Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rekamil97Offline
Temat postu: Fotokopia księgi z USC - Brzyska, Święcany, Bobowa  PostWysłany: 31-12-2019 - 19:44
Sympatyk


Dołączył: 04-02-2019
Posty: 10

Status: Offline
Na podstawie sprzyjających genealogom aktów prawnych mam zamiar wystąpić do kilku USC o możliwość wykonania fotokopii całych ksiąg stanu cywilnego do lat 1919 (urodzenia) i 1939 (zgony, małżeństwa). Planuje to wykonać dla miejscowości - Brzyska, Święcany, Bobowa. (woj. Podkarpackie i Małopolskie).

Mam zamiar zwrócić się z pisemnym wnioskiem, a w przypadku problemów wejść na drogę odwoławczą od odmownej decyzji o udostępnieniu.

Jakiej w praktyce spodziewać się reakcji urzędu, ponieważ nie mam w tym zakresie dużego doświadczenia? Na pewno prawo jest po naszej stronie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-12-2019 - 19:53
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31603
Skąd: Warszawa
Status: Offline
o ile oznaczono akty urodzeń i małżeństw informacjami o zgonie podmiotów tych aktów, jeśli występują w bazie PESEL
masz wiedzę, że to zrobili i stąd pewność i ew. droga odwoławcza?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.030755 sekund(y)