Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
vnukingaOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 01-09-2014 - 16:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Dzien dobry,

W poszukiwaniu moich przodkow zgromadzilam duzo materialow na temat nazwiska Cisowski/Ciszowski z miast/wsi: Kurzelow, Koniecpol, Chrzastow, Oblasy, Kuznica Grodziska, Pekowiec, Dankow, Wolka, Jezowice, Siplia, Gosciencin; itd.
"Utknelam" na moim 4x pradziadku Franciszku, ale wywody podanych nazwisk siegaja dalej niz moj udokumentowany przodek. Sluze pomoce wszystkim, ktorzy sa zainteresowani tymi nazwiskami w podanych wyzej okolicach/miejscowosciach. Byc moze komus przydadza sie informacje, ktore posiadam. A moze przy okazji znajde kogos kto jest ze mna spokrewniony?
Pozdrawiam!
Smile

Kinga Vnuk


Ostatnio zmieniony przez vnukinga dnia 01-09-2014 - 22:17, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMariaOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 01-09-2014 - 19:01
Sympatyk


Dołączył: 24-04-2014
Posty: 139
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kingo,
Cisowskich/Ciszowskich co prawda nie mam w drzewku, ale mam swoich w parafii Kurzelów, więc na wszelki wypadek zapytam - czy do Twojej rodziny nie wżenili się przypadkiem jacyś Bugajni z Kurzelowa/Gościęcina? Smile

_________________
Pozdrawiam,
Monika M. Bugajna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 01-09-2014 - 22:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Witaj Moniko,

niestety, jak na razie nie doszukalam sie powiazan Cisowskich z Bugajnymi. Poszukiwania jeszcze nie zakonczone, kto wie co znajde jeszcze w przyszlosci?
Smile
Pozdrawam,

Kinga

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk (Cisowska)
Interesujace mnie nazwiska: Cisowski, Mendel, Kutynia, Rogozko, Czepielinda, Zak,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gadecki.BogusławOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 02-09-2014 - 19:51
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 30-09-2012
Posty: 271
Skąd: Walbrzych
Status: Offline
Witaj,
mój ojciec Stanisław Ciszowski urodził się w Kliszowie (1933r.), parafia Kije , powiat Pińczów, dziadkowie Stanisław i Stanisława Ciszowscy są pochowani na cmentarzu w Kijach ,
i to jest prawie wszystko co wiem o rodzinie ojca,
mówi Ci to coś ?
pozdrawiam
Bogdan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 02-09-2014 - 20:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Niestety zadna z rodzin Cisowskich, ktore mam udokumentowane nie pochodzi z Pinczowa.
pozdrawiam,

Kinga

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk (Cisowska)
Interesujace mnie nazwiska: Cisowski, Mendel, Kutynia, Rogozko, Czepielinda, Zak,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gadecki.BogusławOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 02-09-2014 - 20:26
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 30-09-2012
Posty: 271
Skąd: Walbrzych
Status: Offline
Dzieki za odpowiedz,
pozdrawiam
Bogdan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 02-09-2014 - 20:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Prosze bardzo. Moje wywody sa w wiekszosci z lat 1720-1876. Jestem nadal w trakcie szukania. Byc moze w przyszlosci znajde jakies powiazanie miedzy nami.
Pozdrawiam!

Kinga

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk (Cisowska)
Interesujace mnie nazwiska: Cisowski, Mendel, Kutynia, Rogozko, Czepielinda, Zak,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_ŻokowskiOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 14-08-2016 - 11:04
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2016
Posty: 21

Status: Offline
Witaj Kingo

Ja akurat poszukuję informacji o przodkach mojej żony z Parafii Kurzelów . Zatrzymałem się na Józefie Cisowskim (1871-1954). Będę wdzięczny za informacje o jego rodzicach i żonie jego Mariannie (1881-1966). Pozdrawiam
Tomasz Żokowski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 14-01-2020 - 16:38
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Witam ja w imieniu mojej spowinowaconej szukam informacji o Cisowskich z Kurzelowa. Dotarłem do Kazimierza i Justyny Cisowskich, których synem był Feliks Cisowski (1777-1828) mąż Urszuli zd. Parley/Grzybek, ich synem z kolei był Józef Cisowski (1810-1877) żonaty z Marianną Cieślik. Mieli m. in syna Macieja Cisowskiego (1843-1917), męża Józefy Kurzelewskiej (1843-1907), którzy mieli wielu dzieci w tym Pawła Cisowskiego (1879-1941) męża Heleny ze Świerczyńskich (1892-1958) córki karbowego Leopolda Świerczyńskiego i Józefy z Kowalczyków, Świerczyńscy mogli pochodzić z parafii Koniecpol. Syn Pawła Roman ożenił się z córką Antoniego (1880-1949) i Feliksy zd. nieznanego nazwiska(1886-1952). Jeżeli ktoś posiada informacje na temat tej gałęzi, lub ma wgląd w metryki Koniecpol to prosze dać znać. To co ja napisałem mam nadzieję że się przyda moze jest ktoś tutaj spokrewniony z tymi osobami rodzinami które podałem powyżej.

Pozdrawiam

Patryk Pastuszko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tercybOffline
Temat postu: Re: Cisowski/Ciszowski z woj. slaskiego i swietokrzyskiego  PostWysłany: 14-01-2020 - 21:26
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2015
Posty: 30

Status: Offline
Gadecki.Bogusław napisał:
Witaj,
mój ojciec Stanisław Ciszowski urodził się w Kliszowie (1933r.), parafia Kije , powiat Pińczów, dziadkowie Stanisław i Stanisława Ciszowscy są pochowani na cmentarzu w Kijach ,
i to jest prawie wszystko co wiem o rodzinie ojca,
mówi Ci to coś ?
pozdrawiam
Bogdan
Moja prababka Marianna Trzeciak była z Ciszowskich urodzona w 1868 w Kokocie parafii Kije córka Wawrzyńca i Małgorzaty z Dębniaków zmarła w 1916. Na stronie Metryki.GenBaza.pl są metryki z parafii Kije.
Teresa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.658133 sekund(y)