeniu oplaty. Szybki kontakt z tym archiwum. Oplata 8zl od skanu. Kiedy znane sa sygnatury, to sprawa ulatwiona, jesli brak sygnatur, to dochoda oplaty za czas kwerendy. Mysle ze kazde archiwum tak dziala, jedynie z doswiadczenia moge powiedziec , ze czas na odpowiedz bedzie sie roznil. Jedni odpisuja po paru dniach, natomiast w niektorych archiwach nawet ponad miesiac trzeba czakac.

Pozdrawiam
Tomasz D.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 09:25
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
bwrubel napisał:

I podobne pytanie jak poprzednio - czy należy jechać do Poznania, czy jest szansa na uzyskanie tego co tam się znajduje drogą pocztową/mailową. No i czy w ogóle gra jest warta świeczki, czy będą tam jakieś dane (chociażby miejsce urodzenia pradziadka, którego babcia niestety nie zna)?


Też jestem ciekawy jakie informacje znajdują się na tych 15 stronach (które AP w Poznaniu ma na temat orzeczenia odszkodowawczego brata mojej prababci) i czy jest warte wydania 120 zł na skany Smile

Może ktoś widział taki dokument (orzeczenie odszkodowawcze) i mógłby się podzielić wiedzą co w nim jest napisane - o mieniu i o osobach Smile

Natomiast potwierdzam, że AP Poznań odpowiada szybko na zapytania.
pozdrawiam
Adma

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 10:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2018
Posty: 44

Status: Offline
adamrw napisał:
bwrubel napisał:

I podobne pytanie jak poprzednio - czy należy jechać do Poznania, czy jest szansa na uzyskanie tego co tam się znajduje drogą pocztową/mailową. No i czy w ogóle gra jest warta świeczki, czy będą tam jakieś dane (chociażby miejsce urodzenia pradziadka, którego babcia niestety nie zna)?


Też jestem ciekawy jakie informacje znajdują się na tych 15 stronach (które AP w Poznaniu ma na temat orzeczenia odszkodowawczego brata mojej prababci) i czy jest warte wydania 120 zł na skany Smile

Może ktoś widział taki dokument (orzeczenie odszkodowawcze) i mógłby się podzielić wiedzą co w nim jest napisane - o mieniu i o osobach Smile

Natomiast potwierdzam, że AP Poznań odpowiada szybko na zapytania.
pozdrawiam
Adma


Być może zadam kolejne oczywiste pytanie, ale skąd, Adamie, wiesz ile tam jest stron?
Bartek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 11:03
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
bwrubel napisał:

Być może zadam kolejne oczywiste pytanie, ale skąd, Adamie, wiesz ile tam jest stron?
Bartek

Bo mi AP Poznań tak napisało. Smile
Tyle tylko, że nie wiem ile z tych stron to fiszki, okładki, tabelki zbiorcze itp., a ile informacje, które mogą być mi przydatne. Gdyby chodziło o przodka w linii prostej, to bym zaryzykował zamówienie dokumentów w ciemno, ale w przypadku brata prababci zastanawiam się, czy przysłowiowa skórka jest warta wyprawki.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2020 - 15:38
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2018
Posty: 44

Status: Offline
AP w Poznaniu odpisało mi wczoraj, że stron jest 5. 40 zł nie majątek, a sprawa dotyczy bezpośrednich pradziadków, tak więc właśnie zrobiłem przelew i jak tylko dostanę skany, to napiszę co się w nich znajduje.

Bartek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2020 - 07:38
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Super, będę wdzięczny za informacje czego można się w takim dokumencie spodziewać. Może będzie coś o rodzinie (rodzice, rodzeństwo). Ech, rozmarzyłem się....

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bwrubelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-02-2020 - 00:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-02-2018
Posty: 44

Status: Offline
Tak więc, szczerze jestem troszeczkę rozczarowany danymi zawartymi w orzeczeniu odszkodowawczym. Już mówię dlaczego. Liczyłem że znajdują się tam imiona rodziców pradziadka, ale niestety takowych nie ma. Jest za to data i miejsce urodzenia, miejsce poprzedniego zamieszkania (bez dokładnego adresu w moim przypadku, jedynie miejscowość, gmina, powiat i województwo) tak więc dotarcie do rodziców powinno być możliwe mając te dane. Ponadto: Powód wysiedlenia. Miejsce pobytu obecnie. Imię żony oraz liczba dzieci (bez imion). Opis mienia pozostawionego na wschodzie. Jako, że nie przedłożone są dokumenty na rzeczywiste posiadanie mienia, załączone są formularze zeznaniowe dwóch świadków mające na celu poświadczenie zgodności z prawdą. Jeden to kolega, drugi to brat pradziadka - tak więc potencjalnie jest to coś co Ciebie Adamie (@adamrw) by interesowało. (To jedyny taki formularz który widziałem w życiu, więc być może jeśli dokumentacja była, to nie było zeznań świadków. Ale u mnie jest to tylko 5 kartek a u Ciebie pamiętam, że było ich więcej, więc większe szanse na jakieś znaleziska).

Przepraszam trochę za chaos w wiadomości, ale pora już późna i trochę zmęczony jestem.
Pozdrawiam i owocnych poszukiwań życzę.
Bartek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-02-2020 - 09:56
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Dziękuję bardzo za informację. Może przy jakimś pobycie w Poznaniu umówię się w Archiwum i zobaczę co tam mają na temat mojego krewnego.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dariusz.MałyszaOffline
Temat postu: Szukam wykazu osób przesiedlonych w latach '46-'47  PostWysłany: 12-10-2020 - 10:03
Sympatyk


Dołączył: 15-12-2018
Posty: 20

Status: Offline
Witam,
Proszę o pomoc, gdzie znajdę (oczywiście jeśli istnieje) wykaz osób wyjeżdzających w latach '46-'47 na tzw. Ziemie Odzyskane z obszarów Zamojszczyzny. Dokładnie z Dąbrowicy (parafia Puszcza Solska) do Dargoszewa lub Kozielice. (obecnie woj. zachodniopomorskie).
Z góry dziękuję.
Dariusz Małysza
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Szukam wykazu osób przesiedlonych w latach  PostWysłany: 12-10-2020 - 10:08
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ale potrzebny jest "wykaz"? na pewno?
czy po prostu informacja/potwierdzenie
"przodek Iksiński przyjechał"
"już nieżyjący Igrekowski przyjechał z ...do...."

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu: Szukam wykazu osób przesiedlonych w latach  PostWysłany: 12-10-2020 - 10:12
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
https://www.szczecin.ap.gov.pl/iCmsModu ... 39/seria/5

https://www.szczecin.ap.gov.pl/iCmsModu ... on_page/10

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/zes ... polu=70155

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dariusz.MałyszaOffline
Temat postu: Szukam wykazu osób przesiedlonych w latach  PostWysłany: 12-10-2020 - 10:25
Sympatyk


Dołączył: 15-12-2018
Posty: 20

Status: Offline
Tak dokładnie to szukam miejsca (wymeldowania lub zameldowania) gdzie zostało źle zapisane nazwisko mojego przodka ,tzn. Ja, ojciec i dziadek Małysza a pradziadek Małysa. Pradziadek przyjechał do Dargoszewa i został zameldowany jako Małysza ale...po 20 latach po jego śmierci sąd zmienił mu nazwisko na Małysa (Sąd wyjaśnił mi, że zrobił to na wniosek żony jego syna w sprawach spadkowych.
Poszukiwany przeze mnie wykaz pozwoli mi dokładnie ustalić jak miał na nazwisko pradziadek kiedy mieszkał w Dąbrowicy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pdanielakOffline
Temat postu: Szukam wykazu osób przesiedlonych w latach  PostWysłany: 12-10-2020 - 11:15
Sympatyk


Dołączył: 18-09-2018
Posty: 386
Skąd: Gdynia
Status: Offline
To zacznij od aktu urodzenia pradziadka.

https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... 5&to_date=
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.713274 sekund(y)