Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kinga_jakubiakOffline
Temat postu: Wiśniewski Walenty 1911-1925 Winnica - jak odszukać?  PostWysłany: 16-11-2019 - 10:31
Sympatyk


Dołączył: 08-01-2016
Posty: 125

Status: Offline
Pojawia sie kolejny kłopot i jedna wielka niewiadoma. Walenty Wiśniewski syn Karola i Katarzyny urodzony w 1859 parafia Winnica. W 1886 bierze ślub, z niego wiemy że był zołnierzem urlopowanym. Ostatnie jego dziecko rodzi sie w 1910 roku to mój dziadek Wiktor. Dalsze losy Walentego pozostaja nie znane. Z informacji jakie udało mi sie odszukac w parafi w której mieszkał-Zegrze, dowiedziałam sie tylko, ze śmierc jego nastapi.ła miedzy 1911-1925. Zagadka jest co sie z nim stało? Gdzie jest Grób? Nie moge znaleźć nigdzie aktu zgonu, ani grobu. Grób jego zony odwiedzam, o nim nikt nic nie wie. Walenty pracował przy budowie Pałacu Radziwiłów w Jadwisinie, wiem tez ze później przez lata był tam kowalem. Kiedys tata mi opopwiadał, że wie tylko tyle, ze przebił sie bagnetem i tak zmarł ale....sam sie przebil? I dlaczego nie ma jego grobu?Moze macie pomysł gdzie powinna jeszcze szukać ?

moderacja (elgra)
Moderacja tytułu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Jak odszukać Walentego Wiśniewskiego? 1911-1925  PostWysłany: 16-11-2019 - 11:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Napisz gdzie szukałaś.rozumiem, że skoro nie ma nigdzie to dzwoniłaś do USC, do zarządu cmentarza i do kancelarii parafialnej.
Sprawdziłaś dostępne w sieci AZ, czyli wiesz, że zmarł jednak po 1912 a nie w okresie od 1911. Niby drobiazg ale zawęża pracę kogoś w usc itd
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kinga_jakubiakOffline
Temat postu: Jak odszukać Walentego Wiśniewskiego? 1911-1925  PostWysłany: 16-11-2019 - 11:35
Sympatyk


Dołączył: 08-01-2016
Posty: 125

Status: Offline
Tak szukałam w kancelarii parafialnej, tam nic nie ma niestety. W USC tez nie maja nikogo takiego w spisach. Data 1911 została przyjęta przeze mnie jako że w 1910 urodził sie jego ostatni syn, równie dobrze mogł juz w 1910 nie zyc. Zasoby AZ myślę, ze juz wszystkie przejżałam dostepne w sieci, jednak moglam cos przeoczyc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.530679 sekund(y)