Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Hanna_IwonaOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 14-12-2019 - 16:18
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2011
Posty: 364

Status: Offline
W Nasielsku powstała strona internetowa z Wyszukiwarką Grobów i osób tam pochowanych.Dzisiaj przetestowałam tą Wyszukiwarkę i pierwsze pytanie jakie się nasuwa to to,że komu i czemu ma służyć taka Wyszukiwarka.Po pierwsze oprócz Imienia i Nazwiska oraz danych takich jak Kwatera Rząd Grób i osób wspólnie z daną osobą pochowaną nic nie wynika.Brak podstawowych informacji o roku urodzenia czy roku zgonu.Ze zdjęć grobów trudno jest odczytać dane o osobach pochowanych.Nie wiem,może ta Wyszukiwarka jest testowana albo jest w budowie.Może ktoś posiada więcęj informacji na ten temat.?Załączam link:

https://nasielsk.egroby.pl/

Pozdrawiam
Hanna Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_FronczakOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 14-12-2019 - 16:46
Członek PTG


Dołączył: 20-10-2013
Posty: 219

Status: Offline
Wszystko jest. Wystarczy wejść w szczegóły grobu i kliknąć na konkretną osobę pochowaną. A wyszukiwarka powstała już dość dawno.

_________________
Pozdrawiam
Michał Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hanna_IwonaOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 14-12-2019 - 18:07
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2011
Posty: 364

Status: Offline
Dzisiaj do południa Wyszukiwarka miała zastój.Wyświetlała tylko to co napisałam.Teraz rzeczywiście wyświetla dane osoby pochowanej.Szkoda tylko,że praca fotografa poszła na marne ,informacje na zdjęciach poszczególnych grobów są nieczytelne,oprócz oczywiście Imienia i Nazwiska.No cóż dobre i to ktoś powie.
Michale dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Hanna Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_FronczakOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 14-12-2019 - 19:11
Członek PTG


Dołączył: 20-10-2013
Posty: 219

Status: Offline
Kiedyś proboszcz opowiadał, że zdjęcia robili z drona ale ich słaba jakość to chyba raczej wina kompresji. Może jakieś ograniczenia serwera? Jak napisałaś powyżej, ja się cieszę, że w ogóle jest. Brak wyszukiwarek na cmentarzach parafialnych to raczej norma. A jakie nazwiska tam będące są w kręgu Twojego zainteresowania? U mnie to Chojnaccy i Fronczakowie, a w dawniejszych wiekach jeszcze kilka innych.

_________________
Pozdrawiam
Michał Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hanna_IwonaOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 14-12-2019 - 21:38
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2011
Posty: 364

Status: Offline
Zapewne oko cieszy każda Wyszukiwarka oby jak najwięcej powstało ich w całej Polsce.Michale Chojnackich i Fronczaków nie mam w swoim kręgu zainteresowań.Wypiszę minimum nazwisk związanych z Nasielskiem mniej więcej lata 1780-1880.Oczywiście innych nazwisk zwiazanych z Nasielskiem mam o wiele więcej ale są to nazwiska i informacje znane mi dlatego ich nie wypisuję.

Bieliński
Czarnecki
Dąbrowski
Galarski
Grabowiecki
Mroziewicz
Pontkiewicz/Pątkiewicz
Roman
Waśniewski
Woroniecki
Zaremba

Pozdrawiam
Hanna Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaNJOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 15-12-2019 - 10:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-02-2013
Posty: 1571

Status: Offline
Jakoś mi umknął ten temat a wyszukiwarki nie znałam. Dzięki Haniu kwiat już przewertowałam, ale "moich" nie ma tzn. są nazwiska ale nie moje linie. Jak widzę po Twoich nazwiskach, poruszasz się po okolicznych zaściankach, więc powiązań raczej nie będziemy miały Wink właśnie siedzę na FS w Nasielsku.
Burcell
Olbryś
Malinowski
Kopczyński
Kosewski
Marcinkowski
Z rodziny Roman mam w drzewie męża siostry mojego dziadka - Józefa Romana ale w sąsiedniej parafii , mieszkali w Psucinie.
pozdrawiam monika

_________________
pozdrawiam monika
>Wanda>Feliksa>Anna>Józefa>Franciszka>Agnieszka>Helena>Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_FronczakOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 15-12-2019 - 10:26
Członek PTG


Dołączył: 20-10-2013
Posty: 219

Status: Offline
Dziękuję. Z Twojej listy pojawiają się u mnie tylko Bilińscy/Bieliński. Licząc od końca to Stanisław i Marianna Szczodrowska. Następnie ich syn Franciszek ur. 1729, który żeni się z Marianną Zabłocką. Ich córka Jadwiga (1757-1812) wychodzi za mąż za niejakiego Wojciecha Mirzejewskiego. Co ciekawe ich córka Małgorzata,a jednocześnie moja przodkini w dokumenach dotyczących narodzin jej dzieci występuje albo pod swoim panieńskim nazwiskiem, albo pod nazwiskiem panieńskim Matki.

Cześć Moniko. Z Twoich nazwisk mam jedno podobne i u siebie tj. Kobrzyński.

_________________
Pozdrawiam
Michał Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaNJOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 15-12-2019 - 10:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-02-2013
Posty: 1571

Status: Offline
Cześć Michale,
nieśmiało przypominam , że już w prywatnej korespondencji rozgryzaliśmy nasze powiązania - szczególnie z rodzin Kurpiewskich i Rączków z parafii Pomiechowo. Jeśli chodzi o Kopczyńskich i Kobrzyńskich to raczej dwie różne rodziny.
pozdrawiam monika

_________________
pozdrawiam monika
>Wanda>Feliksa>Anna>Józefa>Franciszka>Agnieszka>Helena>Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_FronczakOffline
Temat postu: Re: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 15-12-2019 - 12:02
Członek PTG


Dołączył: 20-10-2013
Posty: 219

Status: Offline
MonikaNJ napisał:
Cześć Michale,
nieśmiało przypominam , że już w prywatnej korespondencji rozgryzaliśmy nasze powiązania - szczególnie z rodzin Kurpiewskich i Rączków z parafii Pomiechowo. Jeśli chodzi o Kopczyńskich i Kobrzyńskich to raczej dwie różne rodziny.
pozdrawiam monika


Oczywiście, że pamiętam. Piszę o tym bardziej z tego powodu, że może odezwie się ktoś, u kogo również występuje to nazwisko.

_________________
Pozdrawiam
Michał Fronczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hanna_IwonaOffline
Temat postu: Re: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 15-12-2019 - 21:23
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2011
Posty: 364

Status: Offline
Witajcie
Moniko mam u siebie Józefę zd.Olbryś ur.ok.1833( wg Aktu Ślubu z 1861r.)w Bulkowie córką Jana Olbrysia i Barbary Wiśniewskiej.Z pierwszego małżeństwa Zabilska a z drugiego Milewska.Następne nazwisko to Malinowscy kogo i z jakiej Parafii poszukujesz.Ja mam u siebie Malinowskich z okolicznych Parafii.
Michale Biliński/Bieliński/ różnie odczytywane i zapisywane.Mam u siebie Tomasza Bielińskiego ur.ok. 1783 syna Piotr Bielińskiego i Joanny zd.Zaręba.Mam rówież Juliannę Waśniewską zd.Bieleńska/Bielińska.Ur.ok.1784 być może Tomasz i Julianna Są rodzeństwem ale nie odnalazłam Aktu Małżeństwa z moim przodkiem Adamem Ignacym Waśniewskim.Żona Tomasza Bielińskiego/Bieleńskiego Rozalia Waśniewska jest siostrą rodzoną Adama Ignacego Waśniewskiego męża Julianny.To tak skrótowo.

Pozdrawiam
Hanna Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mazewski_TomaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2019 - 16:50
Sympatyk


Dołączył: 31-10-2012
Posty: 32

Status: Offline
To moja parafia od co najmniej XV w. Mam tam Mazewskich, Pielachów, Michnowskich, Górnych. Tylko co ten temat robi w dziale szlachty?

--
Pozdrawiam Tomek




* Moderacja (c.k) Słuszna uwaga, przeniosłem, dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
grazynkapOffline
Temat postu: Wyszukiwarka pochowanych na cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 14-08-2021 - 14:46
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2008
Posty: 135

Status: Offline
Dzień dobry
Mam pytanie czy strona: nasielsk.egroby.pl nie działa czy ja nie potrafię jej otworzyć.
Grażyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wanda_SkibińskaOffline
Temat postu: Re: Wyszukiwarka pochowanych na Cmentarzu w Nasielsku  PostWysłany: 17-08-2021 - 00:26
Zasłużony


Dołączył: 12-02-2021
Posty: 6

Status: Offline
MonikaNJ napisał:
Cześć Michale,
nieśmiało przypominam , że już w prywatnej korespondencji rozgryzaliśmy nasze powiązania - szczególnie z rodzin Kurpiewskich i Rączków z parafii Pomiechowo. Jeśli chodzi o Kopczyńskich i Kobrzyńskich to raczej dwie różne rodziny.
pozdrawiam monika


Dzień dobry. Nie wiem czy dobrze się wstrzeliłam. Mam w swoim drzewie Aleksandra Kurpiewskiego z Marianną Rączka wziął ślub w 1849 r. w Pomiechowie.
Pozdrawiam Wanda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.520080 sekund(y)