Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
niedziela, 25 października 2020

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Adamus_POffline
Temat postu: Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej  PostWysłany: 14-01-2020 - 20:23
Sympatyk

Status: Offline
Dzień dobry,

w ostatnich dniach natrafiłam na artykuł dotyczący projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej: https://diecezja.pl/aktualnosci/cyfrowe ... akowskiej/ Zakłada on, że prace obejmujące cyfryzację i indeksację zbiorów (w tym kopii ksiąg metrykalnych) potrwają do końca 2022 roku.

A może ma ktoś pozakulisowe informacje dotyczące tego kiedy rzeczywiście ruszą prace (a może już ruszyły?) i kiedy możemy spodziewać się startu platformy, chociażby w wersji okrojonej.

Interesuje mnie to szczególnie, ponieważ właśnie w Archiwum Archidiecezji Krakowskiej znajdują się wszystkie niezbędne mi kopie ksiąg metrykalnych, a niestety godziny udostępniania zbiorów nie są najkorzystniejsze dla osoby na etacie;)

Pozdrawiam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamus_POffline
Temat postu: Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej  PostWysłany: 11-09-2020 - 13:01
Sympatyk

Status: Offline
Poprzez Facebook'owy fanpage projektu poprosiłam u udostępnienie listy parafii, których księgi metrykalne mają zostać objęte digitalizacją. Poniżej zamieszczam informacje dotyczące materiałów z Archiwum Kurii Metropolitalnej i Archiwum Archidiecezji Lwowskiej (Archiwum Arcybiskupa Eugeniusza Baziaka). W przypadku ksiąg zgromadzonych w Archiwach Parafialnych diecezji bielsko-żywieckiej, to otrzymałam informację, że na ten moment planowana lista nie jest na 100% pewna (nie znany jest jeszcze stan zachowania materiałów i co do części mogą wystąpić przeszkody, uniemożliwiające digitalizację m.in. ze względów konserwatorskich), dlatego nie może zostać na razie opublikowana.

Archiwum Kurii Metropolitalnej
Parafia Wszystkich Świętych w Krakowie (XVI/XVII - XIX/XX w.)
Parafia św. Klemensa w Wieliczce (XVI/XVII - XX w.)
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach (XVI - XVII w.)
Parafia św. Wojciecha w Droginii (XVII - XVIII w.)
Parafia św. Marii Magdaleny i św. Mikołaja w Dziekanowicach (XVII - XVIII w.)
Parafia św. Katarzyny w Nowym Targu (XVII - XVIII w.)
Parafia św. Mikołaja w Polance Wielkiej (XVII - XVIII w.)
Parafia św. Wawrzyńca w Radziszowie (XVII - XVIII w.)
Parafia św. Kazimierza w Rybnej (XVII - XVIII w.)
Parafia św. Andrzeja w Szaflarach (XVII w.)
Parafia Ofiarowania NMP w Wadowicach (XVI - XVIII w.)

Archiwum Archidiecezji Lwowskiej
Katedra Wniebowzięcia NMP we Lwowie (1 jednostka)
Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Brodach (2 jednostki)

-----------------
O projekcie: https://diecezja.pl/aktualnosci/cyfrowe ... akowskiej/
Platforma Sakralne Dziedzictwo Małopolski, na której publikowane będą materiały: https://sdm.upjp2.edu.pl/
Kiedy można spodziewać się pierwszych skanów: początek 2021 roku
Do kiedy potrwa projekt: do końca 2022 roku
-----------------

Pozdrawiam,
Patrycja

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat