Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Dorota_MazurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2020 - 07:29
Sympatyk


Dołączył: 30-07-2015
Posty: 341

Status: Offline
To oznacza, że odnaleziono tylko tyle. Wszystkie metryczki zawierają zdjęcia.
Piszesz o metryczkach, a pytanie zadajesz na temat kopert.
Pozdrawiam.
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2020 - 08:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Dorota_Mazurek napisał:
To oznacza, że odnaleziono tylko tyle. Wszystkie metryczki zawierają zdjęcia.
Piszesz o metryczkach, a pytanie zadajesz na temat kopert.
Pozdrawiam.
Dorota



Niestety, nie wszystkie metryczki zawierają zdjęcia. Miałem jeden taki przypadek, że w miejscu, gdzie powinno być przyklejone zdjęcie, było pusto. A szkoda, bo akurat była to metryczka mojej prababci zmarłej w 1972.


Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciszuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2020 - 08:58
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2016
Posty: 200

Status: Offline
A jak w przypadku Krakowa i gmin przyległych do miasta? Do kogo pisać do Gmin? Archiwum Narodowego?

_________________
Pozdrawiam,
Mateusz ;D
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2020 - 11:23
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4544

ciszu napisał:
A jak w przypadku Krakowa i gmin przyległych do miasta? Do kogo pisać do Gmin? Archiwum Narodowego?


Mateuszu, poczytałeś poprzednie posty?

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
suavegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2020 - 15:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-10-2009
Posty: 141
Skąd: Nowa Ruda
Status: Offline
Właśnie jestem po rozmowie telefonicznej z osobą realizującą mój wniosek do Milanówka. Obsługa, jak zawsze bardzo miła - polecam kontakt telefoniczny wszystkim, którzy mają problemy i pytania. Odpowiedz na wniosek dostałem kilka dni temu - jak pisałem, ale zauważyłem, że nazwisko jednej osoby w mailu który otrzymałem od archiwum jest przekręcone. Pan kustosz sprawdził i stwierdził, że faktycznie możliwe, że szukał niewłaściwej osoby, obiecał poszukać właściwej osoby jeszcze dzisiaj. Poza tym ma dzisiaj lub jutro otrzymać skany znalezionych metryczek.
Co do wymaganego odręcznego podpisu na wniosku, o którym niektórzy pisali - te osoby, które złożyły wniosek do mają 2019 (tak jak ja) nie musiały go podpisywać, wystarczał zwykły email, od czerwca 2019 wprowadzono obowiązek odręcznego podpisania wniosku, pan kustosz zaleca wysyłanie wniosków tradycyjną pocztą.

_________________
Sławek Nowak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adrian.gOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2020 - 13:00
Sympatyk


Dołączył: 04-07-2014
Posty: 59

Status: Offline
W otrzymanych skanach widoczne są numery starych dowodów osobistych, czy są one przydatne w dalszych poszukiwaniach? Organ wydający to KP MO - domyślam się że chodzi o komendę powiatową milicji obywatelskie - czy można gdzieś znaleźć dokumenty z tych starszych dowodów? czy będą one związane z kopertami dowodowymi?

_________________
Pozdrawiam

Adrian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2020 - 13:35
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
bywają przydatne
szczególnie, jeśli inne drogi pozyskania informacji o najbardziej aktualnych zawiodą
o kopertach jest wątek - doczytasz tam
związek jest taki (moim zdaniem): koperty wpierw jako bogatsze źródło, metryczki łatwiej, ale uboższe więc jeśli koperty nie ma, to wtedy metryczki
mając kopertowe dokumenty metryczka raczej zbędna

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RafaelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-01-2020 - 13:46
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-04-2008
Posty: 885
Skąd: Kozietuły/Łomianki
Status: Offline
A czy ktoś prawidłowo wysłał pismo przez epuap zamiast pocztą tradycyjną? Zastanawiam się, czy jest to możliwe. Jeśli tak, to czy wysyła się do AP Warszawa czy jest oddzielnie Milanówek oraz w jakiej kategorii pismo (pismo ogólne?). Pytam, bo jeszcze nigdy nie załatwiałem nic przez epuap.

