Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
agnesoli21Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2020 - 20:18
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2018
Posty: 77

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
agnesoli21 napisał:
Dzień dobry,
Wysłałam zapytanie do Urzędu Miasta Jelenia Góra o możliwość udostępnienia mi kopert dowodowych moich przodków zmarłych w latach 80-tych i 90-tych i urząd mi odpisał:
"Zgodnie art. 75 ust. 2 ustawy o dowodach osobistych(t.j Dz. U. z 2019r., poz. 653 z późn. zm.) dokumentację związaną z dowodem osobistym udostępnia się na uzasadniony wniosek złożony przez uprawniony podmiot. Do uzyskania dostępu do dokumentacji związanej z dowodami osobistymi są uprawnione stosownie do art.75 ust.3 wyżej wymienionej ustawy:
1) podmioty,o których mowa w art. 66 ust.3 pkt1-11,
2) sądy,
3)inne podmioty - jeżeli wykażą interes prawny.
Wyjaśniam, że w przypadku powoływania się na interes prawny wnioskodawca jest zobowiązany wskazać przepis prawa materialnego, na podstawie którego jest uprawniony do żądania udostępnienia danych osobowych innej osoby. lub załączyć dokumenty potwierdzające ten interes, np. wezwanie sądowe, postępowanie egzekucyjne."
Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób aby takie koperty jednak uzyskać (oczywiście mówię tu o skanach lub ksero)?
Pozdrawiam. Agnieszka


Agnieszko,

spróbuj od razu wyłożyć "kawę na ławę". Nie ma potrzeby pisać i pytać ogólnie, bowiem im więc ogólników w naszych pytaniach, tym bardziej urząd "okopie się" procedurami, ponieważ nie zna Twoich intencji.

Od wielu lat stosuję tę samą zasadę - piszę wprost.
Sporządzony wniosek w wordzie, który następnie załączam do maila, wygląda mniej więcej tak:

nagłówek:
Wniosek o wydanie kopii dokumentów i fotografii nie mających mocy dokumentu urzędowego z koperty dowodowej mieszkańca w celach genealogicznych
a w treści:

Szanowni Państwo,

zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa o przesłanie kserokopii/fotokopii dokumentów i zdjęć, jakie zachowały się w kopercie dowodowej mojego dziadka .....
Jeżeli to możliwe, uprzejmie proszę o wykonanie fotokopii dokumentów, na których widnieją fotografie dziadka, o ile nie jest możliwe wydanie oryginalnych zdjęć.
Dokumenty te mają dla mnie charakter pamiątkowy i będą wykorzystane wyłącznie w celach genealogicznych, do użytku domowego.
W przypadku braku powyższych dokumentów, będę wdzięczna za podanie nieznanych mi danych o dziadku: (tu wymieniam znaki zapytania...) które pomogłyby mi odtworzyć drzewo genealogiczne.

Poniżej podaję jedyne znane mi dane o dziadku:

imię i nazwisko
ur......
zm..... w.............
ostatnie miejsce zamieszkania: ...............
żona: ............
dzieci: ......................

Do wniosku dołączam dokumenty, które wykazują zachodzące pokrewieństwo z moim dziadkiem:

(tu wymieniam dokumenty)

Mając nadzieję na pozytywne ustosunkowanie się do mojej prośby oraz licząc na Państwa szybką odpowiedź,

Łączę wyrazy szacunku

Aneta Kaczmarek

Pozdrawiam i życzę powodzenia Wink
Aneta




Aneto!
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie tak zrobię jak napisałaś a nuż się uda.Pozdrawiam serdecznie.
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_RomanowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-01-2020 - 10:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2009
Posty: 766
Skąd: Płock
Status: Offline
zerek28 napisał:
Witam Mnie powiedziala pani ze Koperty dowodowe sa niszczone 10 lat po smierci danej osoby .Chcialam taka koperte od mojego zmarlego taty w 1976 r


Były niszczone ponieważ miały bodajże kategorię archiwalną B10 ale odpowiedź że uległy brakowaniu to najprostsza odpowiedź ze wszystkich możliwych. Mnie też tak zbywali a potem się okazywało że jednak koperty są. Niszczenie odbywało się głównie w dwóch przypadkach: a) nadgorliwie sumienny urzędnik; b) brak miejsca w archiwum zakładowym miasta/gminy - zwłaszcza w większych miastach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jartOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-01-2020 - 10:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-06-2011
Posty: 1068

Status: Offline
Piotr_Romanowski napisał:
zerek28 napisał:
Witam Mnie powiedziala pani ze Koperty dowodowe sa niszczone 10 lat po smierci danej osoby .Chcialam taka koperte od mojego zmarlego taty w 1976 r


Były niszczone ponieważ miały bodajże kategorię archiwalną B10 ale odpowiedź że uległy brakowaniu to najprostsza odpowiedź ze wszystkich możliwych. Mnie też tak zbywali a potem się okazywało że jednak koperty są. Niszczenie odbywało się głównie w dwóch przypadkach: a) nadgorliwie sumienny urzędnik; b) brak miejsca w archiwum zakładowym miasta/gminy - zwłaszcza w większych miastach.


A'propos zbycia - może w takim przypadku - gwoli uzupełnienia i zamknięcia tematu ( Cool ) - warto poprosić o datę i numer protokołu zniszczenia/brakowania?
Gdzieś było o tym na forum - można poszukać a może ktoś przypomni.

_________________
pozdrawiam
Artur

Poszukuję rodzin: Jastrzębski, Olbryś, Pskiet – par. Jasienica; Sitko/Sitek lub Młynarczyk, Pych – par. Długosiodło; Łaszcz, Świercz, Szczęsny, Ciach, Kapel – par. Wyszków; te nazwiska także w par. Jelonki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-01-2020 - 13:28
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
Wysłałem zapytanie do gminy Łambinowice woj. Opolskie o możliwość udostępnienia mi 3 kopert dowodowych. W odpowiedzi skierowano mnie do Urzędu Miasta Niemodlin. Do 1975 roku Łambinowice należały do powiatu niemodlińskiego, obecnie nyskiego. Być może ktoś o tym już pisał, przyznaję, że nie przeczytałem całego tematu, ale warto wysyłać zapytania do urzędów gmin, do których należała miejscowość zamieszkania osoby, której koperty dowodowej szukamy, zgodnie z obowiązującym w danym momencie podziale terytorialnym. Podział terytorialny PRL nie był taki sam jak obecny. Dwie z trzech kopert powinny znajdować się w tym Urzędzie Smile

Z Urzędu Miejskiego w Tułowicach dostałem odpowiedź, że nie udzielą mi informacji, bo ... zapomniałem się podpisać.

Od dzisiaj wysyłam zapytania przez Epuap i podpisuję się podpisem elektronicznym.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kucharczyk_rajmundOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 22:31
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2017
Posty: 77

Status: Offline
Witam

Może ktoś z Was wie z jakich lat sa dostępne koperty dowodowe z Wrocławia i okolic
Rajmund

_________________
Pozdrawiam Rajmund Kucharczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KarwalskaJustynaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 00:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-02-2015
Posty: 422

Status: Offline
Mi odpowiedzieli, że moja sprawa to 2 kwartał 2020. Nawet nie tak późno🙂

_________________
Pozdrawiam
Justyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
artur1597Offline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 15:11
Sympatyk


Dołączył: 04-10-2015
Posty: 18

Status: Offline
Ja opiszę swoją przygodę z kopertami dowodowymi.

W UG w Somoninie twierdzą, że po 10ciu latach od śmierci wysyłali kopertę dowodową wraz z zielonym dowodem(zdawany przy akcie zgonu osoby)do Starostwa Powiatowego w Kartuzach.
Dziadek zmarł w 1999 r. jego koperta w Somoninie.
Dziadek2 zmarł w 2002 d. brak jego koperty w Somoninie.

Pisałem do Biura Dowodów Osobistych w Kartuzach:
Koperty dowodowe rejestrowane są zgonem od 1975 r.
Ciekawi mnie, co stało się z tymi sprzed '75r?

W Kartuzach były 4 koperty osób przeze mnie poszukiwanych.
1980, 1984, 2x 1988. Przemiła Pani przeglądała wszystkie karty... pozwoliła tylko zrobić zdjęcie, zdjęcia które były na wnioskach.
A pytałem, czy mogę prosić o kopie, otrzymałem odpowiedź "nie chce mi się".
Pisałem do Policji w Kartuzach, czy w swoim Archiwum posiadają teczki te sprzed '75 - brak. W AP w Gdańsku- brak sprzed '75 i te po '75 też brak, Kartuzy nie wysłały...

Pisałem do Archiwum do Warszawy o wydanie metryczek dowodów osobistych, też nie odnaleźli prababci, która zmarła w 1970r.
Gdzie mam szukać jej zdjęcia?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dorota_MazurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 15:23
Sympatyk


Dołączył: 30-07-2015
Posty: 341

Status: Offline
Zastanawiająca jest odpowiedź "nie chce mi się". Jeżeli wiesz, że te koperty są, to złóż wniosek na odpowienim druku, zapewne poprosza o opłatę 31 zł za kopertę nie powinni łaski robić. Mogą ewentualnie poprosic o udokumentowanie pokrewieństwa
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
artur1597Offline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 16:21
Sympatyk


Dołączył: 04-10-2015
Posty: 18

Status: Offline
Z tego co udało mi się podpatrzyć to były życiorysy i oświadczenia, gdzie mieszkało się przed '39, wszystkie świadectwa chrztu, ślubu..


Spróbuję wysłać wniosek, o kopie dokumentów z tych kopert.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2020 - 11:02
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
W urzędzie gminy dowiedziałem się, że koperta jednego z dziadów została zniszczona w 2004 roku, jego żona miała "dziwną serię i numer dowodu", a po dziadkach po stronie ojca nie ma w ogóle śladu. Najprawdopodobniej dowody zostały wystawione przez Komendę Milicji Obywatelskiej i ona nie przekazała dokumentów do urzędu gminy. Czy jest jakaś zasada, gdzie komendy milicji może już policji wysyłały koperty dowodowe czy może także zniszczyli? Chodzi mi o powiaty województwa opolskiego, więc czy szukać kopert w Archiwum Państwowym w Opolu, czy w Komendzie Wojewódzkiej w Opolu, czy być może wysyłano jej gdzieś do "centrali"?

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mentek_MartaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2020 - 11:34


Dołączył: 25-01-2019
Posty: 2
Skąd: Włochy, opolskie
Status: Offline
Napisałam przedwczoraj maile do kilku Biur Dowodów Osobistych (różne gminy), by zorientować się, czy i jakie koperty dowodowe posiadają i na razie cisza...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2020 - 11:35
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
a
https://szukajwarchiwach.pl/45/3121/0/? ... 1#tabSerie
?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2020 - 11:40
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
Dzięki szukajwarchiwach.pl znalazłem "jedynie" albo "aż" dokumentację moich dziadków z Powiatowych Urzędów Repatriacyjnych. Więcej nie ma.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2020 - 11:42
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
pytasz:
"chodzi mi o powiaty województwa opolskiego, więc czy szukać kopert w Archiwum Państwowym w Opolu, czy w Komendzie Wojewódzkiej w Opolu, czy być może wysyłano jej gdzieś do "centrali"?
więc j.w.
https://szukajwarchiwach.pl/45/3121/0/? ... #tabZespol

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
romans87Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2020 - 11:49
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2019
Posty: 92

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
pytasz:
"chodzi mi o powiaty województwa opolskiego, więc czy szukać kopert w Archiwum Państwowym w Opolu, czy w Komendzie Wojewódzkiej w Opolu, czy być może wysyłano jej gdzieś do "centrali"?
więc j.w.
https://szukajwarchiwach.pl/45/3121/0/? ... #tabZespol


Wyszukiwarka nie znajduje, więc muszę podejść do AP i sprawdzić na miejscu.

_________________
Pozdrawiam
Roman
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.975371 sekund(y)