Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ERoter5656Offline
Temat postu: Szukam ksiazki Genealogia genealogia rodów sołtysich  PostWysłany: 18-01-2020 - 15:37
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2020
Posty: 49

Status: Offline
Witam,
poszukuje ksiazki jesli komus nie jest potrzebna to z checia odkupie lub zaplace za wersje elektroniczna:
genealogia rodów sołtysich na podhalu
Potrzebne zasoby dotyczace rodow Chocholowskich oraz Lejow - bezposredni przodkowie mojego ojca , robie badania genealogiczne i chcialam porownac z tym zasobem, niestety - autor juz nie zyje a zasoby biblioteczne z tym tytułem znikome.
Bede wdzieczna za pomoc

Elzbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-01-2020 - 19:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Część jest w internecie, napisz do nich w sprawie pierwszej części
http://krzeptowski.pl/file/rodsoltysie.pdf

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ERoter5656Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-01-2020 - 19:38
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2020
Posty: 49

Status: Offline
z Pania Krzeptowska juz rozmawialam jakis czas, odpisala mi ze niestety juz nie ma kopii w swojej dostepnosci, odeslala mnie do biblioteki w Zakopane, co dla mnie jest problemem, dlatego szukam po antykwariatach lub ewentualnie wsrod uzytkownikow forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SidorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-01-2020 - 21:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2017
Posty: 245

Status: Offline
Elu, a wypożyczenie międzybiblioteczne? Musisz sprawdzić, w jakiej bibliotece jest książka i numer jej sygnatury. Idziesz do swojej biblioteki i zwracasz się z prośbą o wypożyczenie międzybiblioteczne podając konkretne dane książki. Być może będziesz musiała uzasadniać, może nawet nie będą chcieli pomóc ze względu na koszt przesyłki, więc możesz zaproponować, że sama za to zapłacisz, ale powinno się udać. Warto spróbować.

Niedawno wypożyczałam tak książkę i pozornie było dużo problemów, bo ktoś nie wiedział jak, ktoś inny nie mógł bez zgody dyrektora, miał być problem, bo tylko 2 egzemplarze w Polsce, ale koniec końców się udało.
Powodzenia! Smile

_________________
Pozdrawiam
Ula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ERoter5656Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2020 - 23:20
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2020
Posty: 49

Status: Offline
Dziękuje , spróbuje Ulo ale też ostatnio spotkałam się ,ze " nie da sie" lub poprostu nie chce sie im przekazac do Biblioteki Slaskiej.
Dlatego zalozylam na forum watek z prosba ,iz moze ktos z uzytkownikow posiada i jest w stanie odplatnie udostepnic ksiazke w wersji elektronicznej lub wskazane interesujace mnie rody - Chochołowskich oraz Lejów .

Ela



Sidor napisał:
Elu, a wypożyczenie międzybiblioteczne? Musisz sprawdzić, w jakiej bibliotece jest książka i numer jej sygnatury. Idziesz do swojej biblioteki i zwracasz się z prośbą o wypożyczenie międzybiblioteczne podając konkretne dane książki. Być może będziesz musiała uzasadniać, może nawet nie będą chcieli pomóc ze względu na koszt przesyłki, więc możesz zaproponować, że sama za to zapłacisz, ale powinno się udać. Warto spróbować.

Niedawno wypożyczałam tak książkę i pozornie było dużo problemów, bo ktoś nie wiedział jak, ktoś inny nie mógł bez zgody dyrektora, miał być problem, bo tylko 2 egzemplarze w Polsce, ale koniec końców się udało.
Powodzenia! Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Richard1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 20-01-2020 - 06:57
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2010
Posty: 211

Status: Offline
Witam
Posiadam książkę (wersja papierowa). Napisz na priv co cię interesuje.

_________________
Ryszard Drąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ERoter5656Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2020 - 12:51
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2020
Posty: 49

Status: Offline
Richard1 napisał:
Witam
Posiadam książkę (wersja papierowa). Napisz na priv co cię interesuje.


Witaj,
napisałam priv wiadomosc do Ciebie.
Interesuja mnie zebrane tam materiały na temat Chochołowskich oraz Lejów - Szlachciaków .

Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Richard1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 11:28
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2010
Posty: 211

Status: Offline
Podaj proszę na pw gdzie to wysłać

Pozdrawiam

_________________
Ryszard Drąg
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.536026 sekund(y)