Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
agatagry1Offline
Temat postu: Prezmerowicz/Anglewicz  PostWysłany: 26-07-2019 - 19:56


Dołączył: 26-07-2019
Posty: 1

Status: Offline
W swoich poszukiwaniach przodków dotarłam do nazwiska Dylewicz i Prezmerowicz. Chętnie dowiem się jakie jest pochodzenie zwłaszcza tego ostatniego. Nazwiska te pojawiły się w metrykach z parafii w Jesionnej.
Równocześnie dotarłam do "muru' z rodziną z dawnej guberni suwalskiej/augustowskiej. Paweł Hilman(Chilmon) ożenił się z Franciszką ANGLEWICZ. Nie jestem w stanie przebrnąć dalej. Z tego związku urodził się Romuald Hilman (mój pradziadek), który po dość długim okresie mieszkania w Warszawie (ul. Dobra, Tamka) zmarł wg. wspomnień mojej babci w LIZIE k/ Grodna (budował kolej)około 1900r.
Będę wdzięczna za dodatkowe naprowadzenia.

moderacja (elgra)
* edytowałam tytuł
* proszę podpisywać swoje posty przynajmniej imieniem
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mikluchaOffline
Temat postu: Prezmerowicz/Anglewicz  PostWysłany: 23-01-2020 - 11:39


Dołączył: 05-08-2019
Posty: 7

Status: Offline
Cześć, jestem z Litwy. Mój prapradziadek Alexander Tramp ożenił się ze Stanisławą Hilman (ur. Około 21 marca 1989 r.). Nie znaleziono żadnego aktu małżeństwa ani aktu urodzenia Stanislavy. Ich pierwsze dziecko, moja prababka Elena Trampaitė, urodziła się pod Suwałkami, Gawrych-Ruda, w 1909 r., Ale kilka lat później przeniosły się do młyna wodnego Igorka, gmina Wołłowiczowce, powiat Augustowski. Myślę, że bliżej bliskich Stanisławy, którzy mieszkali we wsiach Horaczki lub Kadysz. Niestety obszary te należą do parafii Teolin, w której nie ma już książek. Uważam, że w Teolinie zostało coś jeszcze: https://jzi.org.pl/parafie/teolin/ Po prostu nie wiem, gdzie mogę zobaczyć te rekordy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.927460 sekund(y)