Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Maciej_DokurnoOffline
Temat postu: Cmentarz Wwiedieński w Moskwie  PostWysłany: 23-12-2019 - 15:02
Sympatyk


Dołączył: 06-05-2009
Posty: 20
Skąd: Szkocja
Status: Offline
Witam,

Poszukuję grobu mojego przodka Ferdynanda Dokurno (1823 - 1886), lekarza w armii carskiej. Wiem, ze napewno został pochowany na Cmentarzu Wwiedieńskim w Moskwie i wiem, ze do niedawna był tam jeszcze jego nagrobek z inskrypcją w języku polskim oraz z jego zdjęciem. Bardzo zależy mi na odnalezieniu nagrobka oraz na fotografii całego nagrobka i ewentualnie równiez fotografii zdjęcia Ferdynanda. Niestety Moskwa jest trochę za daleko. Jeżeli ktoś tam akurat jest albo się wybiera wkrótce, to bardzo proszę o pomoc. Zwracałem się o pomoc do Ambasady RP w Moskwie, ale w otrzymanej po prawie dwóch latach odpowiedzi, skierowano mnie tylko do moskiewskiej administracji cmentarzy, która wymaga ode mnie podania z załaczonym aktem zgonu Ferdynanda i dokumentem potwierdzającym pokrewieństwo...

Pozdrawiam

Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu: Cmentarz Wwiedieński w Moskwie  PostWysłany: 23-12-2019 - 23:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2210

Status: Offline
Poszukuję grobu mojego przodka Ferdynanda Dokurno (1823 - 1886),

https://www.vvedenskoe.pogost.info/login.php
Płatna wyszukiwarka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maciej_DokurnoOffline
Temat postu: Re: Cmentarz Wwiedieński w Moskwie  PostWysłany: 24-12-2019 - 00:21
Sympatyk


Dołączył: 06-05-2009
Posty: 20
Skąd: Szkocja
Status: Offline
Irena_Powiśle napisał:
Poszukuję grobu mojego przodka Ferdynanda Dokurno (1823 - 1886),

https://www.vvedenskoe.pogost.info/login.php
Płatna wyszukiwarka.


Dziekuje Pani Ireno. Czy wie Pani na ile to jest bezpieczne? Wydaje sie, ze chca zeby przyslac im prosbe emailem i potem prosza o przelanie 200-300 rubli, ale wydaje sie to troche ryzykowne (ciekawe jak ma byc dokonana transakcja)?

Pozdrawiam

Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu: Re: Cmentarz Wwiedieński w Moskwie  PostWysłany: 24-12-2019 - 01:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2210

Status: Offline
Czy wie Pani na ile to jest bezpieczne?

Nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo nie korzystałam.

Mogę tylko cos powiedzieć na temat tego cmentarza, bo piszę o tym artykuł.
We wrześniu w czasie pobytu w Moskwie miałam też taki pomysł zrobić zdjęcia ze wszystkich zachowanych nagrobków polskich na tym cmentarzu, ale nic z tego nie wyszło bo nie miałam ani na tyle wolnego czasu, ani środków.

Jeszcze sprawa jest taka że chociaż na mapie wygląda ten cmentarz dobrze rozplanowanym ale w rzeczywistości nie jest to tak, raczej chaotyczne i w jakiegoś sposobu żeby zrobić to mniej więcej suksesownie to nie z nalazłam.

Szukałam polskich nagrobków wśród innych, jakieś zdjęcia zrobiłam ale to niestetu nie było w jakiś sposób zsystemowane.

Ten cmentarz moskiewski jest wyjąkowy, taki prestyżowy - ano po cmentarzu Nowodewiczym i w Wagańkowskim. Z powodu tego po rewolucji październikowej gdześ już w latach 30-ch chowano tam np elitę aktorską ect, to znaczy że już nie "innowierców".

Rozmawiałam z jednym z pracowników tego cmentarza, powiedział ile teraz kosztuje miejsce - no taka kwota prawie można kupić małe mieszkanie, opowiadał że w latach 90-ch wyrzucono stąd wiele dawnych nagrobków i w tych grobach chowano bandytów.

Widziałam wiele grobów gdziebyły takie tabelki i napisane żeby właściciele tych grobów skontaktowali w najbliższym czasie z administracją.

Chodziłam do tamtej administracji porozmawiać na temat pochowanych na tym cmentarzu Polaków, powiedzieli do mnie że księgi rejestracyjne są tam (jesl nie mylę się) od roku 1864, ale nikt mi ich nie da do oglądania.

Poradziłabym napisać maila do właściciela tej strony z zapytaniem czy ma zdjęcie nagrobka Ferdynanda Dokurno. Jeśli tak to wtedy myśleć o przelewie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maciej_DokurnoOffline
Temat postu: Re: Cmentarz Wwiedieński w Moskwie  PostWysłany: 26-12-2019 - 14:09
Sympatyk


Dołączył: 06-05-2009
Posty: 20
Skąd: Szkocja
Status: Offline
Dziękuje bardzo Pani Ireno. Właściciel strony nie wie ze ma zdjęcie grobu Ferdynanda. Mam dostęp na godzinę ale przy takiej ilości fotografii bardzo trudno jest coś znaleźć. Czy ma Pani pomysł w jakiej części cmentarza mógłby się znajdować taki grób?

Pozdrawiam

Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu: Re: Cmentarz Wwiedieński w Moskwie  PostWysłany: 26-12-2019 - 14:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2210

Status: Offline
Nie znam.
A propos moja wizyta do administracji też była z powodu podobnego pytania - w jakiej części cmentarza leżą Polacy. Odpowiedź była że wszędzie i jakiegoś specjalnego miejsca według narodowości tam nie było.

Jakieś logiki w uporząkowaniu pochówków nie znalazłam((

Poszukam ale nie teraz może jest zapisany mail tego pracownika z którym rozmawiałam, ale nie mam pewności że mam, zostawił mnie komórkę to pamiętam, mogę poszukać.

Czy nie ma wyszukiwarki na tamtej stronie?

_________________
Pozdrawiam,
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maciej_DokurnoOffline
Temat postu: Re: Cmentarz Wwiedieński w Moskwie  PostWysłany: 26-12-2019 - 15:13
Sympatyk


Dołączył: 06-05-2009
Posty: 20
Skąd: Szkocja
Status: Offline
Irena_Powiśle napisał:
Nie znam.
A propos moja wizyta do administracji też była z powodu podobnego pytania - w jakiej części cmentarza leżą Polacy. Odpowiedź była że wszędzie i jakiegoś specjalnego miejsca według narodowości tam nie było.

Jakieś logiki w uporząkowaniu pochówków nie znalazłam((

Poszukam ale nie teraz może jest zapisany mail tego pracownika z którym rozmawiałam, ale nie mam pewności że mam, zostawił mnie komórkę to pamiętam, mogę poszukać.

Czy nie ma wyszukiwarki na tamtej stronie?


Właściciel strony z własnej inicjatywy bardzo uprzejmie podarował mi godzinny dostęp do strony. Niestety nie udało mi się odnaleźć grobu Ferdynanda. Strona ma wyszkiwarkę i zdjęcia są bardzo dobrze otagowane (np. "Polska" "old" itp). Właściciel strony uprzedzał mnie, że nie wszystkie napisy były/są czytelne i nie do wszystkich grobów udało się dotrzeć. Próbowałem też wyszukiwać fotografii grobów otagowanych jako "?", niestety bez skutku. Może gdybym miał więcej czasu... Spróbuję jeszcze wykupić dostęp, ale póki co nadal nie wiem jak technicznie miała by wyglądać płatność. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.681426 sekund(y)