_________________
Pozdrawiam
Rafał

Poszukuję wszelkich informacji i kontaktu z krewnymi rodzeństwa pradziadków:
Warszawa - Bańkowscy, Kabot.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... art=4&ez=2
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Karolina_DelczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 16:35
Sympatyk


Dołączył: 05-06-2017
Posty: 131

Status: Offline
Pochwale się i ja 😊
Dziś dostalam odpowiedź na 21 wnioskowanych metryczek znaleziono 13. Wnioski w ilości szt 3 zlozylam pod koniec maja 2019.
Teraz czekam tylko na odeslanie zdjęć po dokonanej wpłacie. I nie prosili mnie o podpisywanie wniosku o czym ktos wyżej wczesniej pisał. Byc moze dlatego ze wniosek byl zlozony jeszcze w maju.
Niemniej jednak bardzo sie ciesze z uzyskanego rezultatu 😊

_________________
Pozdrawiam

Karolina Delczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MasiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2020 - 18:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-05-2014
Posty: 130

Status: Offline
Ja wczoraj otrzymałam potwierdzenie o odnalezionych metryczkach, niestety odnaleźli tylko 3 na 17 - w dodatku nie te na które, najbardziej liczyłam Sad. Wnioski składałam 27 maja.

Masia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
artur1597Offline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2020 - 23:02
Sympatyk


Dołączył: 04-10-2015
Posty: 18

Status: Offline
Ja złożyłem 1. wniosek na początku sierpnia 2019, wniosek 2. kilka dni później z bardziej rozbudowaną listą, ale wysłany listem na adres archiwum.
W grudniu napisałem maila, kiedy będzie rozpatrywany wniosek, otrzymałem, że na początku stycznia 2020.
Na 18 osób, połowa.
Babcia żyje, więc napisali, że musi mnie upoważnić do otrzymania kopii metryczki, zgodę z jej własnoręcznym podpisem wysłałem poleconym do Archiwum.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-01-2020 - 21:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Rafael napisał:
A czy ktoś prawidłowo wysłał pismo przez epuap zamiast pocztą tradycyjną? Zastanawiam się, czy jest to możliwe. Jeśli tak, to czy wysyła się do AP Warszawa czy jest oddzielnie Milanówek oraz w jakiej kategorii pismo (pismo ogólne?). Pytam, bo jeszcze nigdy nie załatwiałem nic przez epuap.



Wysłałem dzisiaj pismo przez epuap, po odpowiedzi mejlowej z 27 czerwca 2019, zobaczymy kiedy mi odpiszą ponownie.
Wysyła się to bezpośrednio do AP Warszawa jako pismo ogólne.

Pozdrawiam, Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EmeraldOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2020 - 15:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-11-2018
Posty: 354

Status: Offline
Mam pytanie do osób, które składały wnioski w czerwcu (i później oczywiście) i dostały już metryczki: dla jakich pokrewieństw je otrzymaliście? Mam już metryczki mojej najbliższej rodziny (dziadkowie, pradziadkowie, nawet jedna praprababcia, rodzeństwo babci, pradziadków itd.), co parę miesięcy wnioskuję o nowe, poszerzając wiedzę o bocznych gałęziach mojego drzewa. Odpowiedziano mi na zamówienie z maja i tu dostałam komplet metryczek kuzynostwa mojej babci ze strony obojga jej rodziców, a kilka dni później dostałam odpowiedź na późniejsze zamówienie, dotyczące kuzynostwa dziadka. Wysłanie pisma z odręcznym podpisem to najmniejszy problem, ale poprosili o wskazanie pokrewieństwa z konkretnymi osobami oraz daty ich śmierci. No i obawiam się, czy jako wnuczka brata ciotecznego te metryczki dostanę, czy jednak z metryczkami będzie teraz jak z aktami stanu cywilnego i będzie mógł je dostać tylko ściśle określony krąg najbliższych; czy po prostu chodzi o "chcemy mieć twoje słowo, że jesteś z rodziny tych osób". No i czy daty śmierci wystarczą w przybliżeniu, czy muszą być dzienne, bo w przypadku osób z dalszej rodziny pochowanych w innych miastach bez żadnych wyszukiwarek grobów, po prostu tego nie pamiętam i nie mam jak sprawdzić.

_________________
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dorota_MazurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2020 - 16:16
Sympatyk


Dołączył: 30-07-2015
Posty: 341

Status: Offline
Owszem linię boczną otrzymałam, ale odmówiono mi dwóch osób, gdyż w tym przypadku nie podałam imion rodziców tych osób. Odmówiono mi również metryczek osób, którym nie upłynęło 30 lat lat od wytworzenia metryczki. Widocznie ktoś wymieniał dowód. No i kilka się nie odnalazło. Ech...
Dorota
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2020 - 17:58
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Witam,
Ja z takim naiwnym trochę pytaniem. Wnioskowałęm już o blisko 30 metryczek osób zmarłych w latach od 1955 do 1989 r z terenów powiatu tarnobrzeskiego. Nie znalezono żadnej. Czy jest sens wnioskować o najbardziej mnie interesujące raz jeszcze, czy wyniki poszukiwań są 100 % ?
Pozdrawiam,
Sylwester
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.578437 sekund(y)