Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kołek_MichałOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-11-2019 - 12:05
Sympatyk


Dołączył: 14-05-2017
Posty: 10

Status: Offline
Dzień dobry.
Czy istnieje jakiś skrypt lub program do udostępnienia danych genealogicznych online z rozbudowanymi opcjami dotyczącymi użytkowników? Zacząłem tworzyć drzewo w webtrees, jednak nie ma tam możliwości ograniczenia widoczności danych dla poszczególnych użytkowników. Chodzi mi np. o to, żeby dajmy na to zalogowany członek rodziny mojego ojca nie był stanie zobaczyć żyjących osób w gałęzi mojej żony i odwrotnie.
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kołek_MichałOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2019 - 21:26
Sympatyk


Dołączył: 14-05-2017
Posty: 10

Status: Offline
Witam ponownie.
Znalazłem funkcjonalność o jaką mi chodzi w The Next Generation of Genealogy Sitebuilding. Czy ktoś z forumowiczów może korzysta z tego oprogramowania i może potwierdzić, że da się tam stworzyć konto gościa z dostępem do wybranych gałęzi drzewa?
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
andrzej_baranOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2019 - 22:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-05-2019
Posty: 219
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kołek_Michał napisał:
Witam ponownie.
Znalazłem funkcjonalność o jaką mi chodzi w The Next Generation of Genealogy Sitebuilding. Czy ktoś z forumowiczów może korzysta z tego oprogramowania i może potwierdzić, że da się tam stworzyć konto gościa z dostępem do wybranych gałęzi drzewa?
Michał


Zrzut z panelu admina. Mają demo na stronie.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Baran
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WlaKomOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2019 - 10:16


Dołączył: 12-01-2009
Posty: 8
Skąd: Kraków
Status: Offline
Tak. Można.
Osoby nie zarejestrowane nie widzą żadnych dat dotyczących osób żyjących.
Osobom zarejestrowanym można przydzielać indywidualne uprawnienia.
Na przykład, może edytować tylko w swoim drzewie ale nie może usuwać danych.
Lub nie ma prawa do edycji, tylko może przesyłać sugestie do Administratora.
Można niektóre informacje ustawić jako prywatne, wtedy będą je widziały tylko te osoby którym dał prawo Administrator.
Jest tych możliwości bardzo dużo.

To samo dotyczy wyglądu stron (Template). Każdy zarejestrowany może mieć możliwość oglądania stron iw innym szablonie. To samo dotyczy języka. Klient ma wybór języka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hermanowska_JoannaOffline
Temat postu: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 08-02-2020 - 17:01
Sympatyk


Dołączył: 31-08-2018
Posty: 80

Status: Offline
Witam,

Szukam programu genealogicznego, ale po przetestowaniu kilku (Ahnenblatt, GenoPro, My Heritage Family Tree) nie mogę trafić na ten który pozwala na pokazywanie następujących detali:
- drzewo w postaci klepsydry (czyli z góry do dołu, a nie od lewej do prawej)
- automatyczne pokazywanie daty urodzenia i zgonu oraz miejsc
- automatyczne pokazywanie daty i miejsca ślubu między małżonkami bez szukania tego w ich zakładkach.

Wymogi raczej nie wielkie, ale mam wrażenie ze żaden nie spełnia ich wszystkich na raz.

Dziękuje z góry za porady
Pozdrawiam

Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pyotr_pietrzakOffline
Temat postu: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 08-02-2020 - 17:35
Sympatyk


Dołączył: 26-01-2016
Posty: 22
Skąd: Kozienice
Status: Offline
Może Gramps z widokiem Graph View?
Daty pokazuje, miejsca ślubu też, jest widok góra-dół i wiele innych smaczków.

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Hermanowska_JoannaOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 10-02-2020 - 08:30
Sympatyk


Dołączył: 31-08-2018
Posty: 80

Status: Offline
pyotr_pietrzak napisał:
Może Gramps z widokiem Graph View?
Daty pokazuje, miejsca ślubu też, jest widok góra-dół i wiele innych smaczków.

Piotr


Dziękuje za sugestie. Przetestuje wiec Grampsa.

Pozdrawiam
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZuzaOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 10-02-2020 - 11:41
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2008
Posty: 87

Status: Offline
A co powiecie na Personal Ancestral File [PAF] ? Używam go od 20 lat. Próbuję czasami innych, ale są mało funkcjonalne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_BOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 10-02-2020 - 17:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-01-2008
Posty: 103

Status: Offline
Używam PAF od lat. Prosty, ubogi w wydruki i nierozwijany, ale bardzo pewny i sprawdza się jako podstawowa baza (wspomagana licznymi arkuszami excela).

Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 23-05-2020 - 18:38
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Czy mogę mieć prośbę o zasugerowanie programu do dosyć specyficznego zastosowania - chciałbym wprowadzić kilkanaście drzew wywodowych i móc je później wydrukować w formie estetycznego drzewa (do pdf, jpg) lub zaprezentować na WWW.
Czy któryś ze znanych Wam programów byłby do takiego zadania najlepszy?
Z góry dziękuję za porady.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 23-05-2020 - 18:52
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Status: Offline
adamrw napisał:
Czy mogę mieć prośbę o zasugerowanie programu do dosyć specyficznego zastosowania - chciałbym wprowadzić kilkanaście drzew wywodowych i móc je później wydrukować w formie estetycznego drzewa (do pdf, jpg) lub zaprezentować na WWW.
Czy któryś ze znanych Wam programów byłby do takiego zadania najlepszy?
Z góry dziękuję za porady.

Wcale nie takie specyficzne zastosowanie. Niemal każdy nowszy program genealogiczny generuje PDFy (to jest najodpowiedniejszy plik wyjściowy, aby iść do drukarni/punktu ksero) i jpg (na stronę). Dużo zależy od tego, co się chce osiągnąć. Ja najbardziej lubię Ahnenblatt, według mnie daje najwięcej możliwości (i jest darmowy), ale też Heredis też jest nie od parady, MyHeritage również się postarał i kilka innych. Jestem przekonany, że odezwą się zwolennicy innych programów.
Dużo robię wydruków, w różnych technikach i każdy ma swoją specyfikę. A wiele osób różne gusta, więc trudno wskazać ten jedyny.
U siebie na stronę wrzucam zwykle z Ahnenblatta jako najczytelniejsze.
Są też darmowe szablony do wywodów przodków.

_________________
Pozdrawiam
Maciej

http://KimOnibyli.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adamrwOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 23-05-2020 - 20:00
Sympatyk


Dołączył: 06-11-2018
Posty: 921

Status: Offline
Ahnenblatt znalazłem i testowo wprowadziłem jedno drzewo.
Czy mogę prosić o informację gdzie mogę znaleźć wspomniane szablony do wywodów?
Z góry dziękuję.

_________________
Adam
Poszukuję informacji o "urodzonych" Wasilewskich z terenów obecnej Litwy i północnej Białorusi oraz o rodzinie Frost z Pińska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 23-05-2020 - 20:08
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Status: Offline
adamrw napisał:
Ahnenblatt znalazłem i testowo wprowadziłem jedno drzewo.
Czy mogę prosić o informację gdzie mogę znaleźć wspomniane szablony do wywodów?
Z góry dziękuję.

W tym artykule są podane co najmniej 3 miejsca
Jak narysować drzewo genealogiczne rodziny

W różnych miejscach na blogu są też obrazki z Ahnenblatta i innych programów.

_________________
Pozdrawiam
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek_KwiatkowskiOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 23-05-2020 - 20:38


Dołączył: 25-10-2016
Posty: 8
Skąd: Smardzew
Status: Offline
Zastanawiam się dlaczego wszyscy powyżej piszący szukają jakiś wydumanych programów, jakby nie było POLSKIEGO programu. Może dlatego, że znają angielski lub inny język. Nie będę sugerował nazwy NASZEGO programu, aby nie być posądzony o jakieś machlojki, ale jest taki, z którego korzystam od ponad 20 lat i jest OK.
Pozdrawiam
Marek Kwiatkowski (77)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu: Re: porada co do wyboru programu genealogicznego  PostWysłany: 23-05-2020 - 20:46
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Marek_Kwiatkowski napisał:
Zastanawiam się dlaczego wszyscy powyżej piszący szukają jakiś wydumanych programów, jakby nie było POLSKIEGO programu. Może dlatego, że znają angielski lub inny język. Nie będę sugerował nazwy NASZEGO programu, aby nie być posądzony o jakieś machlojki, ale jest taki, z którego korzystam od ponad 20 lat i jest OK.
Pozdrawiam
Marek Kwiatkowski (77)

Różnica jest taka, że np. Ahnenblatt jest darmowy. Za polski trzeba zapłacić. Jednak warto podkreślić wymienione programy Ahnenblatt, MyHeritage także mają wersje polskojęzyczną.

Z drugiej strony nie wstydzę się tego, że nie widzę różnicy w używaniu programu, którego interface (po polsku: sprzęg) jest anglojęzyczny. Czasami nawet wolę menu po angielsku, bo jest zwykle bardziej zwięzłe.

_________________
Pozdrawiam
Maciej

http://KimOnibyli.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.704742 sekund(y)