Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ahavitaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2015 - 09:41
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2015
Posty: 208

Status: Offline
I ja mam Gajdę w drzewie.wiedziałam tylko, że pochodził z okolic Łodzi, był wdowcem i miał 2 córki-przyrodnie siostry mojej babci i jej rodzeństwa-które zostały u rodziny w Łodzi. Wczoraj się zawzięłam i przeczesałam nasze metryki. Chyba mam trop, więc dziś bedę weryfikować. W Łodzi było wielu Gajdów w różnych parafiach. Sądzę, że rodziny trzymały się razem i ci, co przynależeli do jednej parafii to najbliżsi krewni Smile w okolicach Łodzi wciąż mieszka wielu Gajdów, wujek Google ma wiele informacji... Wink pozdrawiam, Aśka

_________________
Poszukuje metryk ewanelikow Kribbe,Kripp,Kriep,ewent.Krübbe.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2015 - 11:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Spisuję indeks parafii Chorzelów od 1811 r. i przewija się nazwisko Gajda

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kubusia210Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2015 - 13:24
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2015
Posty: 234
Skąd: Lubla/Kraków
Status: Offline
Witam!
Też posiadam w swoim drzewie genealogicznym nazwisko Gajda z Nawsia Kołaczyckiego, Kołaczyc i Ujazdu (woj. Podkarpackie). Moja Praprababcia Katarzyna Kolbusz z d. Gajda ur. 23.09.1898r., zm. 06.06.1953r. (ślub 17.02.1920r., z Józefem Kolbusz). Córka Piotra Gajdy (ur. 1860., zm. 25.10.1924r.) i Anny z d. Wójtowicz (20.05.1862-14.07.1904). Mam również dane dziadków Katarzyny- Pawła Gajdę i Zofię Gajdę z d. Laskowska.
Pozdrawiam
Jakub

_________________
Jakub Józef Musiał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
acciperOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2015 - 15:44
Sympatyk


Dołączył: 04-06-2013
Posty: 26

Status: Offline
U mnie licznie występuje rodzina o tym nazwisku w XVIII wieku zamieszkała w Bukównie (radomskie). Rodzina gospodarzy plebańskich, czyli chłopów nie poddanych dziedzicowi, lecz osadzonych na gruntach parafialnych. Jeden z nich był organistą i miał nazwisko z dodaniem końcówki - ski, był to Paweł Gajdziński (1745-1820). Pozostali nosili Gajda lub czasem Gadyak (ale wygląda mi na bład ortograficzny sporządzającego metryki). W XIX wieku rozsiali się po okolicy i nie tylko.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mandragorascOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-12-2019 - 21:45
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2019
Posty: 26

Status: Offline
zibi3637 napisał:
Witam, moja rodzina o nazwisku Gajda pochodzi z Klikowa obecnie Tarnów.
Dziadek Piotr Gajda ur. w 1888 r. w Klikowej. Nazwisko mojej prababki Cyz lub Czyż. Służył w Centrum Wyszkolenia
Kawalerii w Grudziądzu jako żołnierz zawodowy do 1939r. Szukam dziadka rodziny z okolic Tarnowa. Pozdrawiam.


Gajda i Cyz z Klikowej występują u mnie w drzewie, proszę o kontakt na pw Wink

_________________
Sebastian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.217629 sekund(y)