Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
poniedziałek, 17 lutego 2020

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
e_emyliOffline
Temat postu: Broniszewscy - lubelskie  PostWysłany: 15-01-2020 - 15:44
Sympatyk

Status: Offline
Dzień dobry,

poszukuję informacji dotyczących rodziny mojego pradziadka, Zygmunta.

Co wiem:
1) Zygmunt Broniszewski, ur. 08.09.1918 r. w Telatynie, par. Rzeplin, woj. lubelskie.
2) Rodzice: Kazimierz i Maria/Marianna Spoczyńska (nazwisko z aktu małżeństwa pradziadka)/Paczyńska (nazwisko z aktu urodzenia pradziadka) Broniszewscy.
3) ślub 04.05.1946 w Warszawie z moją prababcią Jadwigą Orłowską.

Drzewo Broniszewskich mam nieźle opracowane, większość danych udało się ustalić za pomocą Lubgens. Problem pojawia się z matką pradziadka.

Pradziadek generalnie mało mówił o swojej przeszłości. Wspominał o dwóch siostrach na Ukrainie, ojcu policjancie i o tym, że był w Tadżykistanie i sąsiednich republikach... Na akcie urodzenia jego ojciec Kazimierz widnieje jako gospodarz. Możliwe, że Kazimierz później wstąpił do policji? I jak to wszystko się ma do tego, że jak pradziadek trafił po wojnie do Warszawy to słabo mówił po polsku? Pomóżcie mi to wszystko ułożyć w logiczną całość bo mi się pomysły wyczerpały...

Pozdrawiam i dzięki za pomoc! (zamieściłam również podobny post na FB)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat