Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krzychu_ManOffline
Temat postu: Pomoc w odnalezieniu metryki urodzenia  PostWysłany: 24-11-2019 - 23:31
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2017
Posty: 33

Status: Offline
Witam!

Chciałbym prosić o pomoc w poszukiwaniu miejsca urodzenia mojego pradziadka Stefana Brody. Stefan urodził się 03.04.1890 roku w miejscowości Młyny i był synem Joachima i Paraskewii Waczko. Ślub wziął 8.02.1914 roku w Kamionce Strumiłowej z Karoliną Stecyną. Zmarł 30.08.1977 roku w Łańcucie. Był wyznania grekokatolickiego. Nie jestem w stanie zlokalizować miejscowości Młyny, w każdym dokumencie jakim posiadam (dowód osobisty, akt małżeństwa, karta meldunkowa) nie ma wpisanego województwa czy powiatu tej miejscowości. Jedynie na odpisie zupełnym aktu zgonu jest zapis Młyny /ZSRR/. Od ślubu do II Wojny mieszka w Kamionce Strumiłowej, jest mistrzem masarskim, starszym cechu w Iźbie Rzemieślniczej w Tarnopolu, prowadzi sklep mięsny w swojej kamieniczce. Według opowiadań babci pochodził właśnie gdzieś w tamtych okolic Lwowa/Tarnopolu.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ewa_marciniakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2019 - 01:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2016
Posty: 333

Status: Offline
Pierwsze, co przychodzi mi na myśl to wieś Młyny położone na zachód od Gnojnic, przy drodze do Radymna. Była tam parafia unicka. Spojrzałam na księgi z familysearch pochodzące z tej parafii (niestety kończą się na 1866) i możliwe, że to właśnie te Młyny szukasz - Waczko jest - zgon z aktu 33, sam zobacz https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9RS7-944?i=313&cc=1910265&cat=1475511. Niewątpliwie jest to rodzina związana z tą wsią, o czym można przekonać się na podstawie księgi urodzonych, która kończy się w 1842, więc główny problem to pewnie będzie brak ksiąg z końca XIX ww. dla tej parafii.

poz. Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzychu_ManOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2019 - 20:46
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2017
Posty: 33

Status: Offline
Dziękuję za podpowiedź. Nie brałem tej miejscowości pod uwagę sugerując się zapisem w akcie zgonu ZSRR... Że też księgi na FS kończą się na 1866 roku ;( Ale znalazłem na szukajwarchiwach takie coś: https://szukajwarchiwach.pl/56/2377/0/- ... bJednostka
Napiszę maila z zapytaniem do AP Przemyśl, może kiedyś odpiszą Wink

Dzięki i pozdrawiam
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ewa_marciniakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-11-2019 - 03:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2016
Posty: 333

Status: Offline
W AP Przemyśl, szukając innych rzeczy, znalazłam " po drodze" mapę, która może Ciebie zainteresować. Sygnatura 56/126/0/0/1877M.

Powodzenia, e.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.577838 sekund(y)