Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
poniedziałek, 24 lutego 2020

longpixel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
BUBUŚOffline
Temat postu: Makuch Mieronice świętokrzyskie  PostWysłany: 30-12-2019 - 20:31
Sympatyk

Status: Offline
Witam,
Poszukuję członków rodziny mojego pradziadka od strony mamy. Pradziadek nazywał się Stanisław Makuch, ur. 2 listopada 1901 w par. Mieronice (niedawno udało mi się to ustalić, Kościół św. Jakuba Apostoł, koło Wodzisławia, woj. świętokrzyskie). Pradziadek przeniósł się w woj. łódzkie, gdzie poznał moją prababcię Mariannę z d. Wlazła, która urodziła mojego dziadka Franciszka Makucha (prawdopodobnie ur. w 1922, jak i jego siostry w Cattenstedt, Niemcy) Stanisław zmarł we Francji, mam kontakt z rodzinami sióstr i braci dziadka Franciszka tam mieszkającymi (pozostałych dzieci Stanisława).
Wiem, że rodzicami Stanisława byli Kazimierz Makuch ur. 03.03.1870 ( nie wiem gdzie i kiedy umarł, syn Łukasza Makucha ur. 1829) oraz Marianna z d. Dróżdż bądź Druszcz (1881-1906). Rodzeństwo mojego pradziadka Stanisława (wg. moich ustaleń na podstawie odszukanych dokumentów) to Józef Makuch (ur. 1897) oraz Michalina (ur. 1894) po mężu Haczyk.
Po śmierci Marianny Kazimierz poślubił Felicję z d. Musiał i wg. mojej wiedzy miał z nią dzieci: Jan, Władysław (ur. 1909) i Marianna (ur.1912) po mężu Pająk.
Próbuję ustalić gdzie i kiedy zmarł Kazimierz (być może wyjechał razem ze Stanisławem z Mieronic??) oraz skontaktować się z potomkami Makuchów, być może ktoś ma w rodzinnym archiwum zdjęcia na których znajduje się mój pradziadek.
Dziękuję za każdą informacje i pozdrawiam

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gkop1957Offline
Temat postu: Makuch Mieronice świętokrzyskie  PostWysłany: 30-12-2019 - 21:22
Sympatyk

Witaj Grzegorzu

Kazimierz nie koniecznie musiał wyjechać z Mieronic. Księgi zgonów dostępne w Archiwum w Kielcach kończą się na 1927 roku. Kazimierz wtedy miałby 57 lat. Mógł żyć dłużej. Sęk w tym, że księgi zgonów po roku 1927 są w USC w Wodzisławiu. Szukałabym po roku 1927 do 1945. Po wojnie urzędy pracowały na tych księgach i na marginesach urodzeń lub ślubów wpisywano datę i miejsce zgonu. Napisz do Wodzisławia (trzeba podać dokładne dane nazwisko,dokładny adres). Coś na pewno odpowiedzą.

Powodzenia
Grażyna Koper

Kazimierz i Felicja mieli syna Wincentego a nie Jana ur.w 1908 roku i zmarłym w 1909. Dwa pozostałe imiona się zgadzają.

Ostatnio zmieniony przez gkop1957 dnia 30-12-2019 - 21:48, w całości zmieniany 1 raz

Majewska_RenataOffline
Temat postu: Makuch Mieronice świętokrzyskie  PostWysłany: 30-12-2019 - 21:35
Zasłużony
Administrator Geneteki

Witaj Grzegorzu

Kazimierz Makuch miał dwie żony: Mariannę z d. Dróżdż/Druszcz i Felicję z d. Musiał:

http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

Z obu małżeństw miał dzieci:

http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

Nie znalazłam aktu zgonu Kazimierza ani jego drugiej żony a po 1912 roku nie widać urodzeń ani zgonów dzieci tej pary co może potwierdzać ich wyjazd do innej miejscowości.

Sprawdziłam AM Kazimierza z Felicją i na marginesie nie ma informacji o jego zgonie (czasem były robione takie zapiski). Również w AM jego córek Michaliny w 1914 i Marianny w 1932 roku nie ma informacji czy rodzice żyją.

Pozdrawiam serdecznie,
Renata

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat