Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
stasik_leonOffline
Temat postu: Stasch woj Opolskie i Staś rejonStarachowic poszukuję osob .  PostWysłany: 12-12-2019 - 23:40
Sympatyk


Dołączył: 17-11-2017
Posty: 71

Status: Offline
Witam
Panie Arturze wygląda że w Archiwum Państwowym w Opolu nie ma tych danych.
Te dane trafiłem w FAMILY SEARCH i że znalazłem 90% potrzebnych dat.
Dane w FAMILY SEARCH są dostarczane przez osoby które nie podają swoich danych - tożsamość zastrzeżona dla prywatności i nie podają żródła uzyskania danych.
Dane rodu Stasch z Biskupic i rodu Kodrzyńskich z Boroszowa
zawdzięczam BDrehobl oraz nieznajomy 38379- którzy są żródłem 22 danych. które pozyskałem i te dane pozwoliły poznać nazwisko Stasch w woj. Opolskim.
Nie mam możliwości kontaktu z tymi osobami.dlatego dziękuję i pozdrawiam.
Stasch Mikołaj mieszkał w Biskupicach i poślubił Józefę Kodrzyńską zamieszkałej Boroszowie i po1863 zamieszkali z synem i córką w okolicach Starachowic i tu pojawiło się nazwisko Staś.
Powtarzam moje ostatnie Forum.
W dalszym ciągu szukam rodziców Aleksandra Stasch ur.1792 r. w Biskupicach.
W programie FAMILY SEARCH znalazłem dane .
Marcina Stasch urodzonego w 1753 r. lub1756 r. w parafii Kościeliskach
(parafia Biskupic i Boroszowa).
Ślub z Katarzyną Thomalin w 1778 r. z Marcinem Stasch.
Ślub z Anną Thomalin w 1781 r. z Marcinem Stasch.
Przypuszczam że z drugiego związku mógł urodzić się Aleksander Stasch.
Ród Stasch w Biskupicach -Marcin-syn Mikołaja-syn Aleksandra -i czy Marcina.
Dane w programie FAMILY SEARCH przesłali:
3.12.2001 BDrehobl oraz 12.06.2012 nieznany 38379.
Proszę w/w osoby lub innych osób czy przypuszczenia i analiza jest słuszna.
Pozdrawiam Leon
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArturroOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2019 - 17:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-04-2018
Posty: 138

Status: Offline
Dzień dobry,

Panie Leonie - tak, jak przypuszczałem w którejś z poprzednich moich wiadomości, w Archiwum Państwowym w Opolu są mikrofilmy ksiąg metrykalnych parafii rzymskokatolickiej w Kościeliskach. Dziś się z AP w Opolu skontaktowałem. Urodzenia i zgony są z lat 1765-1871, a małżeństwa 1766-1870.

Pisałem wcześniej, jakie ma Pan możliwości dotarcia do tego aktu z 1792 roku.

Tutaj wniosek o kwerendę:
http://opole.ap.gov.pl/foto/pdf/normaty ... ze/U-G.pdf

Może Pan również poprosić kogoś, kto w AP w Opolu bywa, tutaj wątek:
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... pole.phtml

Tylko uwaga! W AP w Opolu trwa obecnie remont. Wizytę można zaplanować dopiero od 3-go stycznia 2020.


Innego pomysłu, by Panu pomóc, już nie mam Smile

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stasik_leonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2019 - 21:19
Sympatyk


Dołączył: 17-11-2017
Posty: 71

Status: Offline
Dobry wieczór.
Panie Arturze dziękuję za pomoc i pomysł.
Jak się Pan oriętuję z Biskupic ,Boroszowa i Kościeliska brakuje mi potwierdzenie rodziców Aleksandra oraz potwierdzenie daty ur.Marcina syna Mikołaja.
Pytanie skąd dane Pan BDrehobl oraz nieznany 38379 pozyskali około stu danych dotyczących rodu Stasch ,Thomalin i Kodrzyńskich .Czy w/w Panowie nie skorzystali z tych danych z Archiwum z Opola.I jeżeli w tych danych nie ma roku urodzenia Marcina syna Mikołaja oraz rodziców Aleksandra to tych danych nie ma w programie FAMILY SEARCH.Może to i oni dostarczyli dane z rejonu Kościeliska w Opolu.
Panie Arturze wspópracuję z osobą z woj.Opolskiego.Sam Pan wie że zdobycie danych nie jest prostę ze trzeba poświęcić dużo czasu i pomoc Pana i innych osób jest bardzo cenne.
Pozdrawiam wszystkich uczesników forum.
Leon
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArturroOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2019 - 22:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-04-2018
Posty: 138

Status: Offline
Panie Leonie - ciężko mnie stwierdzić, skąd oni brali te dane. Pewnie z Opola, bo bliżej dekanatu oleskiego, gdzie leży parafia w Kościeliskach. A wiadomo FS, to Hameryka - za Oceanem.

Zatem z aktem urodzenia Aleksandra w 1792 może być bardzo ciężko.

A w ogóle mnie to chyba przerasta.
Ale niech się tutaj wypowiedzą specjaliści od FS. Ja tam mało co wiem i niniejszym się wyłączam z tego tematu.

Może się znajdzie ktoś, kto lepiej pomoże Smile


Pozdrowienia i powodzenia,
Artur
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
stasik_leonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-12-2019 - 23:09
Sympatyk


Dołączył: 17-11-2017
Posty: 71

Status: Offline
Witam
Panie Arturze ma Pan rację ustalenie rodziców Aleksandra Stasch
urodz.1892 w Biskupicach w chwili obecnej jest trudne do ustalenia.
Cały problem to( dane z internetu ) „Po Reformacji w roku 1517 były w Biskupicach bardzo silne wpływy protestantyzmu. Wtedy na wiele lat kościół św. Jadwigi Śl.i św. Mikołaja został przejęty przez protestantów. Z powrotem przeszedł w ręce katolików w II połowie XVII wieku. Została wtedy parafia Biskupice dołączona do parafii Sternalice. Samodzielną parafią stała się znów w roku 1756. Wtedy proboszczem parafii został kanonik regularny z Olesna ks. Grzegorz Adamczyk. W roku 1773 wskutek zatargów między władzą świecką a duchowną parafia straciła swą samodzielność i trzy lata później została dołączona do sąsiedniej parafii Kościeliska. Należała do Kościelisk aż do erygowania tejże parafii na nowo w roku 1895. „
Wynika z tego żę dane rodu Staś mogą być w parafii katolickiej lub ewangelickiej w Sternalice,Biskupice,Boroszów,Kościeliskach.
Z danych w FAMILY SEARCH wynika że gro danych pochodzi z Kościeliska.
Jednak brakuje danych urodz.Marcina Stasch według danych uzyskanych z Starachowic to urodzony w Biskupicach rok 1850 (z aktu ślubu i zgonu) ,
Aleksadra Stasch data urodzenia i miesiąc oraz dzień i miesiąc ślubów Aleksandra oraz imiona rodziców.Pozostałe daty są mi znane.
Spis mieszkańców Biskupic w latach 1750-1800.pozwolił ustalić imiona rodziców Aleksandra.Ale do tych danych nie trafiłem.
Pozdrawiam Leon.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.905566 sekund(y)